فرمانده سنتکام: کار به جنگ بکشد، طی یک سال رژیم ایران را شکست می دهیم

العربیه: ژنرال کنت مکنزی، فرمانده سرفرماندهی مرکزی ارتش آمریکا «سنتکام»، با توجه به حملات موشکی اخیر ایران به پایگاه‌های «عین‌الاسد» در عراق و «التنف» در سوریه، گفته است در حال حاضر خطر موشکی ایران بیشتر از تهدید اتمی آن است، اما در رویارویی مستقیم، آمریکا رژیم ایران را شکست می‌دهد.
 
به گزارش «نیویورکر»، دوشنبه، 27 دسامبر، به نظر مکنزی، تهران این توانایی را به دست آورده تا دشمنان خود را از طریق «آبشار موشکی» فلج کند. او می‌گوید: «آنها ظرفیت استراتژیک بالایی دارند، چرا که توانایی غرق کردن دشمن توسط آبشار موشکی را به دست آورده‌اند.»
 
ایران در حال حاضر دارای بزرگترین مجتمع‌های زیرزمینی شناخته‌شده در خاورمیانه برای برنامه‌های موشکی و هسته‌ای است. آنها تونل‌های زیادی در دل کوه کنده‌اند که گاهی تا پانصد متر زیر زمین فرو می‌روند. برخی از مجتمع‌ها چندین کیلومتر طول و عرض دارند، و رژیم ایران آنها را «شهرهای موشکی» می‌نامد.
 
بر اساس ارزیابی منابع اطلاعاتی آمریکا، جمهوری اسلامی دارای هزاران موشک بالستیک است، که می‌توانند تا فاصله دوهزار کیلومتر در هر جهت پرواز کرده و از شرق به هند و چین، از شمال به روسیه، از غرب به یونان و اروپای مرکزی، و از جنوب به شاخ آفریقا برسند.
 
ایران همچنین صدها موشک کروز دارد، که می‌توانند از زمین یا کشتی پرتاب شوند، و در ارتفاع کم پرواز و از چندین جهت حمله کنند. ردیابی آنها برای رادار یا ماهواره دشوارتر است، چرا که بر خلاف موشک‌های بالستیک، موتورهای آنها روشن نمی‌سوزند. سپاه پاسداران در سال 2019 با موشک‌های کروز خود به تاسیسات نفتی «آرامکو» در پادشاهی عربی سعودی حمله کرد.
 
مکنزی به «نیویورکر» گفته است که با وجود تمام این تهدیدها، آمریکا می‌تواند طی یک رویارویی مستقیم، ایران را شکست بدهد. به گفته او: «اگر آنها بی‌هوا حمله کنند، جنگی خونین درخواهد گرفت. آسیب زیادی می‌بینیم، اما در بلندمدت پیروز خواهیم شد. شاید یک سال طول بکشد.»
 
رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز روز گذشته در گفت‌وگویی با همین نشریه فعالیت‌های جمهوری اسلامی در منطقه را «خصمانه‌ و خشن» توصیف کرده و گفته است ایران در یک اشتباه محاسباتی «در حال بازی با آتش» هستند.
 
مالی گفت جمهوری اسلامی ثابت کرده از برنامه موشک‌های بالستیک برای تهدید همسایگان خود استفاده می‌کند و ایالات متحده در خصوص میزان تحویل تسلیحات ایران به نیروهای نیابتی در منطقه‌ نگران است.
+110
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند .
  171
  89
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تمام این ها بازی های لفظی برای خالی کردن دل عربستان است.اگر امریکا در کمتر از 10 روز صدام را شکست داد همین توان را نسبت به ایران هم دارد منتهی اصلا نیتی به جنگ نیست و هدف فقط هل دادن عربستان بطرف شناسائی اسرائیل است
  66
  159
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  mosyiran - لندن، انگلستان

