چند پیشگویی عجیب نوستراداموس برای ۲۰۲۲ میلادی

چه چیزی در انتظار سال ۲۰۲۲ است؟ با آغاز سال نو میلادی ، در اینجا برخی از پیش بینی های نوستراداموس اخترشناس قرن شانزدهمی در مورد آنچه که در انتظآر بشر است بار دیگر مطرح شد.

به گزارش ایران آنلاین، اخترشناس فرانسوی نوستراداموس در کتاب خود "Les Propheties" پیش بینی هایی انجام داده است که همواره باعث شگفتی محققان شده است.

در کتابی که در سال ۱۵۵۵ میلادی منتشر شد، نوستراداموس برخورد یک سیارک، گرم شدن زمین و گرسنگی دسته جمعی را برای سال ۲۰۲۲ میلادی  پیش بینی کرده است.

او که به عنوان "پیام رسان عذاب" از متون کتاب مقدس و تجربیات  توصیف شده است از برخورد یک سیارک، سیل و خشکسالی که کل کشورها را ویران می‌کند و همچنین گرسنگی گسترده در آینده رنج خواهد برد سخن گفته است.

گفته می شود که نوستراداموس در کتاب معروف خود "Les Propheties" که در سال ۱۵۵۵ منتشر شد و شامل ۹۴۲ رباعی شاعرانه است، آینده را پیش بینی کرده است.

برخی معتقدند نوستراداموس ویرانی ناشی از گرم شدن کره زمین و سیارک ها و حتی ظهور فناوری هوش مصنوعی را پیش بینی کرده است.

اخترشناس و پزشک فرانسوی که به عنوان «پیام رسان عذاب» توصیف می‌شود، پیش‌بینی‌هایش بر قحطی و غم و اندوه متمرکز شده است.

بیش از ۴۰۰ سال پس از انتشار کتاب نوستراداموس، آثار او همچنان محبوب هستند، زیرا پیش‌بینی‌های او کاملاً قابل تفسیر بوده و می‌توانند هر چیزی را فاش کنند.
گرم شدن کره زمین
نوستراداموس در سال ۱۵۵۵ پیش‌بینی کرد که تغییرات آب و هوایی به قدری بد می‌شود که دمای بالا باعث می‌شود ماهی‌های دریا به نصف برسند.

او همچنین پیشنهاد کرد که در نهایت، نسل بشر تا ۴۰ سال باران نخواهد دید، و زمانی که در نهایت باران ببارد، "سیل‌های بزرگ" رخ خواهد داد که ملت‌ها را ویران خواهد کرد.

نوستراداموس نوشت: "به دلیل گرمای خورشید در دریا/ ماهی های اوبویا نیمه پخته اند/ ساکنان می آیند تا آنها را برش دهند/ زمانی که رودز و جنوا از بین برود."

نوستراداموس در بخش دیگری از کتاب خود نیز چنین می‌نویسد: «به مدت چهل سال رنگین کمان دیده نمی‌شود/ چهل سال هر روز دیده می‌شود/ زمین خشک خشک‌تر می‌شود/ و وقتی دیده شود سیل‌های بزرگی خواهند آمد.

به نظر می رسد این ستاره شناس پیشنهاد می کند که سیل های ویرانگر با ابعاد کتاب مقدس در آینده نزدیک جهان را درنوردند.

جهان در سال‌های اخیر شاهد موج‌های گرما، سیل و خشکسالی ویرانگر بیشتری بوده است، این در حالی است که  سازمان ملل متحد هشدار داده  بلایای طبیعی بزرگی با نام «کد قرمز برای بشریت» مکرر و شدیدتر خواهند شد.

سازمان ملل متحد هشدار داده است که زمین احتمالاً در ۲۰ سال آینده ۱,۵ درجه سانتیگراد گرم می شود - یک دهه زودتر از آنچه قبلاً انتظار می رفت.

دانشمندان پیش‌بینی می‌کردند که دمای هوا بین سال‌های ۲۰۳۰ تا ۲۰۵۲ به میزان ۱,۵ درجه سانتی‌گراد بالاتر از سطح قبل از صنعتی شدن باشد، اما اکنون بر این باورند که بین امسال تا سال ۲۰۴۰ این اتفاق خواهد افتاد.

به گفته سازمان ملل متحد، از سال  میلادی ۱۹۷۰، دمای سطح جهانی سریعتر از هر دوره ۵۰ ساله دیگری در ۲۰۰۰ سال گذشته افزایش یافته است، در حالی که پنج سال گذشته گرم ترین دمای ثبت شده از سال ۱۸۵۰ میلادی بوده است.

"لیندا میرنز"، یکی از نویسندگان این گزارش، دانشمند ارشد اقلیم در مرکز ملی تحقیقات جوی ایالات متحده، گفت: "فقط تضمین می شود که شرایط بدتر خواهد شد." "من هیچ منطقه ای را نمی بینم که امن باشد... نه جایی برای فرار، نه جایی برای پنهان شدن."


