روحانی اصولگرا: راننده اسنپ پیاده‌ام کرد و گفت آخوند سوار نمی‌کنم

پس از انتشار ویدیوهایی از برخورد مردم با تعدادی از روحانیون در روزهای گذشته، یک روحانی اصولگرا نیز از افزایش توهین ها به خود در روزهای اخیر خبر داد.

محمدرضا زائری، از روحانیون اصولگرا، در اینستاگرام خود نوشت که در ده روز گذشته یک بار به او «آب دهان» انداخته‌اند، دوسه بار با «توهین‌های شدید» مواجه شده و راننده اسنپ هم او را پیاده کرده و گفته: «من آخوند سوار نمی‌‌کنم.»

او خطاب به «کسانی که باید بفهمند و بدانند» نوشت: «آیا از این میزان تنفر و کینه رو به افزایش و بحران‌آفرین که سال‌ها هشدارش را داده بودیم حتی اندکی باخبر هستند؟ خیر.»
چند روز پیش نیز محمدتقی فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه، به روزنامه همدلی گفته بود: «بسیاری از طلابی که می‌خواهند به بازار بروند، خریدی دارند یا کاری دارند یا می‌خواهند به مغازه‌ای بروند، سعی می‌کنند با لباس روحانیت نروند، برای اینکه مردم متلک یا فحش می‌دهند.»

او تاکید کرده بود: «متاسفانه کشور ما به سمت و سویی حرکت کرده است که عامه مردم از وضع موجود جامعه راضی نیستند و این را به‌ حساب روحانیت می‌گذارند.»

در هفته‌های اخیر ویدیوهایی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که برخی روحانیون را در حال حمله یا انتقاد شدید به برخی شهروندان یا مراسم نشان می‌داد.

در برخی از این ویدیوها، فرد یا افرادی واکنش خشمگین به فرد روحانی نشان می‌دادند؛ در یک مورد نیز زنی یک عمامه را لگد کرد که بعدا اعلام شد او بازداشت شده است.

در سال‌های اخیر گزارش‌هایی درباره افزایش حملات به روحانیون منتشر شده و در فاصله سال های ۹۶ تا ۹۸ نیز دست‌کم چهار روحانی در این حمله‌ها جان باختند.

اطلاع‌رسانی درباره بسیاری از پرونده‌های حمله به روحانی‌ها در نیمه راه متوقف شده است، اما در برخی موارد دیگر که به قتل یا آسیب‌های اساسی منجر شده، مقام‌های انتظامی و قضایی اغلب آن را ناشی از اختلال روانی مهاجمان یا اختلاف آنی میان یک شهروند و یک طلبه یا روحانی عنوان کرده‌اند.
+258
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  دو کلمه حرف حساب - حصار، ایران

  ناراحت نباش عزیزم، به زودی طنابدار دور اون گردن کلفتت انداخته میشه.
  33
  270
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  خوشحالى نکنید ، این دارد از این طریق به انگلیس پیغام میرساند و شرح اوضاع‌ میدهد تا فوراً بریتانیای صغیر (کبیر سابق) راه حل بعدی را برایشان بفرستد!
  11
  206
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
  ۳۶
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  همینطوری اگر ادامه بدهند دیگرتوی جامعه هم نباید با اون لباس ظاهر بشی. یک نصیحت میکنم کاملا مفت و مجانی ، لباست را خودت با احترام از همین حالا در بیار چون فردا همینها لباست را با خودت جر میدهند. اینرا شاید ندانی ولی من به چشم دیدم که آخوندها چطوری عمامه هایشان را پرت میکردند و لباسشان را از تن درآوردن و از دید پلیس و ژاندارم ناپدید میشدند. آن افراد هنوز زنده اند و دیگر لباس آخوندی را نپوشیدن .
  11
  86
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  رعیت خیلی پررو شدن جلوی سیدا!. فاطی یه فتوایی بده
  3
  78
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  لطفا از لغت روحانی برای این اشغال های شیاد استفاده نکنید (کلمه روحانی حاوی قداست است)، تمام این اشغالها فاسد و مفتخور هستند . شاید لغت کثافت برازنده این شغل منحوس باشد
  25
  74
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تو روح پدر روحانیت.
  3
  97
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  این جماعت هنوز هم نمیخوان بفهمن که مورد نفرت جامعه هستند ، حتی دنبال عللش هم نمیرن !! اگر کمی با خودشون بی رو در بایستی و صادق باشن میفهمن که واقعاً هوا پَسه و قبل از دست و پا زدن رو چوبه دار ، باید هر چه زودتر دنبال سوراخ موش بگردند!
  6
  74
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
  ۳۸
  kakolzari - لندن، انگلستان

  در تصحیح فرمایش جنابعالی. بریتانیای «حقیر» برازنده تر است.
  3
  58
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  نگفت.....؟ واقعا چقدر باید پر رو باشن. ٤٣ سال همه رو به نحوی سوزوندن باز هم توقع احترام دارن. این لباس گل و گشاد که لباس پیغمبر نیست، تازه اگر هم باشه خود پیغمبرت هم یکی مثل خودتون شاید صد درجه بد تر بوده. پس نه تو و نه اون پیغمبرتون نه تقدس دارین و نه احترام.
  2
  69
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  خوب حق داشت اون راننده چون دیده که شما آخوند بیعرصه هستی آخوند که ماشین ضد گلوله نداشته باشه برای لای جرز خوبه.
  2
  56
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  مگه لیاقت یه مفتخور ..... بیش از اینه؟ باید یه لگد هم نثار .... میکرد. دست اون راننده هم درد نکنه.
  2
  68
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
  ۱۰۵
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  یک انگل به تمام معنى. به «لباس مفت خوری» اش بنگرید. هیچ صنفی شیادتر از طبقه رهبان، کشیش، موبد، روحانی، کاهن، در تاریخ تمدن بشری تر پدید نیامده است. زگهواره تا گور مفت می خورند ، ول می گردند و تازه یک قورت ونیم هم طلبکارند.
  2
  67
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
  ۴۲
  kiarsh88 - تورنتو، کانادا

  خیلی بیشرافت هستید البته بیشرافتی در مقابل شما سر تعظیم فرود میاره وقتی هم پالانی شما خیلی راحت به خوردن و فضولات ملت کار دارن و نشخوار میکنند که هر کسی سه وعده غذا بخورد جایش طویله هست!!!! خوشبختانه چندین سال هست مردم توانایی تهیه یک وعده غذا هم ندارند پس شما سگ های وحشی و گفتار صفت سه وعده فضولات مردم رو تناول میکنید و بقول خودتون جایگاه تون هم طویه هست البته ظلم میشه به اون حیوان زبون بسته ای که در کنار شما توی طویه حضور دارد
  1
  24
  شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  نه اینکه سوارش نکنن بلکه تکالیف عوض شده، ایرانیها قبلا تکالیف نماز و روزه و خمس به اخوند داشتن الان تکالیف قرض و قول و قسط به بانک آخوند. هر جای دنیا هم بره این تکالیف رو با خودش می‌بره توی خارج توی یه محیط آزاد هم دنبال چنین تکالیفی است تا خودش رو اسیر کنه، آزادی بهش نیومده.
  2
  11
  یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.