رئیس سازمان مدیریت بحران ایران: قربانیان سیل اخیر خود بی‌احتیاطی کردند

 اسماعیل نجار مدعی شد که سازمان مدیریت بحران کشور در باره سیل مرتکب اهمالی نشده است.رادیو فردا :رئیس سازمان مدیریت بحران کشور می‌گوید این سازمان در جریان سیلی که مناطق جنوبی ایران را فرا گرفت غافلگیر نشد و تمهدیدات لازم را اندیشید، اما قربانیان سیل خود بی‌احتیاطی کردند.

سیل در استان‌های هرمزگان، سیستان‌وبلوچستان و فارس دست‌کم ده کشته بر جای گذاشته و خسارات سنگینی را به‌ویژه در مناطق روستایی و بخش کشاورزی رقم زده است.

اسماعیل نجار اما مدعی شد سازمان مدیریت بحران کشور دراین‌باره مرتکب اهمالی نشده است و از چندین روز قبل با ابلاغیه‌ای تمام استان‌های کشور را برای مقابله و آمادگی با حوادث ناشی از بارش‌ها و مداخلات جوی به حالت آماده باش درآورده بود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: «اما متاسفانه در مورد فوتی‌های این حادثه باید بگویم که بی‌احتیاطی‌هایی نیز از سوی خود این افراد رخ داد؛ در چند مورد علی‌رغم هشدارها و تاکیداتی که بارها و بارها مطرح شده است، افرادی برای تهیه فیلم و عکس به حاشیه مسیل رفته بودند که متاسفانه به داخل جریان آب سقوط کردند».

هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارات این سیل به عمل نیامده اما بر اثر آن هزاران خانه دچار آب‌گرفتگی شده‌اند. دستکم ده نفر در این سیل کشته شده‌اند و همچنین به بخش کشاورزی در جنوب ایران از جمله استان هرمزگان خسارات زیادی وارد آمده است.
+3
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  اول اینکه زیاد دعا کردن؛دوم اینکه گفتن آب روشنیه و خونه زندگیشون رو باز گذاشتن که کلا خیس بشه و نابود؛کلا شما ناراحت نشین که یه وخ پوستتون چروک ور نداره؛ اشتباه کردن ببخشید؛دیگه تکرار نمیشه!!
  0
  2
  جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.