زمان سرنوشت ساز نزدیک می شود؛ اسرائیل شمشیر را از رو بسته است!

رادیو پیام اسرائیل - ؛تفسیر سیاسی هفته نوشته،منشه امیر : رسما اعلام شد که کمیسیون بودجه در پارلمان اسرائیل مبلغ درخواستی دولت را برای افزایش بودجه ارتش دفاعی اسرائیل تصویب کرده است.
 
۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون شکل(واحد پول اسرائیل) اضافه بودجه، معادل ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کم و بیش و این برای اسرائیل پول کمی نیست…
 
اسرائیل با این پول چه میخواهد کند؟!
 
در دوران دولت بنیامین نتانیاهو رسما اعلام شد که هدف از این افزایش بودجه آن است که ارتش اسرائیل برنامه‌های خود را برای حمله به تاسیسات اتمی حکومت ایران و نابود کردن مراکز موشکی آن به روز کند.
 
در طول سال‌های اخیر تکنولوژی پیشرفت بسیاری کرده و حکومت ایران و سپاه پاسداران و سپاه هوا فضای این حکومت و تمام تاسیسات موشکی و پهپادی و غیره در ایران نیز پیشرفت کرده است.
 
شاید دستگاه های راداری آنها نیز بهتر شده باشد و اینها همه ایجاب می کند که ارتش اسرائیل طرح های پیشین خود را برای انجام حمله به تاسیسات اتمی ایران به روز کند.
 
اسرائیل همیشه و در هر لحظه برای دفاع از خاک میهن و رویارویی با هرگونه حمله ای که رخ دهد آماده ساخته است و می سازد.
 
این طرح ها همیشه در کشوی میز می ماند و  در صورت لزوم آن را بیرون می آورند و به اجرا می‌گذارند و طرح حمله به تاسیسات اتمی حکومت ایران برای مدتی در کشو گرد و خاک میخورد  و اکنون هنگام آن است که بیرون آورده شود و به روز شود و اسرائیل برای انجام یک حمله موثر و سریع خود را بهتر آماده کند.
 
برای ارتش اسرائیل بودجه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری و یا بیشتر و یا کمی کمتر پول کمی نیست اما ارتش اسرائیل به این مبلغ از جمله به آن جهت نیاز دارد که باید وسایل جنگی تازه‌ای بخرد.
 
ایالات متحده اعلام کرده که دارای یک بمب سنگرشکن بسیار پیشرفته تری است.
 
اسرائیل به نوع پیشین این نوع بمب مجهز می باشد.
 
بمبی که قادر است تا عمق ۶۰ متری بتن را بشکافد و فرو رود اما ایالات متحده بمب بهتری ساخته و در اختیار گذاشته که می‌تواند حتی اعماق بیشتری را هدف قرار دهد.
 
از سوی دیگر قدرت پهپادی رژیم ایران و همچنین پیشرفت هایی که در امور راداری و جنگ سایبری به دست آورده ایجاب می کند که اسرائیل در برنامه‌های خود تغییری ایجاد کند.
 
در واقع می‌توان گفت که طرح‌های خود را اسرائیل می‌خواهد بهتر و سریعتر کند.
 
اسرائیل می‌خواهد که جنگ بسیار کوتاه باشد و اسرائیل می‌خواهد که در طول این عملیات آسیبی به هواپیمای های آن نیاید و همچنین تلاش کند که حکومت ایران تهدید های موشکی خود را علیه اسرائیل اجرا نکند.
 
البته درست است که حزب الله در لبنان یعنی در مرزهای شمالی اسرائیل بیش از ۱۰۰ هزار موشک دارد و پهپادهای جدید و موشک های پیشرفته تری را از حکومت ایران دریافت کرده است.
 
همچنین تردیدی نیست که حماس در نوار غزه به دستور و تشویق حکومت ایران بخواهد که خاک اسرائیل را هدف حملات سهمگین موشکی قرار دهد.
 
اینها همه احتمالاتی است که حساب شده و ارتش اسرائیل خود را برای آن آماده می کند اما افزایش بودجه و آن هم به چنین مبلغ کلانی به ارتش اسرائیل اجازه می دهد که وسایل جدیدی را از ایالات متحده خریداری کند.
 
