«ایران و بی بی سی» متهم به یهودستیزی شدند

به گزارش عصرایران به نقل از "دیلی میل"، شبکه خبری "بی بی سی" انگلیس در کنار "ایران" و گروه فلسطینی "حماس" از نگاه یک موسسه حقوق بشری یهودی در آمریکا، در صدر لیست سالانه "10 یهودستیز بزرگ جهانی" در سال 2021 قرار گرفت.
 
مرکز حقوق بشر یهودی " سیمون وسنتال" مستقر در لس آنجلس آمریکا که همه ساله لیست 10 یهودستیز بزرگ دنیا را منتشر می کند؛ برای سال 2021 لیست 10 یهودستیز بزرگ سال را منتشر کرده که در این لیست نام شبکه خبری بی بی سی انگلیس پس از ایران و گروه حماس در رده سوم قرار گرفته است.
 
گفتنی است اتهام "یهودستیزی" غالبا از سوی لابی های طرفدار رژیم اسراییل به عنوان یک اهرم "انگ زنی" به منتقدان و مخالفان اسراییل مورد استفاده قرار می گیرد.
 
درباره لیست امسال، خاخام "ماروین هیر" رییس مرکز "سیمون ویسنتال" به نشریه "میل آن ساندی" انگلیس گفت: "مردم ممکن است از دیدن بی‌بی‌سی در فهرست ما متعجب شوند، اما تصمیم برای قرار دادن بی‌بی‌سی در رتبه سوم پس از ماه‌ها بحث و گفت‌وگوی فشرده گرفته شد... چون ما معتقدیم که بی‌بی‌سی در چندین مورد یهودی‌ستیزی در سال گذشته مقصر بوده است."

این خاخام  در ادامه به گزارش ماه گذشته بی بی سی در مورد حمله به اتوبوسی از نوجوانان یهودی توسط گروهی از مردان که شعارهای ضد اسراییلی سر می دادند، به عنوان یک شاهد مدعا از گرایش های یهودستیزانه شبکه بی بی سی مورد اشاره قرار داد.
 
این حادثه ماه گذشته در خیابان آکسفورد لندن و هنگامی رخ داد که نوجوانان یهودی سنت یهودی "هانوکا" را جشن گرفتند.
 
بنا به مدعای این خاخام : بی بی سی در انتشار این خبر به دروغ گزارش داد که قربانی یهودی این حادثه، در اتوبوس به مقدسات مسلمانان اهانت کرده است... اما آنچه روی نوار شنیده شد مرد یهودی مضطرب که مورد حمله قرار گرفته بود به زبان عبری صحبت می کرد و درخواست کمک می کرد."
 
در گزارش موسسه "سیمون وسنتال"، اقدام " تالا حلوه" خبرنگار سابق بی‌بی‌سی که در سال 2014 مجموعه‌ای از توئیت‌هابا هشتگ هایی از جمله "هیتلر درست می‌گفت" و "صهیونیست‌ها از خون ما سیر نمی‌شوند" را منتشر کرده بود به عنوان یکی از مصادیق یهودستیزی خبرنگاران بی بی سی ، محکوم کرده است. این خبرنگار دیگر در شبکه بی بی سی فعالیتی ندارد.
+35
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  Stone44 - سوئیس، سوییس
  گور پدر هرچی دینه از جمله یهودیت که دیگه گندش رو در آوردن یکی اونور دنیا .....اینها میگن یهودی ستیزی قابل توجه اینه که.....
  4
  21
  دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  من در این مورد مشخص اطلاعات ندارم ، اما بطور کلی بزرگ‌ترین خبرگزاری های دنیا یا مستقیما در اختیار لابی های یهودیان هستند و یا در ارتباط با آنان ، و همچنین صنعت سینمای امریکا هم همین داستان را دارد ، یک نمونه قابل بحث درصد بسیار بالایی از قربانیان اردوگاه های کار اجباری خصوصا قبل از حمله به لهستان از روشنفکران چپ گرا ، سوسیالیست ، ضد فاشیست ، بودند ، نبرد های اصلی خیابانی در المان قالبا بین اتحادیه های کارگری و انارکیستی و نازیست ها بود ، اما شما حتی یک فیلم در این رابطه نمیبنید ، شب کریستال ها بعنوان حمله به مراکز یهودی بدرستی در صدها فیلم مطرح میشه ، اما حمله به سایر دگر اندیشان ، دگرباشان جنسی و مذهبی کاملا زیر خط سانسور می‌باشد ، در مورد کولی ها ، جیپسی ها هم همین داستانه ، یک فیلم اسم بیاورید که در باره کولی ها که فقیر ترین و همچنان مردم منفور در اروپا هستند باشد ، امثال بی بی سی بدرستی در مورد جنایات اعراب و فلسطینی های تروریست علیه مردم شریف اسراییل پوشش رسانه ای می‌دهد ، اما وقتی در مورد حمله به مناطق مسکونی در غزه بحث میشه ، جزییات تلفات غیر نظامی حذف یا کم رنگ میشه
  2
  10
  دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. از هر ۱۰ خیابان یکی‌ در آلمان.نامش کارل مارکس است. هرسال مراسم عظیمی‌ بر سر مزار روزا لوکزامبورگ می‌‌گزارند. وایمار قسمتی‌ از درس تاریخ مدارس است. مجسمه کارل مارکس در زادگاه خود .ساخت یک هنرمند چینی‌ .سالی‌ چند میلیون توریست به این شهر می‌‌آورد. شهری نیست.که دست کم یک مدرسه به نام سوفی شول ندارد. برادر و خواهر کومینست. با گروه Rose قرمز. که بدست هیتلر اعدام شدند. سینتی و روما یادبود خود را دارند. سراسر آلمان یک منطقه نمی‌‌بینید. که یک انجمن. یک گروه اقلیت. که قربانی بودند. و امروز سازمان‌ها خود را دارند. هزارن فیلم ساخته. تهأتر .که هر روز دیدار می‌‌شود.فیلم راجع به سینتی و روما. قلب شکسته، جانگو رینهارد.شما نمی‌‌خواهید بدانید. سرزمین عمیق.پاپوزا. حتا تا هالیوود هم رسید، زنگ‌ها برا چه کسی‌ به صدا در آمدند. از جای اشتاین بک.که انقلابی‌ امریکاهی عاشق کولی اسپانیا می‌‌شود. ولی قبول دارم.هنوز هم کم است.ولی کمتر از جنایت استالین نیست. همان که هنوز ۵۷ ما.با او لاس خشگه می‌‌زند
  4
  2
  دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  چرچیل می گوید اگر می خواهید بدانید چه کسانی بر شما حکومت می کنند نگاه کنید و ببینید از چه کسانی نمی توانید انتقاد کنید
  1
  0
  دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. من شخصا بعد از سالها سفری به برلین داشتم ، شدیدا تحت تاثیر مردم با فرهنگ و نسل جدید آن قرار گرفتم ، اما در مورد مارکس ، افسوس که جنایات استالین ، و کثافت کاری های بلوک شرق به پای مارکس نوشته می‌شود ، انسانی فروتن ، دانشمند ، که تمامی دنیا را تکان داد
  0
  0
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.