قائم مقام سازمان تبلیغات: با افزایش یارانه‌ها باز عده‌ای فرزند‌آوری نمی‌کنند

ایران وایر : روح‌الله حریزاوی، قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی از نبود فرهنگ فرزندآوری در ایران انتقاد کرده و گفته است با افزایش یارانه، باز عده‌ای به‌جای فرزندآوری به‌دنبال خرید سکه و دیگرهزینه‌ها می‌روند.

حزیراوی در نشستی در گیلان در پاسخ به اظهارات کسانی که مشکلات اقتصادی را مانع فرزندآوری می‌دانند، گفت: با وضعیت فرهنگی فعلی حتی اگر مقدار یارانه افزایش پیدا کند باز عده‌ای به‌جای فرزندآوری به‌دنبال خرید سکه و دیگر هزینه‌ها می‌روند بنابراین برای ترویج فرزندآوری باید ذائقه‌سازی و فرهنگ‌سازی شود.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه برای ترویج فرزندآوری باید از «شکوه مادری» صحبت شود، گفت: «خانواده‌ای وجود دارد‌ که پول خرید پوشاک فرزند را ندارد اما برای سایر مسائل از جمله نصاب ماهواره هزینه می‌کند و این مسائل فرهنگی است.»

این روحانی با اشاره به پیشنهاد دولت برای تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای افزایش جمعیت گفت که «۸.۵ میلیون خانم مستعد باروری در کشور» وجود دارد و باید «فرهنگ‌سازی و مطالبه» افزایش جمعیت در اولویت باشند.

حریزاوی با ارائه آماری درباره افزایش جمعیت ایران گفت باید به رسیدن به وضعیت مطلوب افزایش جمعیت، تعداد نوزادان متولد شده ۷۵۰ هزار نفر در سال بیشتر از آمار فعلی شوند.
+1
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  طبق اظهارنظر اساتید در همین جمهوری اسلامی ، خط فقر با تورم امروز که مرتباً بالاتر هم میره حدود نزدیک به سیزده میلیون تومنه ، برای یک خانوار چهار نفره ! یارانه قراره که زیاد بشه ، یعنی از چهل و دو سه هزار تومن ، فعلاً معلوم نیست ، گفتند که صد و بیست هزار تومن مییییییشه !! یعنی قراره که یک خانواده چهار نفری ماهی نزدیک به پونصد هزارتومن بگیرن ! اونوقت این پفیوز عمامه بسر با چه عقلی و چطور محاسبه کرده که با بالا رفتن یارانه به اندازه عن مگس ، مردم باید ، فرزند آوری کنند یا بهتره بگیم ، بدبخت جدید پس بندازن !!؟ هر عمامه ای نشاندهنده وجود یک خره !! با پوزش از خر ، اونوقت بقول معروف میرن خر از قبرس میارن !!
  0
  13
  دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.