آیا دولت پرزیدنت بایدن اجازه فروش این وسایل به اسرائیل را خواهد داد؟!
 
پاسخ آن را هنوز نمی دانیم…
 
اما می بینیم که خود ایالات متحده و کشورهای اروپایی به تدریج معتقد می شوند که امیدی به جلوگیری از پیشرفت های اتمی ایران در مذاکرات وین وجود ندارد.
 
این مذاکرات از روز نخست محکوم به شکست بود آن چه که رژیم ایران در مرحله کنونی می کوشد به دست آورد آن است که تحریم ها باطل شود…
 
نه فقط تحریم های برجامی بلکه همه تحریم‌ها و در مقابل حکومت ایران حاضر به گذشت چندانی نیست و اگر هم مورد فشار قرار گیرد و ناچار به کمی عقب‌نشینی گردد هرگز از برنامه‌های اتمی خود دست بر نخواهد داشت.
 
بنابراین و با توجه به پیشرفت هایی که هر روز رژیم ایران به آن دست می یابد و با توجه به ذخایر اورانیومی که در اختیار دارد و پیشرفت هایی که در شیوه تولید و ساخت بمب به دست آورده این احتمال قوی وجود دارد که اسرائیل ناچار به حمله نظامی آن هم به صورت تنها و بدون کمک دیگران شود.
 
البته اگر ایالات متحده و کشورهای اروپایی نیز از این اقدام اسرائیل حمایت کنند چه بهتر اما ممکن است روزی برسد که اسرائیل چاره ای نداشته باشد که حتی اگر از پشتیبانی جهانی برخوردار نگردد آستین‌ها را خود بالا بزند و موجودیت کشور را از انهدام و تهدید های اتمی رژیم ایران در امان بدارد.
 
در واقع این لحظه ای است که اسرائیل احساس خواهد کرد که کارد دارد به استخوان می رسد و اسرائیل هرگز با چنین وضعی کنار نخواهد آمد این وضع در واقع حادثه مرگ و زندگی می باشد…
 
مگر نه آن است که حکومت ایران همیشه و حتی علنی اعلام کرده که قصد نابودی اسرائیل را دارد…
 
البته دیپلمات‌های حکومت ایران ادعا می کنند که این یک آرزو است و خود ایران یعنی خود رژیم ایران نقشه ای برای این کار ندارد و ادعا می کنند که ایران هرگز به اسرائیل تعرض نکرده و آنچه که گفته همیشه جنبه فرضی داشته است.
 
شاید راست بگویند که تقریباً هیچ حمله‌ای از جانب حکومت ایران علیه اسرائیل به صورت مستقیم و علنی نبوده است بلکه رژیم ایران که از موجودیت و آینده خود می ترسد و نمی خواهد که مستقیم با اسرائیل روبرو گردد همیشه انجام این مأموریت‌ها را به گروه‌های مزدور خود یعنی گروه های نیابتی سپرده است. حزب الله لبنان- حماس- جهاد اسلامی و دیگر سازمان‌های تروریستی…
 
و حتی این احتمال وجود دارد که رژیم ایران خاک اسرائیل را  از طریق هشد الشعبی در عراق و یا نیروهای مستقر در سوریه و یا حوثی های یمن انجام دهد تا بتواند ادعا کند که ما نبودیم و دیگران بودند و دیگران هم به ما ارتباطی ندارند…
 
این شیوه همیشگی حکومت ایران بوده است…
 
اما اگر آنها بتوانند به بمب مسلط شوند و آن را بسازند و امکان حمل آن را داشته باشند اسرائیل همیشه موجودیت خود را در خطر احساس خواهد کرد و وقتی اسرائیل تنها بماند خود به تنهایی خواهد توانست و ناچار است چون چاره ای ندارد جز اینکه از موجودیت و امنیت خود و مردمان خود دفاع کند.
 
اما آیا تهدید‌های کنونی اسرائیل جدی است؟
 
مگر ما نشنیدیم از زبان نفتالی بنت که اگر اسرائیل تنها بماند اقدام خواهد کرد…
 
مگر همین هشدار را از زبان بنی گنس وزیر دفاع اسرائیل نشنیده ایم؟!
 
