هشدار فروشگاه‌های بریتانیا نسبت به کمبود مواد غذایی

دویچه وله :از زمان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بارها و بارها پیش آمده که قفسه‌های فروشگاه‌های این کشور از کالا خالی مانده‌اند. از ماه ژانویه کنترل کامل مرزی به اجرا گذاشته خواهد شد و این تهدیدی برای تشدید کمبودها به شمار می‌رود.

قفسه‌های فروشگاه‌های بریتانیا تا کنون بارها از زمان برگزیت خالی مانده‌اند

تأمین مواد غذایی در بریتانیا پس از خروج از اتحادیه اروپا دیگر در حد و کیفیت معمول تضمین نشده است.

کمی قبل از شروع کنترل‌های جدید بر واردات مواد غذایی از اتحادیه اروپا، انجمن تولید و توزیع کالاها در بریتانیا نسبت به کمبودهای بیشتر هشدار داده است.

ریچارد هارو رئیس فدراسیون غذای منجمد بریتانیا در این باره گفت: «به دلیل این تغییرات، تأخیرهای جدی در آغال سال جدید محتمل است که می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در تأمین مواد غذایی در ماه ژانویه شود.»

بریتانیا پنج برابر بیشتر از صادرات موادغذایی به اتحادیه اروپا، از این اتحادیه مواد غذایی وارد می‌کند.

از اول ژانویه، واردکنندگان کالا از مبدأ اتحادیه اروپا باید از قبل و به طور کامل، محصولات وارداتی را به گمرک بریتانیا اعلام کنند.

به دلیل مشکلات تجاری، دولت بریتانیا ابتدا اجرای این مقررات را پس از خروج از اتحادیه اروپا متوقف کرد.

از سوی دیگر، کنترل‌های سختگیرانه‌ای بر تجارت کالاها از یکسال قبل، از زمانی که بریتانیا از اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا و بازار داخلی خارج شد، به اجرا گذاشته شده است. از آن زمان تاکنون مشکلات متعددی در تجارت بین اتحادیه اروپا و بریتانیا به وجود آمده است.

اتحادیه اصناف آلمان نیز نسبت به افزایش فشارها بر زنجیره‌ عرضه کالاها ناشی از نظارت‌های کمرگی جدید از سوی بریتانیا هشدار می‌دهند.

هارو رئیس فدراسیون غذای منجمد بریتانیا گفت: «اگرچه مقررات جدید بریتانیا به تدریج اجرا می‌شود، اما ما از این نگرانیم که برنامه‌ریزی کافی برای کسب اطمینان از درک مقررات جدید در زنجیره تأمین مواد غذایی برای همه وجود ندارد.»

در نتیجه این سوال پیش می‌آید که آیا طرف مقابل یعنی اتحادیه اروپا از ساز‌وکار جدید معرفی شده برای ردیابی محصولات گوشت و سبزیجات مطلع است یا خیر.

رئیس فدراسیون غذای منجمد بریتانیا در این باره ابراز نگرانی کرد که بنادر اتحادیه اروپا نیز به کامیون‌ها اجازه خروج بدون مدارک کامل از بریتانیا را بدهد.

در بین واردکنندگان بریتانیایی نیز عدم اطمینان زیادی وجود دارد و هنوز مواردی هستند که اعضای اتحادیه صنایع از آن اطلاع ندارند. هارو گفت: «تنها چند روز تا اعمال قوانین جدید باقی مانده است، ما همچنان نگران این هستیم که ماه ژانویه احتمالا ماه شلوغی برای اعضای اتحادیه ما باشد.»
+58
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  hitman01 - استوکهلم، سوئد

  با آرزوی لذت بیشتر برای ملت انگلیس از Brexit 😄
  13
  48
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  شما بعنی نمی دانید این ملت انگلیس چطوری مثل زامبی ها الان حمله می‌کنند و سوپر مارکت ها را خالی می‌کنند . رحم ندارند . بی فرهنگ ، بی ادب و از خودراضی . حالا به غلط کردم می افتد این بوریس دلقک .
  13
  41
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  حقشونه؛پوفیوزای بی سواد و عقده ای؛بیچاره امثال ماها که باید پاسوز یه عده جماعت وحشی و نادان بشیم! :(
  12
  39
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا
  انگلیسیا سزاوار بدتر از اینا هستن شرایط اسفناک ایران زیر سر این پدرسوخته هاس
  11
  27
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان

  این هیچ ربطی به برگزیت ندارد . هیچ قانونی گمرکی عوض نشده است . این مسله ناشی از افزایش ویروس است که بسیاری از انسانها را وادار به خانه نشینی کرده و بسیاری در چرخه تولید و ترانزیت در قرنطینه هستند مثل شرکتهای هواپیمایی
  34
  11
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  این حاصل خودکشی جمعی امت برگزیت و پوست سفید پرور و انگلیسه؛هر جا پا گذاشتیم کلا کن فیکن شد ای بخشکی شانس!..الان دیگه سرمایه داری راه سرکیسه کردن ملت رو یاد گرفته؛دوازده سیزده سال پیش که بانک‌ها دولت‌ها رو سرکیسه کردن الانم که با کرونا اومدن زدن هرچی بیزینس نوپا بود رو ترکوندن!..
  2
  18
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. اگه بخاطر ویروس هست چرا فقط انگلیس دچار این مشکل شده و بقیه اروپا و دنیا اینجور مشکلی ندارند؟ دقیقا بخاطر برگزیت هست،و اتفاقا قوانین گمرکی برعکس چیزی که نوشتی تعییر کرده و از ژانویه هم تغییرات سفت و سخت تر گمرکی هم اعمال میشه.ظاهرا حقایق رو نمیخواهی قبول کنی.
  1
  15
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.