وزیر امنیت و مرزبانی بریتانیا ایران را به دلیل حملات سایبری «کشور متخاصم» نامید

دیمین هیندز، وزیر امنیت و مرزبانی بریتانیا گفت ایران به همراه کشورهای چین، روسیه و کره‌شمالی به دلیل «فعالیت‌های زیان بار در عرصه سایبری، کشورهای متخاصم تلقی می‌شوند».

او در مصاحبه با روزنامه دیلی تلگراف چاپ لندن گفت سه کشور چین، روسیه و ایران برای انجام حملات سایبری نیروی انسانی و قابلیت‌های فنی قابل ملاحظه ای دارند و می‌توانند این امکانات خود را توسعه داده و نوسازی کنند.

نشر اطلاعات جعلی و گمراه کننده، حملات سایبری به شبکه‌های کامپیوتری نهادهای دولتی و شرکت های خصوصی و اعزام جاسوس به سایر کشورها، از جمله روش‌هایی است که به گفته‌ آقای هیندز این کشورها مورد استفاده قرار می‌دهند.

این اولین بار نیست که مقامات امنیتی بریتانیا این سه کشور را تهدیدهای امنیتی جدی معرفی می کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس اواخر نوامبر ۲۰۲۱ ریچارد مور، رییس اداره ضد اطلاعات خارجی بریتانیا ( ام‌.آی.‌سیکس)، نیز گفت چین، روسیه، ایران و تروریسم، «چهار معضل امنیتی» بریتانیا هستند.

آقای مور افزود در این میان چین بزرگترین خطر برای بریتانیا تلقی می شود، چون رهبران آن کشور برای حفاظت از منافع خود از «اقدامات متهورانه و قاطع» حمایت می کنند.

چند روز پس از این اظهارات، اداره امنیت خارجی روسیه در بیانیه ای گفت این اظهارات «تحریک آمیز و بی اساس» به احتمال بهبود مناسبات مسکو و لندن ضربه می زند. وزارت خارجه چین نیز همواره اتهامات کشورهای غربی علیه آن کشور را تکذیب کرده است.
+53
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.