آیا یاییر لپیت وزیر امور خارجه اسرائیل همین تهدیدها را تکرار نکرده است؟
 
همچنین فرمانده کل ستاد ارتش اسرائیل و همچنین فرمانده نیروهای هوایی کشور…
 
همه اینها این سخنان را تکرار کرده‌اند…
 
آیا اسرائیل بلوف می‌زند؟!
 
آیا اسرائیل حکومت ایران را میخواهد بترساند اما قصد انجام مستقیم این کار را ندارد؟!
 
آیا اسرائیل به یک جنگ روانی علیه حکومت ایران دست زده است؟!
 
اگر از امروز صحبت می کنید همه این احتمال ها وجود دارد.
 
در حال حاضر اسرائیل با این هشدارها می خواهد دولت های اروپای غربی و همچنین ایالات متحده را متوجه سازد که زمان میگذرد…
 
فرصت اقدام کم  کم از دست می رود و بیایید و کار عملی انجام دهید و نگذارید که مقدار اورانیوم غنی شده حکومت ایران بیش از این شود چرا که این خطرناک است…
 
اکنون می بینیم که همین ابراز نگرانی ها از جانب کشورهای غربی یعنی دولت های غربی و ایالات متحده شنیده می‌شود. جیک سالیوان مشاور امنیت ملی ایالات متحده از اسرائیل دیدن کرد و پیش از او بسیاری از مقام‌های ارشد ایالات متحده نیز به اسرائیل آمده بودند و همچنین نماینده های ارشد و مقام‌های عالی‌رتبه اسرائیلی نیز بارها به واشنگتن سفر کردند.
 
اسرائیل سفره خود را باز کرد و نقشه خود را گشود و دقیقا به ایالات متحده و کشورهای غربی نشان داد که تا چه حد موجودیت این کشور در خطر است.
 
آیا آنها این هشدار اسرائیل را شنیده اند؟
 
آیا وخامت آن را درک کرده‌اند؟
 
آیا آنها حاضرند برای تامین امنیت اسرائیل به اقدامی دست بزنند؟
 
آقای جیک سالیوان بعید می‌نماید که به این پرسش پاسخ دقیقی داده باشد…
 
ایالات متحده همچنان اعلام می‌کند که اگر مذاکرات اتمی به نتیجه نرسد طرح ب را به کار خواهد انداخت اما معلوم نیست که این طرح ب کجاست و شامل چه مواردی است و در چه مرحله ای از انجام و برنامه‌ریزی قرار دارد…
 
این را اسرائیل نمی داند…
 
در واقع شاید می‌داند اما می‌داند که هنوز ایالات متحده دولت پرزیدنت بایدن  حرف می‌زند و هنوز پلن بی یا طرح ب آماده نشده و بعید می نماید که به اجرا گذاشته شود.
 
و پرسش بعدی…
 
آیا طرح ب شامل گزینه نظامی نیز هست؟
 
در این زمینه سخنان ضد و نقیضی از جانب مقام های آمریکایی شنیده‌ایم…
 
دیپلمات‌های آمریکایی می گویند که گزینه ب فاقد امکان حمله نظامی خواهد بود.
 
اما لوید اوستین وزیر دفاع آمریکا می گوید که ممکن است گزینه نظامی را نیز در نظر بگیریم.
 
واقعیت آن است که نه ایالات متحده پرزیدنت بایدن و نه کشورهای اروپایی به هیچ وجه مایل به رویارویی جنگی با حکومت ایران نیستند.
 
اسرائیل این را به خوبی می داند و می داند که شاید ناچار باشد به تنهایی وارد میدان شود اما انتظار کوچک اسرائیل آن است که اروپا و آمریکا اگر چنین حمله ای صورت گیرد به یاری اسرائیل بیایند و از آن جلوگیری نکنند و از آن انتقاد نکنند و از فروش اسلحه به اسرائیل خودداری نورزند و سخنانی نگویند که حمایت از رژیم ایران محسوب شود.
 
این حداقل انتظاری است که اسرائیل از کشورهای غربی و به ویژه از ایالات متحده دارد.
 
همکاری آمریکا با اسرائیل برای دولت اورشلیم بسیار مهم است اما آیا دولت پرزیدنت بایدن به چنین همکاری تن در خواهد داد؟ و اگر هم به یاری اسرائیل بیاید تا چه حد و چه میزان خواهد بود؟ و چه مواردی را شامل خواهد شد.
 
