رهبر کاتولیک‌های جهان: داشتن حیوانات خانگی به جای فرزند خودخواهی است

 پاپ فرانسیس رهبر کاتولیکهای جهان می گوید جایگزین کردن بچه با حیوان خانگی نوعی خودخواهی استیورونیوز :پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان می‌گوید کسانی که به جای فرزندآوری داشتن سگ و گربه را انتخاب می‌کنند «خودخواه» هستند.

پاپ فرانسیس روز چهارشنبه ۵ ژانویه طی یک سخنرانی در واتیکان گفت: «امروز ما با نوعی خودخواهی مواجه هستیم. افرادی را می‌بینیم که نمی خواهند بچه‌دار شوند. گاهی اوقات به داشتن یک بچه بسنده می‌کنند و به جای داشتن کودک بیشتر، سگ و گربه می‌آورند. این موضوع ممکن است خنده‌دار باشد اما یک واقعیت است.»

رهبر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون کاتولیک در جهان در ادامه سخنرانی خود گفت: «این عمل انکار و نفی پدر و مادری است و انسانیت ما را از بین می‌برد و ما را از آن دور می‌کند.» بنابر نظر پاپ تصمیم یک زوج برای بی فرزند ماندن منجر به «از دست رفتن انسانیت» می‌شود. وی در ادامه افزود: «چنین کاری در خدمت تمدن نیست و آن را پیر و به دور از مفهوم انسانیت می‌کند و غنای مفهوم پدر و مادری از بین می‌رود.»

این در حالیست که بارها از پاپ فرانسیس در حال نوازش سگ ها عکس گرفته شده است. او همچنین اجازه داده که یک بره کوچک درجریان مراسم مذهبی در سال ۲۰۱۴ روی شانه هایش قرار گیرد و حتی یک ببر و یک بچه پلنگ را نوازش کرده است. با این حال بر خلاف سلف خود، بندیکت شانزدهم، که عاشق گربه بود، از نگهداری حیوان خانگی در اقامتگاه خود در واتیکان اجتناب کرده است.

او در سال ۲۰۱۴ در یک گفتگوی مطبوعاتی گفته بود که داشتن روابط عاطفی با حیوانات خانگی آسان‌تر از روابط «پیچیده» بین والدین و فرزندان است اما به عقیده او داشتن حیوانات خانگی به جای فرزند آوری یکی از «پدیده های مخرب فرهنگی » است.

پاپ همچنین از زوج‌هایی که به دلیل بیولوژیکی قادر به بچه دار شدن نیستند درخواست کرده که به فرزندخواندگی روی بیاورند. پاپ فرانسیس که در گذشته نیز نسبت به کاهش نرخ زاد و ولد در کشورهای مدرن ابراز نگرانی کرده بود از زوج‌های جوان خواسته که از بچه‌دار شدن نترسند و خطر آن را بپذیرند زیرا به زعم او بچه دارنشدن و انکار نقش‌های مهم پدر و مادری به مراتب خطرات بیشتری دارد.

او اخیرا از جامعه مدرنی انتقاد کرد که در آن پول درآوردن و شغل داشتن بر ساختن خانواده ارجحیت پیدا کرده و چنین ذهنیتی را «قانقاریا برای جامعه» نامید.
+12
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  این را هم باید با اخوندها سوزاند . اخه مذهب چکاره است که در خصوص اسپرم من تعیین تکلیف می‌کند که کجا باید تخلیه اش کنم . بتو‌چه مربوط است بیشرف.
  11
  16
  جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۴
  ۳۲
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  هر سه مذهب ابراهیمی (یهود/مسیحیت/اسلام) ساختگی و بلای جان بشریت هستند.دلیلی که در دنیای غرب تلاش میکنند این سه مذهب باقی بمانند،در کنترل گرفتن افسار انسانها و حاکمیت بر منابع قدرت و ثروت جهان میباشد.چون این سه مذهب با ایدئولوژی و پایه مشابه ،برای ذهن بشر ساده لوح بسیار مسری ،اعتیاد آور و قابل پذیرش هستند و تنها مذاهبی هستند که در کوچکترین جزئیات زندگی انسانها هم دخالت و کنترل دارند. مذاهب کهن از جمله میترائیسم،مهر پرستی،زرتشت در ایران،بودائیسم در شرق آسیا،مذاهبی مانند شینتو در ژاپن و اغلب مذاهب متعدد هندوستان،مذاهب پگانیزم در اروپای قدیم،مذاهب وایکینگها در شمال اروپا،مذاهب یونان باستان ،. بی آزارترین و بهترین برای آرامش دادن به انسانها بودند که توسط ترویج دهندگان این سه مذهب جعلی و ضدبشری سامی از بین رفتند چون پتانسیل کنترل انسانها و حاکمیت بر آنها را نداشتند.
  3
  6
  جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.