قیمت یک کیلو گوشت گوسفند در ایران از ۱۷۰ هزار تومان گذشت

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی روز پنج‌شنبه ۹ دی از افزایش حدود ۱۵ هزارتومانی قیمت گوشت طی یک هفته اخیر به‌دلیل «قرنطینه گوسفندان برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس» خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر ملکی، رئیس اتحادیه، همچنین با بیان این‌که در حال حاضر دامدار دام خود را به فروشنده داخلی نمی‌دهد، افزود که فروشنده داخلی دام زنده را کیلویی ۶۲ هزار تومان می‌خرد، اما قیمت دام صادراتی کیلویی ۹۰ هزار تومان است و صادرکننده دام می‌تواند دام را کیلویی ۳ دلار به خریدار عرب بفروشد.

به این ترتیب، به‌گفته این مقام صنفی، روز پنج‌شنبه ۹ دی قیمت ران گوسفند از ۱۷۰ هزار تومان هم گذشت و این در حالی است که به‌دلیل افزایش قیمت‌ها مصرف سرانه گوشت در ایران در یک سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.

اوایل مهر امسال مدیر اتحادیه دام سبک کشور با اشاره به کاهش پنجاه‌ درصدی مصرف گوشت در ایران گفته بود که مصرف سرانه گوشت در ایران از ۱۲ کیلوگرم در سال به شش کیلوگرم رسیده است.

با این حال و به‌گفته وزیراقتصاد جمهوری اسلامی، ارز ۴۲۰۰ تومانی که برای مهار قیمت کالاهای اساسی به واردات این کالاها اختصاص یافته است، برای واردات نهاده‌های دامی و اقلامی از این دست نیز از بودجه سال ۱۴۰۱ حذف خواهد شد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه در آبان سال جاری ۴۴.۴ درصد بوده و بر پایه آمارهای رسمی وزارت کار، متوسط قیمت بیش از ۸۳ درصد اقلام خوراکی در ایران از حد بحران هم فراتر رفته است.
+61
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  قبل از انقلاب دولت ثیمت بلیت اتوبوس واحد را اگر اشتباه نکنم 1 یا 2 ریال گران کرد و فردای آنروز مردم شیشه تمام اتوبوسهارا شکستند و قیمتها دوباره به حالت سابق برگشت. حالا هرچه که میبینی روز به روز گران میکنند و کسی هم کاری ازش برنمیاد. حالا بازهم بگید مرگ بر شاه ای مردم نمک نشناس و زیاده خواه.
  3
  25
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این نشان میدهد که رئیسی لوکوموتیر اقتصاد کشور را به حرکت انداخته است و اقتصاد منبعد فقط به خر اختصاص ندارد.
  3
  23
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Tokyo_japan - توکیو، ژاپن
  دلخوش به این نباشید !
  4
  17
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  من واقعا نمی دانم قیمتها بر چه مبنی است ؟ گوشت با استخوان‌بالای ۲۰۰ هزار تومان در تهران است و راسته کبابی تا کیلویی ۳۵۰ هزار تومان می رسد .
  2
  13
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  دو کلمه حرف حساب - حصار، ایران
  بازم عرعر کن بگو مرگ بر شاه.
  4
  21
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  فکر میکنید اگر مملکت رو همین گوسفندان اداره میکردن قیمت یک کیلو گوشت مسئولان چقدر میشد؟
  2
  17
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  من هرگز تعجب نمیکنم. جمعیت شده 3 برابر. بعد هم این ملت حریص از روز اول متوقع بودند که هرساله حداقل حقوقشان 15 تا 50 درصد برود بالا. بدون اضافه کردن عوامل تولید دولت ها مرتبا پول چاپ کرده اند و داده اند به شما. یعنی حقوق 5 میلیون تومانی عادی هست. در گذشته 5000 تومان درامد خوب حساب میشد. یعنی همه چیز تقریبا 2000 برابر شده است (از جمله حقوق و درامد شما). 170000 تومان را بخش بر 2000 کنید میشود: 85 تومان که البته نسبت به زمان شاه بازهم زیاد است. چون زمان شاه فقید اگر اشتباه نکنم گوشت کیلوئی 8 تومان بود. نعمت از اسمان و خدا به زمین نمی ریزد و با حرص و دائما اسکناس چاپ کردن کسی به رفاه نرسیده است. منتظر گرانی های بیشتر هم باشید.
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.