مکالمه محسن‌رضایی فرمانده وقت سپاه و شهید خرازی درعملیات کربلای۴ (عملیات فریب)

اولین انتشار مکالمه محسن‌رضایی و شهید خرازی در عملیات کربلای۴
این فایل صوتی که دیشب برای اولین‌بار بعد از ۳۵ سال پخش شد، مکالمه بیسیم «محسن رضایی» فرمانده وقت سپاه با شهید حسین خرازی فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین در اولین دقایق عملیات کربلای۴ است.

▫️لشکر ۱۴ امام حسین یکی از لشکرهای خط شکن کربلای۴ بود که غواصانش در مهمترین نقطه عملیات یعنی عبور از اروند و حضور در جزایر شرکت داشتند، همانجایی که لو رفتنش موجب توقف عملیات نشد.

در پایان این مکالمه، محسن رضایی (از قول خرازی) به افراد حاضر در قرارگاه می‌گوید که برخی از نیروها به جزیره بلجانیه رسیده‌اند، یعنی از تنگه ام الرصاص رد شده‌اند.
سوم دی  سالگرد عملیات کربلای چهار.. سالگرد زنده به گور شدن غواصان دست بسته ایران.‌ سالگرد به خاک و خون افتادن بهترین مردان تاریخ این سرزمین..۳۰ سال بعد با دستان بسته برگشتند.
 
جلال طاهری گفته:
شب عملیات کربلای ۴ اکبر رفسنجانی اصرار زیادی بر اجرای عملیات داشت. من و صادق خرازی رفتیم و منورهایی را مشاهده کردیم. ما تحرک نیروها را می‌دیدیم. من به خرازی گفتم که برود و به هاشمی بگوید عملیات لو رفته‌است. خرازی رفت و بعد آمد و گفت آقای هاشمی گفته من مقلد امامم و عملیات باید انجام بشود. من به ایشان گفتم که اگر امام هم این شرایط را ببیند، اجازه اجرای عملیات را نمی‌دهد. از این جهت عملیات صورت گرفت و فرماندهان هم مقاومتی در جلوگیری از اجرای عملیات نکردند. شاید فرماندهان بنا بر موقعیت خود با هاشمی مخالفت نکرده‌اند.
 
محسن رضایی سالهای قبل در توییتی نوشت: کربلای ۴ عملیات فریب بود !
زنده به گور کردن شهدای غواص توسط عراقی ها در عملیات کربلای 4( عملیاتی که لو رفته بود ولی فرماندهان ایران همانند محسن رضایی با علم به لو رفتن عملیات آنرا لغو نکردند)
+92
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  عصبانی نشوید خونتان بجوش نیاید ولی این غواص‌ ها لیاقتشان همین محسن رضایی است. اینها . از نیروهای سپاهی و بسیجی‌ و هدف‌شان نه پشتیبانی‌ از میهن، بلکه هدف‌شان قدس کربلا ووو از این مزخرفات بود. بنابرین دست عراقی‌ها درد نکنه
  146
  42
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Parsina - بروکسل، بلژیک

  همه مردم تا دهه پنجاهیها ٬خاطره ننگین این عملیات تو ذهنشون مونده ولی خوب سوال اینجاست ؛ چرا تا حالا از رمز و راز این عملیات قطره چکانی به مردم اطلاعات میدادند و اکنون که محسن دماغ لاشی معاون باصطلاح امور اقتصادی شده ٬ جناحهای روبرو روشنگر شدند ۰ ما مردم باید به همین اختلافهای درون حکومتی خوشبین باشیم بس وگرنه اینها از کشتن و کشته شدن مردم ککشون هم نمیگزه و حکومتشون اوجب واجباته
  2
  61
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند

  شما بیشرفها خجالت نمیکشید، بهترین جوان‌های ایرانزمین را به عراقی های جنایتکار سپردید، تا اینجور زنده بگورشون بکنن، عملیاتی که لو رفته بود، تازه از عراق هم دمخورید و خسارت‌های جنگ هم ازشون طلب نکردید، تا ریال آخر رو کویت ازشون گرفت، شما شرف ایرانی ندارید، تا کی ظلم و جنایت
  3
  71
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  این دلقک احمق رضایی همان است که ۱۰۰۰۰ جوان رشید ایرانی را . بدلیل نادانی و حماقت به کشتن داد و بالاخره همین ۲ سال پیش بعد از آنکه خبر آن به بیرون درز کرد از مردم ایران عذرخواهی کرد. نه سواد و نه تجربه فرماندهی داشت اما یک احمق دیگر این گوساله را به آن سمت انتخاب کرده بود.
  12
  64
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  ادم تن و دلش میلرزه وقتی یادش میاد اون لحضه عملیات و صدای فرمانده رو. تنها دل‌خوشی همون هم رزمت بود و فرمانده لایقت… ای داد
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mome - لوند، سوئد

  رفتند یاران چابک سواران، روحتان شاد دلاوران و نگهدارندگان و پاسداران خاک ایران و مرگ بر ایران فروشان و خائنین به مردم ایران
  3
  54
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  توهم هم یک حد و اندازه ای داره! وقتی کلید پلاستیکی به طرف میدهند و بهش میگویند این کلید بهشت وقتی شهید شدی باهاش میتونی در بهشت رو باز کنی، اونوقت هر عاقلی متوجه میشه که کجای کار میلنگه! این توهمات هنوز هم در بین مردم وجود داره و کافی روی احساساتشون دوباره کار بشه اونوقت عقل میره توی سطل خاکروبه
  59
  35
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  چه جوونهایی از دست رفتند بخاطر اینکه یک پرچم از قبر رضا انگوری بره بالا. یعنی هر کس که هنوز به دین و خدا ایمان داره، کلاهش قاضی کنه، دیندار بودن بهتره یا انسان بودن؟
  12
  50
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mome - لوند، سوئد
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. کاشکی کمی با بچه های که تو جنگ بودن هم صحبت می شدی و تلاش آنها را مسخره نمیکردی، کسی که جانش را برای ما به خطر انداخته لایق تشکر است نه کنایه و میدانم حتماً خودت هم کسانی را میشناسی که برای وطن ایران جان داده‌اند.
  4
  13
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  جنگ بد بود و در اینده هم بد است ولی بیخود این جوانان را بسیجی و سپاهی معرفی نکنید که بسیاری از این جوانان غیور با ارق ملی و وطن پرستی برای دفاع از کشورمان به جبهه رفته و بخاطر بی لیاقتی تعدادی چهار پا جون خودشون را از دست دادند.
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. اشتباه نکن اون خاکروبه نیست. اون عشق به وطن و ایرانزمین هست و در دل و خون هر ایرانی هست مذهب یک پوسته هست
  3
  11
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  1irani - لندن، انگلستان
  این ها شهید شدند تا امثال محمود خاوری ها و زنجانی ها و طبری ها بیفتند رو بیت المال بچپونند تو اون حلقوم لعنتی شون توففففف.توفففف به همشون از رهبر بگیر تا به پایین توفففف تو ذات کثیف هر چی اخونده کثافته.
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. Mome - لوند، سوئد. ببین عزیز جان قاطی نکن مسائل رو باهم! من مخالفتی با وطن پرستی ندارم و کشته شدن در راه آزادی و نجات وطن رو افتخار میدانم ولی این رو اگر بخواهی بهش رنگ و لعاب متافیزیکی بدی کار احمقانه ای است و اصلاً بی ربط، انسان باید از عقلش استفاده کنه وقتی کلید پلاستیکی رو بهش میدهند و تشویقش میکنند که بپره روی مین اونوقت این اسمش عشق نیست!
  5