واقعیت آن است که اگر ایالات متحده دست اتحاد به اسرائیل بدهد بسیار زود می‌توان به نتیجه رسید و از خونریزی و کشتار و خسارات سنگین مالی تاحدودی جلوگیری کرد.
 
و اگر جنگی رخ دهد بی‌تردید نتیجه آن و شاید یکی از نتایج آن سرنگونی این رژیم خواهد بود زیرا سپاه پاسداران برخلاف هم هارت و پورت ها و خزعبلات و رجز خوانی ها و یاوه سرایی هایی که تحویل مردم می دهد نیروی قدرتمندی نیست و هنگامی که جنگ شروع شود شیرازه آن از هم خواهد پاشید و این را هم حکومت به خوبی می‌داند و از این جهت می کوشد که تا آنجا که ممکن است از رویارویی جنگی با اسرائیل دوری ورزد.
 
مسلم آن است که اسرائیل بیش از هر کشور دیگری خواهان وقوع جنگ نیست.
 
اسرائیل جنگ نمی خواهد…
 
اسرائیل کشور کوچکی است که عمق استراتژیک ندارد و می داند که هر اندازه هم که قدرتمند باشد اما آسیب‌پذیر نیز هست و باید از آن جلوگیری کرد.
 
اکنون اسرائیل شمشیر را از رو بسته است و چاره‌ای جز این ندارد و هنگام آن است که کشورهای اروپایی تصمیم بگیرند که چگونه می خواهند با اتم رژیم رویارویی کنند.
 
ایالات متحده دولت پرزیدنت باید نیز باید پاسخ بگویند که تا چه حد حاضر است تا در رویارویی با اتم ایران و  درراه  جلوگیری از ساخت بمب هسته‌ای در ایران گام بردارد و پیش برود و اسرائیل در این زمینه چندان خوشبین نیست و از این رو می آید و به یک اضافه بودجه هفت میلیارد و چهارصد میلیون شکلی تنظیم می‌کند و آن را در اختیار ارتش می گذارد تا نیرومندتر شود  و  قدرتمند تر گردد و سلاح های تهاجمی موثرتری را خریداری کند و در طرح خود برای نابودی قدرت تعرضی رژیم ایران بازبینی کند و آن را به روز کند…
 
اسرائیل شمشیر را از رو بسته است…
اورشلیم؛ شنبه  ۴ دی ۱۴۰۰  -۲۵ دسامبر ۲۰۲۱
+143
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اسرائیل داره فرصت طلایی از دست میده باید هرچه سریع حمله کنه خود به خود پای آمریکا را به جنگ باز کنه و مردم ایران از داخل به این تازی ها حمله کنند
  96
  152
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  واقعا" متاسفم برای این همه تفسیر سیاسی اقای منشه امیر در مورد نظام اخوندی و برنامه های اتمی این نظام , چون به راستی سالیان زیادیست که تفسیرهای اقای منش امیر در رادیو اسرائیل و دیگر رسانه های اینتیرنتی و تلویزیونی پخش می شود ولی باز بلوفی بیش نبوده اند.
  22
  68
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  رژیم ملاها در ایران ، تا امروز نشون داده که عزمش رو جزم کرده که سلاح اتمی داشته باشه و تا امروز هم سر ، زمین و زمان رو در این رابطه کلاه گذاشته ، از سازمان ملل و سازمان انرژی اتمی و دیگران و اهمیتی هم نه به قطعنامه های سازمان ملل و نه به تحریم‌های آمریکا نمیده ! اسرائیل هم چه شمشیر رو از رو ببنده و چه از زیر ، فرقی نمیکنه چون اینها ( رژیم ) واهمه ای ندارند ، چون رژیم دستیابی به هدفش ( سلاح اتمی ) مشخص و مهم هست ! اسرائیل هم تا به امروز نشون داده ، شمشیری که از رو میبنده تنها برای اهداف بی خطر و ساده است ! جنگ سی و سه روزه در چند سال پیش با تروریستهای حزب الله لبنان نشون داد که اسرائیل آمادگی برای یک جنگ بزرگتر رو به هیچ عنوان نداره و این هارت و پورتها هم بلوفی بیش نیست ! خواست سه قدرت جهانی آمریکا و روسیه و چین از بین رفتن رژیم ملاها در ایران نیست و بر فرض محال اگر اسرائیل حماقت کُنه و آغازگر جنگ باشه ، بعید میدونم بایدن مداخله ای تمام عیار بکُنه !!
  31
  46
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  kourosh2369 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این ....فقط صوتن وجودش ندارن
  19
  35
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  بشین بینیم بابا، جمع کردن برنامه اتمی ایران‌ با یک یا دو حمله هوایی محدود ممکن نیست. اگر بود مثل لیبی ، سوریه و عراق اسرائیل و یا آمریکا اول حمله می‌کرد و بعد تمام دنیا می‌فهمید. این گربه رقصانی ها برای خر کردن من و شماست. دست این بیپدرها با هم توی یه کاسه است، آمریکا که اسلحه اش را دولا و پهنا به یک مشت عرب ابله میفروشد، اسرائیل که با تمام کشورهای عربی ائتلافی راه انداخت که در خواب هم نمیدید، یک مشت آخوند ابله هم که در خواب هم نمی‌دیدند الان چهل و اندی سال است که بر ایران حکومت می‌کنند.
  14
  88
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  petrick - اشدود، اسرائیل

