هشدار کاخ سفید به جمهوری اسلامی: حمله به هر شهروند آمریکایی با «عواقبی شدید» روبرو خواهد شد

صدای آمریکا :جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز یکشنبه ١٩ دی‌ماه با انتشار بیانیه‌ای به ادعای جمهوری اسلامی مبنی بر تحریم ۵۲ شهروند آمریکایی پاسخ داد.

به گفته وی، این اقدام ایران همزمان با تداوم حمله گروه‌های نیابتی‌اش به سربازان آمریکایی حاضر در خاورمیانه و تهدید مقامات ایران مبنی بر انجام عملیات تروریستی در داخل خاک آمریکا و سایر نقاط جهان است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه به جمهوری اسلامی چنین هشدار می‌دهد: «اشتباه نکنید: ایالات متحده آمریکا از شهروندانش محافظت و دفاع خواهد کرد.» به گفته آقای سالیوان، این شامل کارکنان فعلی و پیشین دولت آمریکا می‌شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به اختلافات داخلی بر سر سیاست‌ها و نیز سیاست در قبال ایران تاکید می‌کند «ما در اراده و عزم خود علیه تهدیدات و تحریکات متحد هستیم.»

آقای سالیوان در بخش دیگری از بیانیه می‌گوید ایالات متحده با متحدان و شرکایش همکاری خواهد کرد تا حملات انجام‌شده توسط ایران را باز دارد.

وی در پایان بیانیه هشدار می‌دهد: «چنانچه ایران به هرکدام از شهروندان‌مان، از جمله ۵۲ نفر ذکرشده در روز گذشته، حمله کند با عواقب شدیدی روبرو خواهد شد.»

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای از تحریم بیش از ۵٠ شهروند آمریکایی از جمله مقامات ارشد دولت دونالد ترامپ به اتهام شرکت در عملیات کشتن قاسم سلیمانی خبر داده بود.

در روزهای اخیر و همزمان با دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی از جمله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری، و اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه، مقامات دولت دونالد ترامپ را تهدید به انتقام و «قصاص» کرده‌اند.
+39
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  خوب ایران هم میخواد جواب حملات تروریستی شما رو بده تروریسم بین‌الملل چرا نگران شدید.
  38
  13
  یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶
  ۳۴
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان
  ترور افراد ، و خانواده افراد و فتنه اندازی و تفرقه افکنی توسط سازمانهای تروریستی و فاشیستی شما و یک مشت فاحشه ولگرد و تخم حـ... که شما ساپورت و حمایت می‌کنید عاقبتش همین میباشد که میبینید و خواهید دید ، هیچ کشور و هیچ رژیمی بخاطر لات بازی و حـ... بازی و فاحشه گری برای شما و امثال شما شیرینی پخش نخواهد کرد ، هنوز اتفاقی نیفتاده شما ما تخت خود را کاور می‌کنید آنهم با تهدید و یک مشت لایحه ، وقتی که اتفاق افتاد آنوقت تازه درد این لایحه فرستادنها و تهدیدها را تازه تحمل خواهید کرد و اصلش در جایی دیگر جبران خواهد شد ، دوران یاقی گری و حـ... بازی سالهاست که پاین یافته ولی متاسفانه نه کشیشهایی همجنس باز شما نه در سایر ادیان شما توانسته اند مسیر انسان بودن و انسانیت را به شما بازگو کنند ، ولی مطمن باش که هم یاد خواهید گرفت هم با احتیاط کامل بیشتری در مورد ملیت‌های مختلف در دنیا ، هم صحبت خواهید کرد هم نگاه خود را به ملیت‌های مختلف تغییر خواهید داد ، نگاه تحقیر آمیز و استفاده از سیستم‌های تروریستی و فاشیستی برای نابود کردن اعقاید مخالف شما در کل دنیا در کنار دمکراسی ساخته شده از حقوق بشر
  15
  8
  یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یعنی فکر میکنید با این شل مغز شل ماتحت چینی و اون کاملا هریس و رابرت ماستمالی هر کاری این اخوندها بکنن صدای کسی در میاد؟
  5
  21
  یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.