عفونت‌شناس آلمانی: امواج کرونا در سال ۲۰۲۲ کاهش می‌یابند

دویچه وله :مدیر مؤسسه بیماری‌های عفونی بیمارستان دانشگاه ینای آلمان ابراز خوش‌بینی کرد که به دلیل ظهور یک مصونیت بنیادین، امواج کرونا در سال آتی کاهش خواهند یافت. او تزریق دوز سوم واکسن کرونا را برای رسیدن به این هدف حیاتی نامید.

ماتیاس پلتس، عفونت‌شناس آلمانی در یک پیش‌بینی خوش‌بینانه احتمال داد که پاندمی کرونا در سال ۲۰۲۲ فروکش خواهد کرد.

او در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان گفت: «امواج کرونا حتی اگر سویه‌های جدیدی پدید بیایند دائما ملایم‌تر خواهند شد، به این دلیل ساده که دیگر یک مصونیت مشخص بنیادین وجود دارد.»

پلتس، مدیر مؤسسه بیماری‌های عفونی و بهداشت بیمارستانی در بیمارستان دانشگاه ینا خاطرنشان ساخت که آنفولانزای اسپانیایی نشان داد که چنین ویروسی هیچ وقت ناپدید نمی‌شود.

این کارشناس بیماری‌های عفونی افزود: «اما زمانی می‌رسد که فرایند‌های دشوار این بیماری تنها در حدی خواهند بود که نظام درمانی بتواند بر آن‌ها غلبه کند.»

به گفته او مشکل اساسی در مورد کرونا این بود که در ابتدای جهان‌گیر شدن این ویروس، در بدن انسان‌ها هیچ‌گونه مصونیتی علیه آن وجود نداشت‌،‌ مثل "انداختن یک کبریت درون مخزن بنزین".

پلتس ابراز امیدواری کرد که سویه نوپدید کرونا که با نام اومیکرون شهرت یافته عمدتا با میزبان‌هایی روبرو شود که با زدن دوز سوم از ایمنی کافی برخوردار شده‌اند، چرا که در این صورت فرایندهای بعدی بسیار آسان خواهد شد.

ماتیاس پلتس گفت، اگر چنین شود یک ایمنی ترکیبی (هیبریدی) یا فوق‌العاده در جمعیت‌های انسانی علیه این ویروس پدید خواهد آمد.
+11
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.