ماجرای «تماس گلشیفته فراهانی با قاسم سلیمانی» چیست؟

روزیاتو نوشت: محمدرضا زائری، روحانی مشهور، روایتی از تماس گلشیفته فراهانی با شهید سردار سلیمانی در اینستاگرام خود منتشر کرد.
 
اینستاگرام به خاطر انتشار این پست، شب گذشته حساب کاربری محمدرضا زائری را مسدود کرد.
 
زائری در پست خود نوشته بود:
 
یکی از هنرمندان مشهور گفت که قرار بود ایشان در یکی از برنامه هایم شرکت کند. وقتی تیم حفاظت برای آماده سازی زمینه حضور ایشان در محل حاضر می شوند به دلایلی پیشنهاد می کنند که ایشان به این برنامه نیایند. بعد از برنامه گوشی تلفن این هنرمند با شماره مخفی زنگ می خورد و شخصی از آن سوی خط می گوید: قاسم سلیمانی هستم که قرار بود امروز عصر در برنامه شما باشم، متاسفانه به دلایلی شرایط حضور من نبود. خواستم از شما عذرخواهی کنم. ان شالله در اولین فرصت جبران می کنم و همدیگر را خواهیم دید. اما متاسفانه چندی بعد ایشان به شهادت رسید.
 
همچنین دوستی دیگر نقل کرد؛ خانمی از ایرانیان ساکن خارج کشور که برای بازسازی حرمهای مطهر در عراق کمک مالی قابل توجهی کرده بود اصرار زیادی داشت که سردار سلیمانی را فقط برای چند دقیقه ملاقات کند. مسؤولان امر به خاطر ملاحظات امنیتی و نیز سر و وضع ظاهری آن خانم تردید داشتند که در میان گرفتاری های شدید سردار این موضوع را مطرح کنند. اما ایشان مطلع شده و دستور می دهند در فاصله کوتاه حضور او در ایران وقتی کوتاه تنظیم شود. زمانی که آن خانم به نزد ایشان می آید و رفتار متواضعانه و محبت آمیز او را می بیند می گوید: حالا که این قدر بزرگواری کردید می شود اجازه بدهید یک درخواست دیگر داشته باشم؟ می خواهم شماره یک نفر را بگیرم تا با شما صحبت کند، فقط قول بدهید ناراحت نشوید و من هم قبل از مکالمه او را معرفی نکنم! شخصی از آن سوی خط می گوید: گلشیفته فراهانی هستم! سردار با تعجب به سخن او گوش می دهد و او بسیار اظهار ارادت و احترام به ایشان می کند و شجاعت و صلابت ایشان را می ستاید. سردار هم ضمن تشکر با زبانی محترمانه و مهربانانه او را به توجه به مصالح کشور و جایگاه جمهوری اسلامی در جهان و صف آرایی دشمن در مقابل ایران و اسلام توصیه می کنند. (نقل به مضمون)
محمدرضا زائری متولد ۱۳۴۹ در کرمان، روحانی و مدرس دانشگاه، به اظهارنظرهای جنجالی اش شهره است.
 
او در حوزه علمیه تحصیلات خود را تا سطح خارج پیش برد و دارای دکترای علوم ادیان از دانشگاه قدیس یوسف بیروت است. زائری کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی از مدرسه عالی شهید مطهری، کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی ارشد روابط اسلام و مسیحیت از دانشگاه قدیس یوسف بیروت دارد.
 
به گفته ی خودش در کلاس‌های درس سینمای بهرام بیضایی در باغ فردوس حاضر می‌شده و با بسیاری از هنرپیشه‌های نامی و عوامل سینما همدرس بوده‌است.
 
زائری سابقه ی تأسیس و مدیریت نشریات مختلفی را دارد که برخی از آن ها به دلیل پرداختن به مسائل حاشیه ساز، به تعطیلی کشیدند. او در حال حاضر مدیر انتشارات خیمه است که ماهنامه خیمه را منتشر می کند.
 
