آزمایش پهپادهای ساخت ایران در سوریه توسط شبه‌نظامیان نیابتی

پهپاد ابابیل ۳دویچه وله :بر اساس منابع دیده‌بان حقوق بشر سوریه، شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی پهپادهای تازه از ایران به سوریه رسیده را در صحرای این کشور آزمایش کردند. این شبه‌نظامیان در حال تحکیم مواضع خود در غرب رود فرات هستند.

بر پایه یک گزارش سایت دیده‌بان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع موثق، شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی در منطقه صحرایی المیادین واقع در شرق دیرالزور در سوریه پهپادهایی آزمایش کرده‌اند که ساخت ایران بوده‌اند.

این منابع می‌گویند، پهپاد موسوم به "ابابیل۳" در یک پرواز آزمایشی بر فراز قلعه رهبا و مقبره عین‌علی به مزارع المیادین بازگشته است که پایگاه نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی در آن واقع است. در این پایگاه میزان معتنابهی تسلیحات و مهمات انبار شده و یک اردوگاه آموزش نظامی محسوب می‌شود.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در ۱۸ دسامبر گزارش داد که شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی مدت زیادی تلاش کرده‌اند مواضع خود واقع در غرب رود فرات در نزدیکی شهرهای سوسا و بغوز را تحکیم کنند. این دو شهر در گذشته از پایگاه‌های دولت اسلامی داعش محسوب می‌شدند و در مسیر ابوکمال و المیادین قرار دارند.

این گزارش می‌افزاید که این نیروهای نیابتی بارها مکان استقرار خود را به دلیل "ترس از حملات" احتمالی تغییر داده‌اند.

این تغییرات در پی آن رخ داد که شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در ماه جاری دو محموله تسلیحات از عراق را به مواضع خود در صحرای الرقعه و شهر المیادین جا به جا کرده‌اند.
+6
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  پول های مردم بیچاره ایران را برای این تروریست ها خرج می کنند
  2
  8
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ها این قارقارک ها را با پول ملت ایران میسازند و بر علیه کشوری به کار میگیرند که همیشه در تمام طول تاریخ بهترین روابط را با مردم ایران داشته اند. در جنگ ایران و عراق این اسرائیل بود که به ایران کمک میکرد و تاسیسات اتمی صدام را نابود کرد. ولی ابلهانی در ایران عاشق وحوشی هستند که 1400 سال با ملت ایران زشتی ها کرده و هنوز هم اثار این تجاوز فاحش فرهنگی در همه جا وجود دارد
  0
  1
  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اینهمه پول ملت را در یک جا انبار میکنند و سالها زحمت مخفی کردنش را میکشند و با یک حمله هوایی یهو همش پودر میشه و زوز بعد زپز از نو و روزی از نو
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.