ایرنا: سند راهبری ۲۰ ساله‌ در سفر آتی رئیسی به مسکو امضا می‌شود

خبرگزاری رسمی ایرنا روز جمعه به نقل از یک رسانه روسی خبر داد که ایران و روسیه برای امضای سند راهبری ۲۰ ساله‌ در سفر پیش‌ روی رئیس جمهور ایران به این کشور آماده می‌شوند.

ایرنا روز جمعه، سوم دی، به نقل از یک شبکه تلویزیونی متعلق به وزارت دفاع روسیه گفت که یکی از مواد اصلی توافق‌نامه جدید ایران و مسکو، همکاری‌های نظامی و فنی-نظامی است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، پیشتر در اواسط آذر از ابراهیم رئیسی، همتای ایرانی خود، برای سفر به مسکو در اوایل سال ۲۰۲۲، به طور رسمی دعوت کرده بود، اما تاریخ دقیق این سفر هنوز مشخص نشده است.

مقام‌های حکومت ایران سند راهبردی همکاری ایران و روسیه را مشابه سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین دانسته‌اند که امضای آن با انتقادهای گسترده‌ای در داخل و خارج از ایران مواجه شد و در شبکه‌های اجتماعی از آن به عنوان سند «فروش ایران به چین» نام برده می‌شود.

امضای سند همکاری با چین و تلاش برای امضای سند همکاری با روسیه در چارچوب سیاست «نگاه به شرق» دنبال می‌شود که در سال‌های اخیر از سوی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به عنوان محور سیاست خارجی جمهوری اسلامی تعیین و اعلام شده است.

ایران و روسیه یک سند همکاری راهبردی ۲۰ ساله را در سال ۷۹ امضا کرده‌اند که مهلت آن اسفند سال گذشته به پایان رسید.
+10
رأی دهید
-56

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  آقای رئیسی اعلام کرد که به هنگام ملاقات با همتای روسی خود از وی احوال رئیس جمهور کره را خواهد پرسید!
  5
  14
  جمعه ۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  سردمداران ومزدوران ایشان هر کاری برای ماندن در قدرت میکنند در طی این چندین سال شاهد بودیم که بخاطر نابخردی وناکارآمدیشان مردم معترض به حقوقشان را به گلوله بستند از ایران ویرانه ساختند و مردم را با مکرو حیله که خسیسه آخوند هاست سرمایه مردم در بورسها رابه باد دادند امیدبه زندگی وآینده در حاله ای از ابهام است برای جوانانیکه میباید نقش آفرین باشند در پیشرفت کشور در عوض میبینیم مشتی فسیل عقل به دور از خرد وبیکفایت سکان شکسته را در دست دارند که هر آن همه آرزوها وامید کشور را با خود به قعر اقیلنوس میبرند کما اینکه بیشتر راه را رفته اند با ندانمکاریشان وحال با توسل وسر فرود آوردن ودادن امتیازات به دشمن شرقی که مانند گرگی در انتظار دریدن طعمه است ،ودوباره لکه ننگ دیگری در کارنامه حکومت اسلامی برجای میماند.
  3
  15
  جمعه ۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid4053 - اصفهان، اتریش
  چشم مردم بزدلمان روشن که فقط به تماشا نشسته اند تا بیایند یکی یکی از خانه هایشان هم بریزنشون بیرون.خلایق هر چه لایق ننگ بر این نسل بزدل وخاین
  3
  6
  جمعه ۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.