زائری در سال ۸۸ مصاحبه ای حضوری با سید حسن نصرالله داشت که این مصاحبه همراه با یادداشت هایی در کتابی به نام «نصرالله» به چاپ رسید.
 
او تاکنون دو بار در جمع داوران جایزه ادبی جلال آل احمد قرار گرفته است.
 
وی همچنین در نوروز ۹۷ نخستین مسابقه تلویزیونی مشترک بین ایران و لبنان را با همکاری سعید ابوطالب به روی آنتن برد.
 
زائری به گفته ی خودش از مشوقان و مشاوران کمال تبریزی برای ساخت مارمولک بوده و همچنان از این فیلم دفاع می‌کند.
 
محمدرضا زائری در دو کتاب خود با نام‌های «حجاب با حجاب» و «حجاب بی‌حجاب» نظرات خود پیرامون حجاب را منتشر کرده‌است. او با گشت ارشاد و برخوردهای اجباری با بی‌حجابی مخالف است و آنها را روش‌هایی ناکارآمد می‌داند.
 
زائری در جریان دادگاه متهمان حادثه بازداشتگاه کهریزک علیه سعید مرتضوی مصاحبه کرد و فرجام این دادگاه را ناخوشایند پیش‌بینی کرد.
+26
رأی دهید
-121

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  گور پدر آدم دروغگو. آخوند دوزاری برای حفظ بیضه اسلام به بیضه هر کس و ناکسی آویزون میشه!
  16
  220
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  مزخرف کامل
  13
  189
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  مارشال زرد - وپرتال، آلمان

  عقلانی بنظر نمیاید چون کلا این جماعت از این منش برخوردار نیستند و شخصیت گلشیفته با تصورات ذهنی و اعتقادی آنها از یک بانوی ایرانی فرسنگها فاصله دارد و اصولا سلیمانی در زمان حیاتش بقدری مشغول تامین منافع نظام بود که گلشیفته و گلشیفته ها حتی اگر باور کنیم علاقه به این دیدار داشتند نیز این اجازه از بالا به سلیمانی داده نمیشد.
  11
  124
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  من که کف بین و غیبگو نیستم ولی با ضریب اطمینان بالا این یارو باز ساتیبو عوض کرده و داره چرت و پرت میگه
  14
  119
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  راست و دروغش میتونه با حرفهای خود گلشیفته معلوم بشه . باید منتطر نظرش باشیم. این سخنان ۱۴۰۰ سال پیش نیست که بدون هیچ مدرکی بخورد مردم میدهند . بطور کلی ، آخوند جماعت کی حرف راست زد که این دومیش باشه؟ آنهم أخوند میلیونی نه آن آخوند دو زاری قدیم. نمیگم همه آخوندا دروغگو بودند و هستند بعضی از آنها هم مثل ما انسانند ، ولی نمیشه حرفهای همه آنها را باور کرد . هیچوقت حرفهای آدمهای دروغگو را باور نکنید وبه او اطمینان نداشته باشید حتی اگر راست باشد.
  34
  68
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  خانم ایرانی مقیم خارج کشور که پول فراوانی برای ترمیم حرمهای مطهر در عراق داده بود حدس بزنید کی بوده. خانم گوگوش. بله. فقط چون وصع ظاهریشون خوب نیست، نمیتونیم از ایشان حرفی بزنیم. بابا جمش کنید. خیلی تخیل دارید به خدا
  8
  67
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Mome - لوند، سوئد

  گلشیفته خانمی با آن بزرگی و دوست داشتنی بیاد به سلیمانی زنگ بزند، عمراً این کار را بکنه،
  11
  66
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  گلشیفته فراهانی انقدر جرات و شهامت دارد اگر از او پرسیده شود در مورد درست بودن ماجرای تماسش با قاسم سلیمانی را جواب بدهد. پس تردید نکنید هرانکه از گلشیفته نزدیک است حتما" از او سوال بکند !
  0
  3
  جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.