  6
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Dozakhi - شفیلد، انگلستان
  کسانی که با صدای ترقه اب قند لازم میشن لطفا درمورد رشادتها و از جان گذشتنهای دلاورمردان ایران از هر شهر و دیاری صحبت نکنن. شماها طاقت یک ثانیه زیر اتش دشمن بودن را ندارید اونوقت حرفهای بی ربط میزنید. حساب رزمندهها با فرماندهان نالایق جداست. اما نمیشه از خودگذشتن یه فرد(با هر انگیزه)را هجو کرد. کاری که خیلی از ما که یه تریلی ادعا داریم،نمیکنیم.
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mome - لوند، سوئد
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. درود به ایرانی وطن پرست،خیلی از بچه های جنگ نه کلیدی داشتند و نه می خواستند کشته شوند ولی از دادن جان در راه وطن ترسی نداشتن چون ایران عزیز در سلطه صدام بود و همه خود را موظف میدانستند که کمک کنند و همه ادیان در میان سربازان بود و وقتی مشکل شکستن خط پیش میآمد بودند افرادی که داوطلبانه از روی میدان مین عبور میکردند و آنها نه عقلشان را از دست داده بودن نه عاشق بهشت بودن ،بلکه لزوم کار را درک می کردن و عاشق همرزمان و وطن خود بودند . یادشان گرامی
  2
  9
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  majiddk - کپنهاک، دانمارک
  همین عراقی ها که سی و پنج سال پیش اینطور ناجوانمردانه جوانان وطن را زنده به گور کردند " امروز مشهد را به تایلند تبدیل کرده اند و مزدوران الحشد شعبی به روی هموطنان معترض خوزستانی گلوله شلیک میکنند . ننگتان باد وطن فروشان
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان
  [::Dozakhi - شفیلد، انگلستان::]. دوست عزیز از خودگذشتن یه فرد(با هر انگیزه) رو نمیتونی دلیل بیاری و ارزش بذاری. اون داعشی ددمنش که خودشو تو جمعیت منفجر میکنه یا اون پاسداری که مردم خودشو به گلوله میبنده و خودشو تو سوریه به خاطر عقیده و باور غیر انسانیی که داره قربونی میکنه نمیتونه ارزش قدر شناسی داشته باشه. در راه مردم و وطن فدا شدن یه چیزه و در راه و بخاطر شیطان هلاک شدن چیز دیگری. لطفا همه رو باهم قاطی نکنید . پایدار باشید.
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  [::Mome - لوند، سوئد::]. ببین عزیزجان ایرانی ها کلاً مردمانی احساسی هستند و زود جوگیر میشوند، اولاً اینها درحال دفاع از آب و خاک نبودند بلکه قصد داشتند وارد خاک عراق بشوند و در نهایت بصره رو بگیرند دوماً اگر اینطور که تو میگی باشه قاعدتاً اینها نمیبایستی در این راه اسیر میداند ولی دیدیم که بیشترین تعداد اسیر رو اینها در همون یک سال آخر جنگ دادند و به علم اینکه اسرا در عراق مورد آزار و اذیت جنسی قرار میگرفتند اینها نباید اسیر میشدند نه به خاطر عشق به وطن بلکه لااقل به خاطر عشق به شرف خودشون برو توی یوتیوب ببین این بچه های اسیر چه رفتارهای زشتی باهاشون میشده! پس نتیجه میگیریم اینها یا خوب شستشوی مغزی نشده بودند و اون عشق و علاقه و این داستانها حاصل جو گیر شدن در اثر نوحه خوانی آهنگران بوده و چیز عمیقی نبوده، این رو بهت میگم چون اون سالها رو بخوبی به یاد میآورم و میدونم داستان از چه قرار بود
  3
  1
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Dozakhi - شفیلد، انگلستان
  [::Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان::]. هموطن گرامی در مورد داعش و گروههای افراطی بحث شما کاملا درست. اما من درمورد جنگ ایران وعراق،و رزمندههای ایرانی و جان فشانیهاشون نظر دادم. بنظرم همیشه باید قدردانشون باشیم فارغ از این که با ج.ا مخالف ویا حتی دشمن باشیم.
  0
  3
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.