  بزنم ؟! بزنم ؟ میزنم ها !!!! بزنم ؟ . ها ؟ نمیشنوم. چی ؟ بزنم ؟! میزنم همچین بزون بزن بشی ها !!! بزنم ؟! وایسا الان میزنم. وایسا.
  12
  53
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. از کدوم فرصت طلایی حرف میزنی اسراییل اگر بدونه پنجاه در صد حمله. اش بدون پاسخ بماند و موفق آمیز باشه این کار خیلی وقت پیش کرده بود حمله دو سال پیش ایران به پایگاه عین الاسد با آن موشک ای نقطه زن اش خیلی معادلها رو تغییر داد حتی کشورهای حوزه خلیج فارس وادار کرد محتاط باشند مطمن باشید اسراییل کار سختی در برابر موشک های بالستیک ایران داره چو هیج سیستم نداره تو یک آن صد موشک با هم بزنه رو هوا
  22
  45
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  معادلات جنگ و‌ توان نظامی را نباید محدود به دو‌کشور در حال نبرد کرد ، داستان خیلی پیچیده تر است ، در جنگ ۶ روزه اعراب و اسراییل این فقط اسراییل و خلبان‌هایش نبود که که کل نیروی هوایی خصوصا مصر را نابود کرد ، آیا کسی هست که ندونه‌که‌چه کشوری پشت اسراییل بود ، در جنگ ایران و عراق هم تصمیم بر این بود که به هر دو طرف تا اندازه ای کمک بشه که کسی برنده نشه و تبدیل به جنگ فرسایشی شد . رژیم اسلامی و اون سرداران تریاکی توانایی نظامی اسراییل و‌متحدان‌غربی را درک‌نمیکنند ، بالاخره روزی حمله شکل خواهد گرفت
  18
  33
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Stone44 - سوئیس، سوییس

