دستگیری یاشار تبریزی در پی روشن کردن شمع به یاد قربانیان هواپیما

 یاشار تبریزی، فعال مدنیرادیو فردا :همزمان با دومین سالگرد سرنگون شدن هواپیمای مسافربری اوکراینی با شلیک موشک سپاه، یاشار تبریزی، فعال مدنی که صبح روز شنبه، ۱۸ دی در محل سقوط هواپیما به یاد جان‌باختگان این حادثه شمع روشن کرد بازداشت شد.

سایت «ایران کارگر» ضمن انتشار این خبر در توییتر اعلام کرد که آقای تبریزی پس از بازداشت به دست نیروهای امنیتی به مکان نامعلومی منتقل شده است.

این فعال مدنی صبح روز شنبه با انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود که با حضور در محل سقوط هواپیمای اوکراینی به همراهی خانواده خود به یاد ۱۷۶ جان‌باخته از جمله ۲۰ کودک کشته‌شده این حادثه در پی «انتقام سخت» جمهوری اسلامی شمعی روشن می‌کند.

آقای تبریزی شامگاه جمعه هم در واکنش به پیوستن معصومه ابتکار از چهره‌های شاخص حکومتی به کارزار «من هم شمعی روشن خواهم کرد» نوشته بود: «شرم و وقاحت را دریده‌اید. با شلیک دو موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی را با ۱۷۶ نفر سرنشین کودک و جوان در انتقام سخت سردارتان از آمریکای‌ها ساقط کردید و ۷۱ نفر بیگناه را در کارناوال تشیع جنازه سردارتان جان ستاندید، شمع روشن می‌کنی؟»
کارزار «من هم شمعی روشن می‌کنم» از ۱۱ دی امسال به مناسبت دومین سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی و به یاد جان‌باختگان این حادثه در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده است.

خانم ابتکار در توییت خود آورده بود که به مناسب «سه عزا»، کشته شدن قاسم سلیمانی، جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی و کشته‌شدگان مراسم تشییع قاسم سلیمانی، شمعی روشن خواهد کرد.

یاشار تبریزی (اکبر قلیزاده) فعال مدنی مستقل است که از سال ۱۳۹۴ کنش‌های اجتماعی و مدنی خود را در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه از جمله کودکان و خانواده‌های بی‌بضاعت آغاز کرده است. او پیشتر در سال ۱۳۹۶ به دلیل این فعالیت‌های مدنی بازداشت و به حبس محکوم شده بود.
+77
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.