مبتلایان به اومیکرون از یک نشانه جدید بیماری خبر دادند

دویچه وله :علائم اومیکرون به عنوان سرایت‌پذیرترین گونه کرونا تفاوتی با نوع دلتا ندارد. اما محققان با بررسی داده‌های مربوط به اومیکرون از یک نشانه جدید خبر داده‌اند: بی‌اشتهایی. این نشانه به گفته آن‌ها، در سویه دلتا گزارش نشده است.

روزنامه انگلیسی "میرور" روز یکشنبه ۵ دی (۲۶ دسامبر) گزارش داد، سویه اومیکرون کرونا ظاهراً می‌تواند باعث کاهش اشتها یا بی‌اشتهایی شود. بنا بر این گزارش این نشانه تازه توسط محققانی که روی این گونه جدید کرونا کار می‌کنند، کشف شده است.

پژوهشگران بریتانیایی در موسسه تحقیقاتی ZOE COVID Study داده‌های مربوط به علائم بیماران مبتلا به سویه اومیکرون را بررسی کردند و آن را با اطلاعات اوایل ماه اکتبر که جهش دلتا غالب بوده مقایسه کردند.

بیماران مبتلا به سویه اومیکرون که در تحقیقات شرکت داشتند، اغلب از دست دادن اشتها را به عنوان یکی از علائم گزارش کردند؛ نشانه‌ای که در افراد آلوده به سویه دلتا مشاهده نشده بود.

شایع‌ترین علائم بیماری در میان مبتلایان به اومیکرون گلودرد، آبریزش بینی، سردرد، خستگی، عطسه  و تعرق شبانه (عرق کردن زیاد در هنگام شب) بوده است.

محققان اگرچه هیچ تفاوت واضحی در مشخصات علائم دلتا و اومیکرون نیافته‌اند، اما گفته‌اند تنها ۵۰ درصد افراد سه نشانه کلاسیک کرونا یعنی تب، سرفه و نداشتن حس بویایی یا چشایی را داشتند.

انستیتو روبرت کخ اکنون از مشاهده سویه اومیکرون کرونا در تمامی ایالت‌های آلمان خبر داده است. اگرچه موارد ثبت شده سویه دلتا در آلمان در حال حاضر غالب است اما شمار موارد شناسایی شده اومیکرون در هفته‌های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
+17
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  برای اونهایی که اضافه وزن دارن خبر خوبیه .
  4
  20
  دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.