سناریوهای ارتش اسرائیل برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که ارتش اسرائیل چندین سناریوی حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران را به رهبران سیاسی این کشور ارائه داد و در عین حال اما تاکید کرد که تعیین نتیجه چنین حملاتی یا ارزیابی میزان تأثیر آن بر برنامه هسته‌ای تهران دشوار است.

روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» پنج‌شنبه، 30 دسامبر 2021، به نقل از مقامات نظامی این کشور نوشت، ارتش اسرائیل به محض موافقت دولت برای حمله به ایران آماده اجرای عملیات خواهد بود.

طبق این گزارش ارتش همچنین برای پیامدهای حمله به ایران از جمله نبرد با حزب‌الله لبنان یا گروه «حماس» در نوار غزه تدارک می‌‌بیند.

این روزنامه در ادامه افزود، ارتش اسرائیل برنامه‌های نظامی خود را به گونه‌ای طراحی کرده که در آن گروه‌های تروریستی بهای سنگینی خواهند پرداخت و در عوض ارتش این کشور به دستاوردهای قابل توجهی در جبهه‌ها به دست خواهد آورد.

ارتش اسرائیل می‌گوید در ماه‌های گذشته به عنوان بخشی از آمادگی‌های خود برای حمله احتمالی به ایران، به سلاح‌های پیشرفته دست یافته و تمرین‌های هوایی فشرده‌ای را انجام داده است. ارتش اسرائیل همچنین بودجه اضافی 9 میلیارد شیکل معادل 2.9 میلیارد دلاری را برای این منظور دریافت کرده است.

اسرائیل همچنین با «شرکای منطقه‌ای» آن برای جمع‌آوری اطلاعات و انجام عملیات‌های مشترک ضد‌ تروریسم، از جمله سایر فعالیت‌های عملیاتی، در حال فعالیت است.

به گفته این روزنامه، مقامات نظامی اسرائیل می‌گویند، مشارکت منطقه‌ای روابط بین اسرائیل و همسایگانش را تقویت کرده و می‌تواند به اقدام نظامی احتمالی اسرائیل علیه ایران مشروعیت بیشتری بدهد.

سرلشکر تومر بار، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل، هفته گذشته گفت در صورت لزوم اسرائیل می‌تواند «فردا با موفقیت به تأسیسات هسته‌ای ایران حمله کند.»
او در مصاحبه با یدیعوت آحارونوت افزود: «ما از صفر شروع نمی‌کنیم، ما خود را به جنگنده های F-35 مجهز کرده‌ایم و هزاران رهگیر از نوع گنبد آهنین (سیستم پدافند هوایی اسرائیل) را برای تقویت دفاع هوایی خود مستقر کرده‌ایم.»

از سویی سایت «تایمز اسرائیل» در 12 دسامبر، فاش کرد که بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، در جریان دیدارهایش در واشنگتن به مقامات آمریکایی گفته است که به ارتش دستور داده است تا برای حمله به ایران آماده شوند و برای آن جدول زمانی ارائه کرده است.

بنا به ارزیابی‌های ارتش اسرائیل، ایران طی سال‌های گذشته سیستم‌های دفاع هوایی خود را افزایش داده و توانمندی‌های آن را ارتقاء داده است به طوری که حمله هوایی را پیچیده‌تر می‌کند. ایرانی‌ها همچنین توانستند زرادخانه موشک‌های دوربرد خود که به راحتی می‌توانند به هر نقطه در اسرائیل برسند را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. در نتیجه، ارتش اسرائیل طی سال گذشته چندین قرارداد برای توسعه و تقویت پدافند هوایی این کشور امضا کرده است.
+39
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی دائما سناریو رو میکنند یعنی حمله ای در کار نیست!
  2
  4
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اخه مگه خر معز سیاست مدارهای اسراییلی را گاز گرفته که به اخخوندها حمله کنند. زمانیکه اخوندها به همکاری انها ایران را اش'ال کردند اسراییل در محاصره کامل اعراب بود ولی با اوار شدن اخوندها در ایران اولین قربانی لبنان و ارتش فلسین به رهبری عرفات در لبنان بود،بعد کوره های اتمی عراق و بعد از ۴۰ سال ایران در جایی قرار گرفت به کمک اخوندها که اسراییل در ۴۳ سال پیش قرار داشت یعنی در محاصره امل اعراب و در یک جنگ سرد با انها که هر لحظه میتواند شعله ور شود. به لطف اخوندها رویای از نیل تا فرات بزرگان صهیونیست به واقعیت تبدیل شد، تبلیغات رسانه های تحت کنترل احزاب صهیونیستی از ابگرمکنهای پر از باروت ایران خطری ساخته که حتی کشوری مثل قطر درخواست خرید اف ۳۵ را میدهد، حالا عربستان و کویت ...وووو بماند.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.