کشف حلقه طلا با تصویری از نماد عیسی مسیح در دوران روم باستان در سواحل اسرائیل

این انگشتر طلا از سوی اداره آثار باستانی اسرائیل به عنوان "کشفی نفیس و کمیاب" توصیف شده استبی بی سی :باستان شناسان در سواحل مدیترانه در اسرائیل یک حلقه طلای دوران روم باستان را پیدا کردند که تصویری بر آن است که مسیحیان اولیه به عنوان نماد عیسی مسیح استفاده می‌کردند.

اداره آثار باستانی اسرائیل گفته است که این انگشتر با یک سنگ قیمتی سبز رنگ حک شده که تصویر یک پسر چوپان را نشان می‌دهد که گوسفندی بر روی شانه‌هایش حمل می‌کند.

در انجیل، عیسی مسیح خود را به عنوان "چوپان خوب" توصیف می‌کند.

این حلقه طلا با چندین اثر باستانی دیگر در بقایای دو کشتی پیدا شد. این کشتی‌ها در نزدیکی بندر باستانی قیصریه غرق شده بودند.
گنجینه‌های دیگر کشف شده شامل صدها سکه نقره و برنز رومی اواسط قرن سوم و مجموعه بزرگی از سکه‌های نقره متعلق به اوایل قرن چهاردهم در دوران سلطنت مملوک‌ها است.

باستان شناسان همچنین مجسمه‌هایی از دوران روم باستان کشف کرده‌اند. این مجسمه‌ها به شکل عقاب، یک بازیگر تئاتر که ماسکی مضحک بر چهره دارد، زنگ‌های برنزی که برای دفع ارواح شیطانی استفاده می شده و یک حلقه که روی آن با سنگ قرمز قیمتی تصویر یک چنگ دستی کنده کاری شده، هستند.

اداره آثار باستانی اسرائیل گفته که بقایای بدنه کشتی‌ها و محموله‌های آن‌ها در عمق حدود ۴ متری در کف دریا پراکنده شده است.
این گنجینه دریایی شامل صدها سکه نقره و برنز متعلق به قرن سوم استمجسمه کوچکی از یک بازیگر صامت رومی که ماسکی مضحک بر چهره دارد از جمله اشیا کشف شده استجاکوب شارویت از واحد باستان شناسی دریایی اداره آثار باستانی اسرائیل گفته: "این کشتی‌ها احتمالا در همان نزدیکی لنگر انداخته بودند و در اثر طوفان شکسته و غرق شدند."

بندر قیصریه محل یکی از اولین جوامع مسیحی بود و طبق کتاب عهد جدید ( بخش دوم انجیل)، جایی بوده که پطرس (شمعون یکی از دوازده حواری عیسی مسیح)، کرنلیوس، سردار رومی را تعمید داد.

آقای شارویت گفت: "این اولین موردی بود که یک غیریهود در جامعه مسیحی پذیرفته شد. از این جا بود که دین مسیحیت در سراسر جهان گسترش یافت."
+6
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.