  تجربه ثابت کرده وقتی دو طرف برای هم شاخ و شونه میکشن و هم دیگر رو تهدید می کنند یعنی توافقی در راه هست. اصلا بعد از یک سال ایران نابود شد اونم با صرف چند صد میلیارد دلار پول امریکا چه سودی برای امریکا داره؟ امریکا با بودن ایران اخوندی به عنوان بازیگر بد منطقه نیاز دارند به خصوص دموکرات ها
  10
  207
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::صدای خسته - بروج، بلژیک::]. امریکا خوب یا بد ، ابر قدرت دنیاست ، تقریبا ۸۰ سال بعد از شکست المان و ژاپن در جنگ جهانی دوم ، به دو ابر قدرت مغلوب فهماند که رویای اتمی بودن و ارتش تهاجمی داشتن و موشک بالستیک را نداشته باشید ، مردم با فرهنگ و خردمند ژاپن و آلمان به جای تروریست بازی ، به بازسازی کشور و زیر ساخت سازی کشورشان پرداختند ، و اکنون اقتصاد اول اروپا المان و اقتصاد دوم آسیا ژاپن می‌باشد ، و با توجه به نسبت جمعیت، ثروتمند ترین و مرفه ترین مردم آسیا هستند ، حال ایران که نه مردمش پشت سرش هستند و نه اقتصاد پیشرفته ای دارد و نه نیروی دریای و هوایی مدرنی دارد ، عددی برای امریکا نیست ، تا کی مردم ما بخاطر یک مشت ملای بیسواد باید هزینه بدهند
  31
  152
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::] بعد از .....برد ۱۰ روزه و مقایسه ناقص فسیلی کامنت شما بسیار منطقی بود.
  13
  22
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - اورلاندو، ایالات متحده امریکا
  خیر آمریکا در جنگ با ایران شکست خواهد خورد چرا که ایران تحمل تلفات بالا را دارد در جنگ با عراق 200 هزار ایرانی کشته شدند ولی برای مردم اهمیتی نداشت و اعتراضی صورت نمی گرفت این حرفها که جنگ باید دو سال اول تمام می شد حرفهای 10 سال اخیر است در آن زمان مردم به جنگ جنگ تا پیروزی اعتقاد داشتند . اما آمریکا تحمل تلفات را ندارد کافیه هزار آمریکایی کشته بشوند تا تمام خیابانهای آمریکا مملو از معترضان بشود ما این را در ویتنام هم دیدیم و در عراق . اوباما انتخاب شد فقط بخاطر این که قول داد از عراق خارج شود و دیدیم چطوری بایدن هم از افغانستان فرار کرد پس اینها همه اش حرف مفته و جنگی در نمی گیرد
  67
  48
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  آمریکا در حال حاضر ابدا وارد هیچ جنگی نخواهد شد به سه دلیل واضح. 1- از دست دادن وجهه خود به خاطر دروغهایی که به دنیا گفت تا بتونه حمله به عراق رو مشروع جلوه بده. امروزه بیشتر کشورهای دنیا وقتی آمریکا صحبت از حمله نظامی میکنه به دیده شک و تردید و بی اعتمادی به مسئله نگاه میکنن. 2- باز کردن جبهه جدیدی با چین که در حال حاضر بیشتر از خاورمیانه آمریکایی ها رو نگران کرده, مسئله چین و تایوان و غیره. 3- هزینه فوق العاده بالای جنگ که از جیب مالیات دهنده های آمریکایی پرداخت میشه. جنگ افغانستان و عراق حدود دو تریلیارد (دوهزار میلیارد )دلار برای آمریکا هزینه داشت. جنگ با ایران با توجه به اینکه محدود به قلمرو ایران نخواهد بود و آتش جنگ به خیلی از کشورهای خاورمیانه کشیده میشه, بسیار پر هزینه تر خواهدبود. حکومت اسلامی در ایران زنگی مستیه که دنیای غرب باید به شکلی باهاش کنار بیاد و از طریق دیپلماتیک و یا تحریمها کنترل بشه.
  15
  38
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kakolzari - لندن، انگلستان
  بخدا یک سال هم نمیکشه اگه درست عمل کنید. باید به ارتش به هرشکلی شده . مثلا خرید فرماندهان ارتش و. نزدیک بشید و بعد سپاه رو تا جا داره بکوبید. اگرنه روسیه ایران رو به جنگ داخلی بدتر و طولانی تر از سوریه میکشه و تا همه رو آواره نکنه ول نمیکنه.
  28
  38
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  مارشال زرد - وپرتال، آلمان