  [::vg2000 - اسلو، نروژ::] دوست عزیز خیلی عجیب هست که با زندگی در اروپا هنوز این جانورها رو نمیشناسی اگر ایران افغانستان عراق سوریه ووو امروز در این حال و روز خرابه به خاطر همین اروپایی کثیف و آمریکاست اینها برای ما ملا آوردند برای آنها طالبان برای اونها صدام وووو آخوند کثیف هم بودنش کاملا به نفع اینهاست فکر کردی دل اینها به حال ما میسوزه اینها فقط منافع بیشتر میخوان برای بیشتر چریدن. جنگ فقط مردم عادی رو از بین میبره اسرائیل هم به اونجای ننش خندیده گور پدر هرچی مذهبه از آخوند بگیر تا یهودیت شر و ور مسیحیت مادی وووو .
  7
  54
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  تنها قدرت ایران در سیستم موشکی است که در مقابل سیستم دفاعی آهنین اسراییل اصلا عددی نیست . اسراییل توانایی ناوبودی هزار موشک را در فضای خود همزمان دارد. بحث پایگاه الاسد توافق بین آمریکا و ایران بود تا خشم نیروهای داخل ایران فرو بنشیند از انتقام سلیمانی و گرنه آمریکا خیلی راحت می توانست آنها را در فضای عراق نابود کند . این خیرهای زخمی شدن نیروها فقط ساخته خود آمریکایی است تا راضی کردن و هندوانه زیر بغل گذاشتن ایرانی ها. آنها می دانستند ایران موشک می فرستد و خنثی کردنش کار بسیار اسانی بود. جنگ ایران و اسراییل یعنی آغاز نابودی ایران. ایران زیاد زر می زند.
  45
  26
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Stone44 - سوئیس، سوییس::]. اینکه کشور های قدرتمند بر اساس منلفع ملی خودشان ، و سودجویی ،کشور های ضعیفتر را از طریق نظامی ، اقتصادی چپاول میکنند ، داستان جدیدی نیست ، کل تاریخ همین بوده ، خود ایران هم در عهد عتیق ، کریم خان زند ، نادر شاه افشار ، اغا محمد خان قاجار و،،، همین سیاست را داشته اند ، و اکثر ایرانیان به این تاریخ افتخار میکنند ، اما اینکه در حال حاظر تمامی تقصیر ات را سر قدرت های خارجی و غرب بی اندازیم تمام حقیقت نیست ، کشور ایران قرن هاست که از خرافات و جهالت و مذهب ارتجایی رنج دیده ،
  13
  28
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  مناشه امیر را دیگر باور ندارم. درایران هست وصورت اش را هم کلی لیف کرده ،زمان شاه فقید سال ۵۷ دررادیو اسرائیل خیلی ملت را برعلیه شاه فقید تحریک‌میکرد
  6
  24
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. رژیم جمهوری اسلامی در بعد از انقلاب بسیار گرد‌و خاک‌کرد ، از گروگان‌گیری سفارت ، صدور انقلاب ، قتل و ترور دگر اندیشان در کل دنیا ، انفجار پایگاه نظامی امریکا در لبنان‌، بمب گزاری در ساختمان یهودیان آرژانتین و قتل دادستان همان‌کشور ‌، جنگ نیابتی در سوریه و لبنان و غیره. اروپا و امریکا هم از این گرد‌و خاک ها خوب استفاده‌کردند و میلیاردها دلار اسلحه فروختند ، اما وقتی ایران حمله به صنعت نفت عربستان ، بستن تنگه هرمز و تولید موشک بالستیک را گزینه نظامی کرد ، خط های قرمز را رد کرد . جمهوری اسلامی یا باید حمله به خودش را بپذیره و یا تحقیر کامل ، از لحاظ محدود کردن هسته ای و یا توان‌ موشکی
  5
  6
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  هیچ غلطی نمیتوانید بکنید
  10
  17
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::] زیاد تند نرو, پیاده شو با هم بریم. معلومه که تجزیه طلبی مثل تو تمام تخم مرغهاشو تو سبد اسرائیل بذاره. اسرائیلی ها هم زیاد وق وق میکنن ولی مثل اینکه اهل گرفت نیستن. وقتی از پس راکتهای دست ساز حماس اونطور که فکر میکردن برنیومدن مسلمه که باید به این فکر کنن که با موشکهای ایران چه باید بکنن. گنبد آهنینشون هم هر چقدر موثر باشه جوابگوی تعداد محدودی از موشکهاست و خود اشکنازی ها میدونن و در حسابهاشون ضریبی رو برای اصابت موشک ها و تلفات و ویرانی در نظر گرفتن. تمام این جار و جنجالها برای بعد از حمله است و اینکه بتونن به هر طریقی رویارویی نظامی بین ایران و آمریکا بوجود بیارن. نه برای نابود کردن پایگاهای اتمی ایران بلکه برای نابودی تمامی زیربناهای اقتصادی و اجتماعی ایران.
