روزنامه روسی: نفت در برابر سوخو ۳۵ روسی برای ایران

به گزارش عصرایران، یک روزنامه روسی در گزارشی نوشت احتمال دارد در جریان سفر آتی "سید ابراهیم رییسی" رییس جمهوری اسلامی ایران به مسکو، قراردادهای خرید دهها فروند جنگنده سوخو 35 و سیستم های دفاع هوایی روسی بین دو کشور امضا شود.
 
 
روزنامه "نزاویسمایا گازتا" روسیه دیروز در گزارشی نوشت گفتگوی رهبران ایران و روسیه درباره خریدهای تسلیحاتی ایران از روسیه یکی از محورهای سفر آتی رییس جمهوری ایران به روسیه خواهد بود.
 
 بر اساس این گزارش، ابراهیم رییسی قرار است در اوایل سال 2022 به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رییس فدراسیون روسیه به این کشور سفر کند.

تاکنون مشخص نشده که چه نوع اسناد و قراردادهایی در جریان این سفر امضا خواهد شد اما اخیرا سرلشکر" محمد باقری"رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفته: مسکو و تهران در حال آماده سازی توافقنامه ای هستند که در آن همکاری های نظامی و امنیتی از جمله خرید تسلیحات و آموزش متخصصان، رزمایش نظامی و مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا، انجام خواهد شد.
 
به نوشته این روزنامه روسی، غالب کارشناسان (روسی) بر این باورند که ایران بیش از هر چیز می خواهد از روسیه هواپیماهای نظامی مدرن و وسایل دفاع هوایی دریافت کند.
 
به گفته "روسلان پوخوف" مدیر مرکز تحلیل استراتژی ها و فناوری ها، ایران تسلیحات زمینی خود را تولید می کند در حالی که دریا هم برای آنها اولویت نخست را ندارد و تهدید اصلی از نگاه ایرانی ها در هواست چون هرگونه حمله احتمالی به ایران از این طریق رخ خواهد داد. بنابراین آنها هواپیماها و سیستم های پدافند هوایی را در این راستا مهم می دانند."
 
"یوری لیامین" یک کارشناس نظامی روسیه نیز به این روزنامه گفت که ممکن است ایران هزینه تسلیحات روسیه را با نفت بپردازد. وی گفت : ایران می تواند پول خریدهای تسلیحاتی خود به روسیه را از روش هایی چون صادرات محصولات کشاورزی، منابع طبیعی همچون نفت و غیره پرداخت کند.
 
این کارشناس بر این باور است که روسیه و ایران روابط خود را در حوزه امنیتی توسعه داده و مانورهای مشترکی را انجام خواهند داد. 

او گفت: "با حمایت مسکو، ایران به سازمان همکاری شانگهای پیوست. تعامل بین دو کشور ممکن است در مبارزه با تروریست‌ها در سوریه موثرتر باشد. ناامنی در افغانستان نیز برای هر دو کشور مشکل ایجاد می‌کند. در اینجا، مسکو و تهران از تبادل اطلاعات مشترک سود می برند."
+37
رأی دهید
-83

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان

  نمی دانم کسانی که برای توجیح نفرت و عقب ماندگی خود همیشه قاجارها را عامل تمام بدبختی ایران می دانند اما نمی دانند قاجارها برای حفظ کشور سالیان سال با روسها و انگلیس که ابر قدرتهای دنیا بوده اند و تمام دنیا را مستعمره خود کرده بودند به این فروشو مستعمره کردن ایران به چین و رئسیه اعتراض نمی کنند. وقتی انگلیس نتوانشت ایران را مستعمره خود کند در آخر رضا پالانی را از اصطبل سفارت هلند پیدا کرد و با کودتا بر سر کار آورد تا بتواند ایران راحت کنترل کند و کرد. تمام دوران شاه و ملاها که اینها جکومت فارسها هستند فقط بی عرضگی و وطن فروشی و با دست خود مستعمره کردن ایران. چرا به این خا اعتراض نمی کنید؟ آیا باید ترک باشند که شما عقده گشایی کنید؟ فکر نکنید روسها و چین به راحتی از ایران خارج خواهند شد با توجه بع قدرت سیاسی و اقتصادی که دارند ایران به هیچ وجه قدرت رهایی از اینها را نخواهد داشت.
  60
  23
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. خدا توهم شفا بده
  9
  19
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. اولا بیسواد جان توجیه درسته نه توجیح. کسی که رضا شاه کبیر رو رضا پالانی صدا میزنه باید اینقدر توی توبره اش باشه که لااقل یه بار کلمات رو حداقل دیده باشه. دوما اگر حافظه ات یاری نمیکنه بهت یاد اوری کنم که همون آذربایجان در زمان قاجار جونت از ایران جدا شد فکر نکنم تا حالا اسم عهدنامه گلستان و ترکمنچای به گوشت خورده باشه با این وضع سوادت. سوما اینکه با دیدن شما پان ترک های بیسواد دگم حالم از ترک بودن بهم میخوره. سر تَرَک دیوار هم میخواین ترک و فارس در بیارین، در حالیکه نمیفهمین ایران دو تا قوم ترک و فارس نیست. پس الان کرمانی ها هم بیان بگن اون ترک خاجه (اغا محمد خان) کلی چشم کور کرد. بدبخت. زمانی که رضا شاه با کودتا اون قاجارهای شیعه زده زنباز رو بیرون کرد سیفلیس و کچلی و اعتیاد از سر مردم بالا میرفت. ضمنا هروقت فردوسی و حافظ و سعدی و مولوی به ترکی شعر گفتن بیا ادعا بکن که زبان رسمی باید ترکی باشه. اخرش رو بگم، شما پان ترکها هر بلایی که بقیه سرتون اوردن حقتون بوده. چون حال بهم زن هستین شماها همون پیشه وری بدردتون میخوره نه رضا شاه
  11
  23
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. بدجور عقده ای شدی بینوا. انگلیس هم به قول اسم مدیر مرکز تحلیل استراتژی ها و فناوری های روسیه پوخوفی نشدی.خب میرفتی همون ده کوره های ترکیه؟
  10
  15
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. خدا گفته در کار اینها مونده، امیدی به اینها نیست. تنها راه حل کارخانه های چرم سازی چین است ....
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.