ارتش اسرائیل: امکان حمله به فردو را نداریم، نطنز را می‌توانیم بزنیم

سایت رویداد 24 :در آخرین اظهار نظر درباره جنگ ایران و اسرائیل، مقامات این رژیم اعلام کرده‌اند ارتش اسرائیل نمی‌تواند تاسیسات هسته‌ای فردو ایران را مورد حمله قرار دهد اما از تسلیحات لازم برای حمله به سایر اهداف همچون تاسیسات نطنز در مرکز ایران برخوردار است.

 تارنمای شبکه تلویزیونی الجزیره، ارتش اسرائیل با انتشار گزارشی، عملیات‌های خویش و اوضاع امنیتی در جبهه‌های مختلف در سال ۲۰۲۱ را مورد بحث و بررسی قرارداد و به ناتوانی خود در حمله علیه ایران بدون کسب آمادگی لازم برای نبرد در جبهه‌های لبنان‌، سوریه و نوار غزه اعتراف کرد.

در این گزارش آمده است: ارتش اسرائیل نمی‌تواند تاسیسات هسته‌ای فردو ایران را مورد حمله قرار دهد اما از تسلیحات لازم برای حمله به سایر اهداف همچون تاسیسات نطنز در مرکز ایران برخوردار است. اما چالش اصلی ارتش و سامانه دفاعی، محور شیعه رادیکال است که از ایران آغاز شده و با عبور از عراق در لبنان و سوریه موضع گرفته است و تهدید در صحنه فلسطین به دنبال آن قرار دارد. ارتش نمی‌تواند بدون کسب آمادگی لازم، همزمان در این چند جبهه بجنگد.

یادآور می‌شود دنیل فریدمن وزیر دادگستری سابق اسرائیل اخیرا اعلام کرد: در صورت حمله به ایران، اسرائیل آمادگی مقابله با هزاران موشکی که از مناطق مختلف به سمت اسرائیل شلیک شود را ندارد. حمله نظامی به ایران مثل کوبیدن سر به دیوار است.

اسحاق بریک فرمانده ارشد نیروهای ذخیره هم گفته است: ارتش اسرائیل، ضعیف‌تر از چیزی است که وانمود می‌شود و آمادگی ورود به جنگ با ایران را ندارد. در صورت وقوع جنگ، شاهد اصابت سه هزار موشک و صدها پهپاد با تلفات و خسارات سنگین خواهیم بود. اتباع اسرائیل در این صورت، شرایطی را تجربه می‌کنند که تا کنون ندیده‌اند. ارتش، آماده جنگ در چند جبهه نیست. جنگ، اسرائیل را به ده‌ها سال قبل برمی‌گرداند. اسرائیل در مسیر نابودی است. این، پیش‌بینی از روی خشم نیست، حقیقتی انکارناپذیر است.

اوری گوردین، فرمانده جبهه داخلی ارتش اسرائیل هم معتقد است: در جنگ آینده با حزب‌الله لبنان، روزانه ۲۵۰۰ موشک به سمت ما شلیک می‌شود. اسرائیل آمادگی کافی برای جنگ در جبهه شمالی را ندارد. این بزرگترین دردسر ماست.
+82
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  روزیکه نظام اخوندی با دولتهای 5+1 مذاکره کند , انگاه اسرائیل ادعا میکند رژیم ایران از ترس اینکه ارتش اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران حمله نکند ناچار شد که مذاکره با دولتهای 5+1 بکنن .
  5
  38
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  روزی نیست که تو این سایت و صدها سایت دیگه تو اینترنت این اراجیف تکرار نشه، از هر دو طرف! من میگم ......
  3
  56
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  کدوم بچه چاقالوی حزب اللهی این مقاله رو نوشته. اسراییل اراده کنه تاسیسات اتمی که سهل است خود خامنه ای چلاقتو مثل بشکه ......منفجر میکونه. قاسم کتلت رو زمزمه کن.
  65
  107
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  amonbede - تهران، ایران