این در حالی است که امواج گرما، آتش‌سوزی‌ها و سیل‌های بی‌سابقه کشورهای سراسر جهان را درنوردیده است، که می‌تواند هشداری باشد مبنی بر اینکه پیش‌بینی نوستراداموس در مورد دریاهای جوشان و سیل‌های کتاب مقدس می‌تواند در آینده نه چندان دور  ما باشد.

در اوایل سال جاری، اروپای غربی شاهد بدترین سیل در دهه‌های اخیر بود و بیش از ۱۸۰ نفر پس از بارندگی شدید در آلمان، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئیس و هلند جان خود را از دست دادند.

موج گرمای شدید در اوایل تابستان امسال صدها نفر را در سراسر سواحل غربی ایالات متحده و کانادا کشت، در حالی که بیش از ۳۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و تقریباً ۱۳ میلیون نفر دیگر تحت تأثیر سیل هایی قرار گرفتند که استان هنان در چین را در پایان ماه جولای فرا گرفت.
برخورد سیارک
همچنین به نظر می رسد نوستراداموس در سال ۱۵۵۵ پیش بینی کرده بود که زمین با برخورد یک سیارک شاهد مرگ دسته جمعی باشد.

از پیش‌بینی‌های ستاره‌شناس مشخص نیست که این برخورد فرضی «سنگ آسمانی» چه زمانی رخ می‌دهد، اما او نوشت که «آتش بزرگ» از آسمان خواهد افتاد.

نوستراداموس در بخشی نوشته است: "باران جدید، تند و ناگهانی/ ناگهان دو لشکر را متوقف خواهد کرد/ سنگ آسمانی، آتش دریا را سنگی می کند/ مرگ هفت نفر در خشکی و دریا ناگهانی."

وی همچنین نوشت: سه شب آتش بزرگی از آسمان فرو می ریزد/ علت هم مبهوت کننده و هم شگفت انگیز ظاهر می شود/ اندکی بعد زلزله می آید.

این در حالی است که ناسا هشدار داده است که هر ۲۰۰۰ سال یک سیارک بزرگ می تواند آسیب قابل توجهی به زمین وارد کند که می تواند با پیش بینی های نوستراداموس مطابقت داشته باشد.

به گفته ناسا، این سیارک در فاصله ۱۲۰۰۰ مایلی از زمین قرار دارد که از بسیاری از ماهواره های زمین ثابت به سیاره نزدیک تر است.

اما هیچ تهدیدی برای زمین وجود نداشت زیرا سیارک ۲۰۲۱ GW۴ از فاصله ایمن عبور کرد و به اندازه کافی کوچک بود که اگر نزدیکتر بود در جو می سوخت.

آژانس فضایی ایالات متحده تخمین می زند که اگر سنگی به زمین برخورد کند، بیش از نیم مایل طول می کشد تا مشکلاتی در سراسر جهان ایجاد کند.

سیارک ها قطعات صخره ای هستند که از شکل گیری منظومه شمسی در حدود ۴,۶ میلیارد سال پیش باقی مانده اند که بیشتر آنها بین مریخ و مشتری در حال چرخش هستند.

گاهی اوقات، مسیرهای مداری سیارک ها تحت تأثیر کشش گرانشی سیارات قرار می گیرد که باعث تغییر مسیر آنها می شود.

هنگامی که این اتفاق می افتد، می تواند آنها را در مداری بالقوه با زمین یا سیارات دیگر، از جمله برخوردی که دایناسورها را در ۶۵ میلیون سال پیش کشت، بیاورد.

تنها هر چند میلیون سال یک بار، شیئی به اندازه کافی بزرگ می آید که تمدن زمین را تهدید کند. دهانه‌های برخوردی روی زمین، ماه و دیگر اجرام سیاره‌ای شواهدی از این اتفاقات هستند.

ما معتقدیم که هر چیزی بزرگتر از یک تا دو کیلومتر (یک کیلومتر کمی بیشتر از یک و نیم مایل است) می تواند تأثیرات جهانی داشته باشد.
گرسنگی دسته جمعی ناشی از تورم
نوستراداموس همچنین قحطی جهانی ناشی از تورم را پیش‌بینی کرد که باعث افزایش قیمت‌ها در اقتصاد در حال شکست بروز خواهد کرد.

به گفته نوستراداموس، گرسنگی دسته جمعی نیز شاهد افزایش درگیری  میان مردم خواهد بود، زیرا مردم بر سر منابع طبیعی تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی دعوا می کنند.

در یک بخش، نوستراداموس نوشت: "هیچ راهب، راهب، تازه کار برای یادگیری / موم شمع به مراتب بیشتر از عسل / قیمت گندم آنقدر بالاست که انسان به هم می ریزد / که همنوعش در ناامیدی بخورد."

به نظر می رسد که نوستراداموس پیشنهاد می کند که نژاد بشر هرگز نمی آموزد و قیمت ها همچنان افزایش می یابد - به طوری که بسیاری از آنها گرسنه می مانند.

در سرتاسر جهان، کشورها شاهد بی‌ثباتی سیاسی، همه‌گیری ویروس کرونا و کمبود عرضه گاز بوده‌اند که باعث رونق تورم و افزایش قیمت‌ها برای قبوض غذا و انرژی شده است.