  منطقه خاورمیانه بطور کلی وارد فاز جدیدی از مناسبات و معادلات با نتیجه ایی غیر قابل پیش بینی میشود.حضور قوی موشکی ایران در منطقه اگرچه در حالت عادی میتوانست برای ما ایرانیان غرورآمیز باشد ولی در عمل خیلی نگران کننده میباشد چون ماهیت این نظام الخصوص نوع رفتار و کردار و منش دیکتاتور گونه آن هر گونه امیدی نسبت به آینده بهتر را ناممکن میسازد مخصوصا اگر بخواهیم ایران را در منطقه قدرت اول تصور کنیم. اگر بمب اتم نیز به این شرایط اضافه شود که دیگر به بن بست جدیدی خواهیم رسید که دو حالت بیشتر نخواهد بود . اول تثبیت نظام با فشارهای بیشتر بر مردم و دگراندیشان و دوم خطر ویرانی کشورمان بر اثر یک جنگ گسترده علیه آن توسط بلوک‌غرب و هم پیمانان آنها که در هر دو صورت آینده ایی مطلوب اکثر ایرانیان قابل تصور نیست.
  5
  35
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  همونجوری که طالبان رو بالاخره شکست دادید همونجوری ایران رو شکست میدید شما آدمهای متوهم. از جنگ جهانی دوم به این طرف آمریکا هیچ جنگی رو به تنهایی برنده نشده و نخواهد شد این جنگهای الکی فقط برای پر کردن جیب کارخانه های اسلحه‌ سازی آمریکاست و بس.
  13
  11
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. واااااااای!! چه تحلیل سنگینی! میشه یه خورده بیشتر با رسم شکلٍ توضیح بدین استاد؟ شاگرد کبابی جون. متوهم شماها هستین که فکر میکنین برنده شدن در جنگ یعنی تصرف یه جایی. هنوز اون دوزاری کج ات نیوفتاده که منافع اقتصادی و سیاسی نتیجه جنگ رو مشخص میکنه. بذار دو تا مثال برات بزنم. یکی جنگ ایران و عراق، واقعا فکر میکنین پیروز شدین؟؟ حداقل ١٠٠ میلیارد دلار اون زمان خسارت مالی رسید و سر هر کوچه ای هم حجله گذاشتن که شما بی پدر مادرها بمونین. این پیروزیه؟ حالا میرسیم به حنگ اسراییل و حزب الله، غزه سرجاش هست، لبنان دست مثلا حزب الله است ولی نتیجه چی شد؟ پیمان ابراهیم داره میره جلو، اورشلیم داره بعنوان پایتخت اسراییل شناخته میشه و سفارت اسراییل و مراودات اقتصادی با همه دشمنان در حال پیشرفته. این یعنی پیروزی. این چند خط رو هم برات تایپ کردم نه اینکه بخوام قانعت کنم، برای این بود که بپرسم تو لس انجلس از کی جنس میگیری؟ خوب میبرت رو هوا
  7
  16
  ‌سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  ارواح عمت . 40 ساله قرار حمله کنی . اون موقع که اینا سیمخاردار بلد نبودن بسازن غلطی نکردی الان که اژدها 7 سر شدن داری قمپز در می کنی . اره در کن که طولانی و بلند هست و نادیده گرفتنش غیر ممکن
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۰۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.