  3
  20
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  kevinpalang - مالمو، سوئد
  اسراییل چهل ساله میخواد به ایران حمله کنه. فقط دروغ، برای چی حمله کنه وقتی جمهوری اسلامی میتونه دز خاورمیانه جنگ راه بیاندازه و به آمریکا کمک کنه اسلحه بفروشه. انگلزاده ها هم که برخلاف مردم عادی ایران مشکلی برای آمریکا و کانادا رفتن ندارند. آخوندا را ببرند که یک نفر وطن‌پرست مثل محمدرضا شاه بیاید سرکار که نون اسلحه فروش و کاسب جنگ و تحریم را آجر کند؟؟؟
  3
  10
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  با تمام احترامی که به تنها دموکراسی خاورمیانه دارم، سیاست اسرائیل در مقابل ایران اشتباه است، و این پول ها را اگر جای دیگری خرج کند بهتر است، اول اینکه ایران هرگز یک قدرت اتمی نخواهد شد، دوم اینکه هرگز مستقیما به اسرائیل حمله نخواهد کرد، بنابراین بهتر است اسرائیل خودش را قوی کند، با دشمنان نزدیک مرز خود بجنگد و از دردسر دوری کند، دوستانی که می خواهند به ایران حمله شود، نمی دانند شاید که در جهنمی که بر پا خواهد شد، چیزی گیر انها نخواهد امد. مردم ایران باید حرف نهایی را بزنند، از جمهوری اسلامی تا جمهوری دموکراتیک یک ذره راه بیشتر نیست، چرا راه دور؟
  6
  8
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. گرامی کارهای نادر دیوانه( به گواه تاریخ) و محمد قجر که یک سادیست معیوب بود( به گواه تاریخ ) هرگز مایه ی افتخار اکثریت ایرانیان نبوده است، بلکه رنجهایی که این دو مغول پست برای ایران بمدت دو قرن بوجود اوردند، از ننگین ترین دوران های تاریخ ایران است و بعد از حمله ی تیمور لنگ گجستک از عوامل بزرگ عقب افتادگی ایران و جهان بوده است( به گواه تاریخ)
  6
  6
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  بقول هیتلر فقط یک جنگ تمام عیار می تواند یک صلح پایدار در پی داشته باشد
  3
  13
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Aydin2009 - استانبول، ترکیه
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. معلومه هیچ اطلاعی از سیسیتمهای ضد موشکی نداری.هیچ سیستم دفاع ضد موشکی در جهان وجود نداره که بتونه تعداد بالای موشک پرتاب شده رو مهار کنه.اگر تعداد موشکها مثلا صد فروند همزمان باشه،راحت نصف اونها از سیستم گریز خواهد کرد.سیستم گنبد آهنین یا هر سیستم دیگه ای میخواد باشه.اسرائیل نیروی هوایی خیلی قوی داره و نیروی اطلاعاتیش هم بعد از روسیه قویترین در جهان هست،سلاح هسته ای هم داره اما در مقابل حمله شدید موشکی بشدت آسیب پذیر خواهد بود.و سپاه این توانایی رو داره هزارها موشک همزمان به اونسمت شلیک کنه.بعلاوه پهبادهای تهاجمی مختلف که بار هم خیلیهاشون میتونن از سیستم ضد هوایی در برن.علاوه بر اون حمله حزب الله لبنان هم هست.و اینکه اگر اونها در حمله تمام عیار پیشدستی کنن،طبق قوانین بین الملل حق دفاع و حمله متقابل مشروع خواهد بود.اگه اینجور بود بیاد بزنه بره تا حالا اینکار رو کرده بود.استفاده از سلاح هسته ای هم عواقب بسیار سنگینی داره و تقریبا محال هست.
  2
  7
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. گرامی من هم دقیقا مانند شما جنایات امثال اغا محمد خان را ننگ حتی برای بشریت میدانم ، اما نکته کلیدی در بحث من در این است که به گواهی تاریخ نمیشه گفت که جهان سوم‌کنونی همیشه مظلوم بوده و ریشه یابی مشکلات را فقط در عوامل خارجی دید ، همین طالبان در افغانستان اگه توانایی داشت به مانند محمود افغان نه تنها اصفهان بلکه کل ایران را به خاک و خون میکشانید ، نکته در این است که کشورهای ما صدها سال پیش خرافات و جهل را جایگزین علم کردند ، اما اروپا برعکس مذهب را کنار گذاشتند و از سیاست جدا کردند و علم را گسترش دادند ، از طرفی استعمار جهان سوم بخش تاریک این تازیخ است ،