به وطر مثال در نتیجه افزایش تقاضای انرژی و صادرات کم گاز از روسیه و عرضه کم از فرانسه، قیمت گاز عمده فروشی در کمتر از ۱۲ ماه در بریتانیا ۵۰۰ درصد افزایش یافت.

سرعت باد کم همچنین شبکه برق بریتانیا را مجبور کرد تا اوایل سال جاری برای تامین انرژی خانه ها و مشاغل به گاز و زغال سنگ روی آورند.

نوستراداموس پیش‌بینی کرد که با افزایش قیمت‌ها، تا حدی به دلیل کاهش دسترسی به منابع طبیعی، نسل بشر در «ناامیدی» قرار می‌گیرد و برخی برای شروع جنگ بر سر منابع اولیه مانند غذا و آب تحریک شده و درگیرمی‌شوند.

قبلاً از سوی مقام ارشد آب و هوای سازمان ملل هشدارهایی داده شده بود مبنی بر اینکه اگر رهبران جهان نتوانند با تغییرات آب و هوایی مقابله کنند، سیاره زمین ممکن است به "تعارض و هرج و مرج" فرو رود.

"پاتریشیا اسپینوزا"، دبیر اجرایی کنوانسیون چارچوب سازمان ملل در مورد تغییرات آب و هوا، اصرار داشت که اگر کشورها نتوانند انتشار گازهای گلخانه ای را مهار کنند، امنیت و ثبات جهانی ممکن است از بین برود.
او آینده تیره ای از هرج و مرج عمومی ناشی از فاجعه آب و هوایی، هشدار درباره بحران های مهاجرت، کمبود مواد غذایی و افزایش تروریسم و جنایات خشونت آمیز را توصیف کرد.

این به معنای غذای کمتر است، بنابراین احتمالاً یک بحران در امنیت غذایی است. این امر افراد بیشتری را در برابر موقعیت های وحشتناک، گروه های تروریستی و گروه های خشونت آمیز آسیب پذیر قرار می دهد. اسپینوزا در اکتبر گفت که این به معنای منابع بی ثباتی زیادی است.
قدرت فناوری هوش مصنوعی
به نظر می رسد نوستراداموس ظهور هوش مصنوعی را تقریباً پنج دهه پیش پیش بینی کرده بود.

فناوری در چند دهه اخیر به حدی تکامل یافته است که نمی توان دانست در آینده نزدیک چه تحولاتی رخ خواهد داد، اما به نظر می رسد نوستراداموس پیشنهاد می کند که انسان ها با ظهور فناوری هوش مصنوعی «جاودانه» خواهند شد.

او نوشت: ماه در شب کامل بر فراز کوه بلند/ حکیم جدید با مغزی تنها آن را می بیند/ توسط شاگردانش دعوت به جاودانگی

جهان قبلاً شاهد بوده است که "ایلان ماسک"، مدیر عامل تسلا اعلام کرده است که این شرکت سال آینده یک ربات انسان نما راه اندازی خواهد کرد تا بتواند جایگزین انسان در محل کار شود .

ماسک گفت که این ربات حدود پنج فوت و هشت اینچ قد خواهد داشت و می تواند کارهایی از جمع آوری مواد غذایی گرفته تا بستن ماشین ها با آچار را انجام دهد.

او افزود که این خودکار کمبود نیروی کار را برطرف خواهد کرد و "پیامدهای عمیقی برای اقتصاد" خواهد داشت.

بسیاری از کارشناسان هشدارهایی درباره پیامدهای منفی اتکای بیش از حد به فناوری داده اند.

در اوایل سال جاری، قانون‌گذاران ایمنی ایالات متحده تحقیقاتی را در مورد سیستم دستیار راننده تسلا پس از سیل تصادفات که در آن اتومبیل‌های تسلا با اتومبیل‌های پلیس و یک ماشین آتش نشانی ثابت در حین رانندگی خودکار تصادف کردند، آغاز کردند.

ایا پیش گویی های نوسترداموس به حقیقت می پیوندد؟ آیا انسان ها چنین مشکلاتی را به زودی تجربه خواهند کرد و نسلشان منقرض خواهد شد؟اینها سوالاتی هستند که تنها گذر زمان می تواند بروزشان را ثابت کند و مهر تائیدی بر پیشگویی های نوستراداموس باشد.
+14
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  به همین دلیل بنده زیر زمین منزل را پر از کنسرو و نخود و لوبیا کرده ام که لا اقل آبگوشت وِجِتِریَن بار بزارم و گرسنه نمانم. به هیچکس هم آدرس نمیدهم!
  18
  37
  ‌چهارشنبه ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  نوستر آداموس یک شیاد کلاهبردار بود. هیچ کس قادر به پیش بینی آینده نیست. فقط یک احمق میتونه به اراجیف این بابا اعتماد کنه.
  12
  58
  ‌چهارشنبه ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  پیشگوئی یعنی کشک ولی با امار میتوان بعضی وقایع را برای 50 سال اینده تخمین زد
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.