  پس فعلا تا اینجا آخوندا پنجاه درصد کوتاه اومدن . اون پنجاه درصد دیگه هم کوتاه بیان دیگه نطنز رو هم نمیتونین بزنین... بیچاره مردم ایران .. آقا بیدار بشید ... اسرائیل و چین و روسیه و غرب و جمهوری اسلامی فقط و فقط یک هدف دارند و اونهم دوشیدن ثروت کشور ایران هست .
  13
  68
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  دیگه این خیلی مسخره أست! یعنی هرکس حتی از جلوی یه پادگان هم رد شده باشه میدونه که توی جنگ کسی نمیاد بگه اینجا رو میتونم اونجا رو نمیتونم! اونهم اسراییل که هنوز کسی نمیدونه چند تا کلاهک هسته ای داره 😀. نکنه اینها هم تنه اشون خورده به تنه محسن رضایی که کربلای ٤ رو گفت عملیات فریب بوده؟
  13
  56
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  وقتی دائما سناریو رو میکنند یعنی حمله ای در کار نیست!
  4
  41
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان

  ۴۲ ساله ما و دنیا را با این حرفها سر کار گذاشتن .در تهدید کردن و شعار دادن به ج ا و شماها جایزه باید داد.
  1
  41
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  تازه دارید می فهمید که حمله نظامی به ایران مثل کوبیدن سر به دیوار است. همان کارهای قبلی را انجام بدهید نتیجه ایی شاید داشته باشد .حمله به آخوند و امثال ......را در دستور کار داشته باشید ، نه ملت ۴۳ سال رنجدیده .
  8
  37
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Stone44 - سوئیس، سوییس

  [::Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل::] شما هم مثل این بسیجی‌های ساندیس خور که در اروپا و آمریکا هستن و از جمهوری اشغالی دفاع میکنن هستی اگر اینقدر به اسرائیل علاقه داری خوب برزیل رو با خانم های مامانش رها کن برو اسرائیل روبروی یک دیوار مسخره وایسا زیش بزار و یه مکعب ......هم رو سرت بزار و هی جلو عقب کن. چرا نشستی تو برزیل؟؟!! برو اسرائیل به امثال تو نیاز داره. دوستان ایران در تاریخ همیشه از خود فروخته ضربه دیده کسی که وطنش رو به ملا یا اروپایی یا هر لجن دیگه ای میفروشه..... موجود دنیاست.
  68
  33
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. عرزشی مخفی!
  17
  8
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  جنگ، انهم با ایران، همیشه مانند کوبیدن سر به دیوار بوده و خواهد بود، همان سرمایه های نظامی را صرف دموکراسی و آزادی در دور و بر خودتان بکنید، بهترین تضمین برای امنیت شماست. قرن بیست و یکم قرن آزادی و دموکراسی است، بدلیل کرونا، محیط زیست و بسیاری خطرات جهانی دیگر، ملل جهان باید متحد شوند، و گرنه چیزی از هیچکس باقی نخواهد ماند، یاد همه یا هیچکس!
  9
  4
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Shahrokh-86 - تهران، ایران
  همین روزاست که یه چیزی توو فردو بترکه
  7
  13
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آش با جاش - سیاهکل، ایران
  اسراییل بمبهاش توی تمام تاسیسات و مراکز اینها کار گذاشته شده. فقط فشار یک دگمه لازمه
  10
  16
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  هیچ جنگی بین این دو کشور وجود نخواهد داشت و ایران و ایرانی فقط یک طعمه برای اروپا و امریکاست که در صحنه و یا پشت صحنه قراردادهای میلیاردی اسلحه با دول عربی میبندند و نماینده آنها هم خود ج.ا هستش.
  3
  16
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  نمی دانم چرا ایران باید دشمن اسراییل باشد؟ اینها فقط بازی برای تثبیت و امنیت اسراییل است و وجود ایران نعمت خدادادی برای اسراییل است .تمام دنیا در حمایت از اسراییل به پا خواسته اند و تمام کشورهای عربی با اسراییل دوست شده اند. به این می گویند سیاست درست و موفق . با پول و بدبختی یک کشور دیگر برای کشور خودت امنیت و استقرار ایجاد کردن
  1
  17
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  اینجاست که باید به مقامات اسرائیل گفت: تو بزن بمیر و بزن. هر جا رو دوست داری بزن. به قول قدیمیا مرده و حرفش.
  1
  8
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  این مقاله صد در صد جعلی هست. فرماندهان اسرائیل بیان بگن ما قدرت نداریم ؟؟؟؟؟ مثل این میمونه که این مقاله نوشته حسین بازجو کیهان باشه .
  1
  6
  شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. فقط من تحلیل شما را درست می بینم. از روز اول وجود اخوند به نفع اسراییل بوده و هنوز هم هست و مطلقا حمله ای در کار نخواهد بود
  0
  4
  شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.