چین خالکوبی را برای فوتبالیست‌های تیم ملی ممنوع کرد

ژانگ لینپنگ، مدافع تیم ملی فوتبال چیندویچه وله :مقام‌های ورزشی چین با صدور دستورالعملی هر گونه خالکوبی جدید برای بازیکنان تیم‌های ملی را "اکیدا ممنوع" اعلام کردند. فوتبالیست‌هایی که خالکوبی دارند نیز باید آنها را پاک کنند یا بپوشانند تا "الگویی خوب" برای جامعه باشند.

سران و رهبران حزب کمونیست چین خالکوبی را از مظاهر "فرهنگ منحط" غربی می‌دانند و به خصوص برای هنرمندان و ورزشکاران سرشناس آن را نوعی بدآموزی برای جامعه تلقی می‌کنند.

اداره کل ورزش چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بازیکنان تیم‌های ملی فوتبال در همه رده‌های سنی از این پس به هیچ وجه اجازه خالکوبی بر بدن خود را ندارند.

"اشپیگل آنلاین" پنج‌شنبه ۳۰ دسامبر (نهم دی) به نقل از این اداره نوشت فوتبالیست‌هایی که پیشتر بدن خود را خالکوبی کرده‌اند باید آنها را پاک کنند یا در هماهنگی با مسئولان و سرمربی‌ها آنها را بپوشانند.

خالکوبی در اغلب کشورهای شرق آسیا امری معمول است و بسیاری از فوتبالیست‌های مشهور چینی هم خالکوبی دارند.

یکی از این بازیکنان مدافع تیم ملی فوتبال چین، ژانگ لینپنگ است که ظاهرا پیش از این از او خواسته شده در بازی‌های ملی و باشگاهی خالکوبی‌های خود را بپوشاند.

بیانیه اداره کل ورزش چین زیر عنوان پیشنهادهایی برای "تقویت مدیریت بازیکنان فوتبال" تدوین شده و در آن تاکید می‌شود که فدراسیون فوتبال این کشور شرایط انضباطی را برای بازیکنان ملی‌پوش تعیین می‌کند.

رهبری حزب کمونیست چین معتقد است فوتبالیست‌های ملی‌پوش با حذف خالکوبی‌های خود یا پنهان کردن آن به "الگویی خوب" برای جامعه تبدیل می‌شوند.

از حدود چهار سال پیش (بهمن ۱۳۹۶) نیز نشان دادن افراد با خالکوبی در تلویزیون چین ممنوع شده و هنرمندان و مهمانان برنامه‌های تلویزیونی با خالکوبی مجبور به پوشاندن آن می‌شوند.
+13
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  homopersia - ملبورن، استرالیا
  چه عجب این چین یک کار مثبت کرد!
  0
  1
  شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.