ایران: بابت حملات سایبری به مجامع بین‌المللی شکایت می‌کنیم

دویچه وله :وزیر خارجه ایران در دیدار با رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را در مجامع بین‌المللی از نظر حقوقی پیگیری خواهد کرد. کشورهای غربی نیز بارها ایران را به حملات سایبری متهم کرده‌اند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران روز سه‌شنبه ۷ دی (۲۸ دسامبر) در دیدار با سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت در ارتباط با حملات سایبری به زیرساخت‌های کشور پیگیری‌های حقوقی و سیاسی از سوی وزارت خارجه در محافل بین‌المللی انجام خواهد گرفت.

وزیر خارجه ایران در این ارتباط که کدام کشورها به زیرساخت‌های ایران حملات سایبری انجام دادند و یا اینکه به کدام مرجع بین‌المللی علیه کدام کشور و یا کشورها شکایت خواهد کرد سخنی نگفت.

مقامات جمهوری اسلامی ایران اما پیش از این بارها اسرائیل را به حملات سایبری متهم کرده‌اند.

برخی کشورهای غربی و مقامات آمریکایی و اسرائیل نیز جمهوری اسلامی ایران را به حملات سایبری متهم کرده‌اند.

دامیان هیندز، وزیر امنیت بریتانیا روز دوشنبه ۶ دی اعلام کرد علاوه بر روسیه و چین جمهوری اسلامی ایران را نیز در فهرست کشورهای متخاصم بریتانیا قرار داده است.

به گفته هیندز این کشورها به شکل علنی سرویس‌های مخفی و حملات سایبری خود را علیه بریتانیا به کار می‌گیرند.

حدود یک ماه پیش نیز آمریکا، بریتانیا و استرالیا در اطلاعیه‌ مشترکی ایران را متهم کرده‌ بودند که زیرساخت‌های حمل‌ونقل، سیستم بهداشتی و بخش‌های خدمات عمومی در ایالات متحده را هدف حملات سایبری قرار داده‌ است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره این گونه اتهامات را رد کرده‌اند.
+0
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.