تهدید همخانه‌ای راز قتل را برملا کرد

مرد جوان وقتی به‌دنبال درگیری با همخانه‌ای خود راز جنایتی را که چهار سال قبل مرتکب شده بود فاش می‌کرد نمی‌دانست گرفتار قانون می‌شود.به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، 7 آذر سال 96 درگیری خونینی در یکی از خیابان‌های تهرانپارس به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم اعلام شد.

به‌دنبال اعلام این خبر تحقیقات آغاز و تیم جنایی راهی مغازه تعمیرات گوشی تلفن همراه شدند که دو نفر در آن مجروح شده و مرد جوانی نیز به کام مرگ رفته بود.

در تحقیقات اولیه، صاحب مغازه به تیم جنایی گفت: داخل مغازه بودم که مرد جوانی به‌نام سهراب برای تعمیر تلفن همراهش وارد مغازه شد. قبل از شروع کار وقتی هزینه تعمیر گوشی تلفنش را گفتم او مدعی شد که 5 هزار تومان گرانتر از جای دیگر مبلغ تعمیر را گفته‌ام. من هم گفتم اگر جای ارزان‌تری سراغ‌داری به آنجا برو. سر همین موضوع با هم دعوایمان شد و با وساطت اهالی محل و کسبه درگیری به‌صورت موقت تمام شد. اما لحظاتی بعد سهراب به همراه چند نفر از دوستانش به مغازه من حمله کردند و من هم از دوستانم کمک خواستم. دعوا بالا گرفت و با چوب و چماق به جان هم افتادیم. در این میان یکی از دوستان سهراب به‌نام آرش با چاقو سه نفر از دوستانم را مصدوم کرد،اما یکی از دوستانم به خاطر شدت جراحت و خونریزی فوت کرد.
فرار بدون سرنخ
کارآگاهان به‌دنبال اظهارات مرد مغازه دار، تحقیقات از شاهدان و بازبینی دوربین‌های مداربسته مغازه فیلمی را به‌دست آوردند که صحنه درگیری مرگبار را نشان می‌داد.

در فیلم مشخص شد آرش با چاقویی که به‌دست داشت سه مرد را مجروح کرده و از محل متواری شده است. با شناسایی هویت متهم، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شده اما مرد جوان همزمان با جنایت از محل متواری شده و هیچ رد و سرنخی از او در دست نبود.
تهدید به قتل
بررسی‌ها برای دستگیری قاتل فراری از آذر سال 96 ادامه داشت اما هیچ ردی از متهم در دست نبود تا اینکه چند روز قبل مرد جوانی هراسان به کلانتری در پردیس رفت و از همخانه‌ای‌اش به اتهام تهدید به قتل شکایت کرد.

مرد جوان گفت: مدتی است که با مردی همخانه هستم اما او آدم شروری است و مدام درگیری ایجاد می‌کند تا اینکه دیروز باهم بحث‌مان شد و او خیلی جدی به من گفت اگر دست از کارهایت برنداری تو را هم مثل مرد جوانی که چهار سال قبل در تهران کشته‌ام، به قتل می‌رسانم. ابتدا فکر کردم شوخی می‌کند اما او این حرف را چندین بار تکرار کرد و به قدری با جدیت بیان کرد که خیلی ترسیدم. به همین دلیل تصمیم گرفتم ماجرا را با پلیس در میان بگذارم.

با شکایتی که مرد جوان علیه همخانه‌ای خود مطرح کرد، پلیس پردیس موضوع را به پلیس آگاهی پایتخت اعلام کرد.
هویت جعلی متهم
بدین ترتیب کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت پس از هماهنگی‌های قضایی با بازپرس محمد وهابی راهی پردیس شده و مرد جوان را بازداشت کردند. پس ازانتقال وی به پلیس آگاهی تهران در بررسی‌ها مشخص شد این مرد با هویت جعلی خانه را اجاره کرده است، بنابراین هویت اصلی وی شناسایی و مشخص شد وی همان آرش قاتل پرونده درگیری در مغازه تعمیرات تلفن همراه است که پس‌ از قتل زندگی مخفیانه‌ای در اطراف تهران آغاز کرده و با کارگری زندگی‌اش را می‌گذراند. آرش برای اینکه ردی از او توسط پلیس به‌دست نیاید، از تلفن همراه یا کارت بانکی نیز در این چهار سال استفاده نکرده بود.

بدین ترتیب تحقیقات در این پرونده با شناسایی متهم ادامه دارد.
+12
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.