  1
  5
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::ab5534 - هلسینکی، فنلاند::]. هیتلر بعنوان دیکتاتور آرزوهای زیادی داشت ، کشور واحد برای تمام آلمانی زبان ها ، پاکسازی نژاد آلمانی ها بعنوان نژاد برتر ، افزایش جمعیت ، استفاده از نژاد پست اسلاو ، تبدیل آلمان بعنوان اولین قدرت اتمی و نظامی دنیا ، و نابودی کل یهودیان از کره زمین ، اما نتایج این رویا ها به حکم تاریخ چیز دیگری شد ، در جنگ شکست خورد ، محدودیت کامل نیروی نظامی المان ، هرگز اجازه داشتن بمب اتمی ندارد ، اتریش مجددا جدا شد ، سرزمین های که جمعیت زیاد المانی زبان داشتند نه تنها به المان پیوستند بلکه برعکس مردمشان از لهستان و چک وادار به کوچ اجباری شدند ، قرار بود پاکسازی نژادی بشه ، اما فقط در برلین ۲۵۰ هزار دختر آلمانی ناچار به تن فروشی شدند ، و گاهی برای نان و صابون با سربازان اسلاو و سیاه امریکایی تن فروشی می‌کردند ، جنایت هیتلر علیه یهودیان عزم اروپا برای تشکیل اولین کشور یهودی در ۱۹۴۸ را راسخ کرد ، از طرفی با کمبود جمعیت کارگر در دوران بازسازی صدها هزار کارگر ترک اومد المان ، اما امثال سید علی بیسواد از تاریخ چیزی یاد نمیگرند ، و اکنون خطر جنگ و نابودی
  1
  5
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مطلقا اسرائیل قصد حمله به ایران را ندارد. در این 40 سال هیچ کشوری مثل ایران به نفع اسرائیل کار نکرده است. ایران 8 سال با صدام دشمن اصلی اسرائیل جنگید. بعد به جنگ سوریه وارد شد و در نابودی داعش کمک کرد. حالا هم با عر و تیز کشورهای ععربی را می ترساند و بطرف صلح با اسراییل هل میدهد
  1
  11
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::ab5534 - هلسینکی، فنلاند::]. یا بقول لنین جنگ ادامه ی سیاست است، و سیاست ادامه ی جنگ!، اگر نه راه هیتلر و نه راه لنین را برگزینیم، بهتر است با سیاست به صلح برسیم، البته خوب می دانیم که گاهی جنگ را مردم بوجود نمی آورند
  2
  2
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Janhamin - تهران، ایران
  از این جرات ها. نداره ، داداش بزرگش که فهمیده چی خبره حودشو بخواب زده ، حالا اسراییل بدون امریکا عمرا جرات کنه بیاد با ایران شاخ به شاخ بشه ، این خط و اینم نشون ، اگه غیر این شد که گفتم به خواهر و مادر نتانیاهو هووووو کنید.
  4
  5
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. فرمایش شما درست است، من گمان می کنم برای همه ی ما »ایران« وطن ماست و آنرا دوست داریم، و باید جنگ نباشد، تا خودمان کشورمان را از درون بسازیم، نه اینکه موشک و بمب بیاید همه جا را ویران کند، که چی بشود؟
  0
  0
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Janhamin - تهران، ایران::]. ببین گرامی ، بزرگ‌ترین برنده جنگ جهانی دوم امریکا بود ، ابر قدرت شد ، اقتصادش در دهه ۵۰ زمانی که اروپا مشغول بازسازی بود شکوفا شد ، در عین حال حتی یک پنجره شیشه ای در خاک ایالات متحده بخاطر جنگ جهانی شکسته نشد ، در صورت جنگ در خاور میانه ، اگه از کنترل خارج بشه امارات عربی ، بحرین و عربستان آسیب اقتصادی جدی خواهند دید ، خب حالا این معما را حل کن برای بازسازی آسیب‌های خاور میانه چه کشوری بیشترین سود را خواهد برد ، بدون اینکه حتی آینه دیوار یک پمپ بنزین آن ترک بخورد ، در خاتمه هفته قبل آخرین قسط خسارات جنگی عراق به کویت پرداخت شد ، یعنی گرامی آتش بازی و فشفشه بازی هزینه دارد برای کشور های شکست خورده
  2
  0
  دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.