عراق غرامت ۵۲ میلیارد دلاری بابت تجاوز به کویت را به طور کامل پرداخت کرد

رادیو فردا :رسانه‌های عراق گزارش داده‌اند که این کشور غرامت ۵۲.۴ میلیارد دلاری به کویت به‌خاطر تجاوز به این کشور در دوران صدام حسین را به‌طور کامل پرداخت کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه اول دی روزنامه شفق عراق، بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که آخرین قسط غرامت به مبلغ ۴۴ میلیون دلار روز سه‌شنبه پرداخت شد.

بر اساس قطعنامه سازمان ملل که در سال ۱۹۹۱ تصویب شد، عراق به دلیل آسیب‌هایی که به شرکت‌ها، افراد، نهادهای دولتی و دارایی‌های کویت در جریان حمله سال ۱۹۹۰ زده است، محکوم به پرداخت ۵۲.۴ میلیارد دلار غرامت به این کشور شده بود.

دولت عراق از آن زمان سه درصد از درآمدهای نفتی خود را به پرداخت غرامت به کویت اختصاص داده بود و تا پایان زمستان پارسال کلا ۵۰ میلیارد دلار پرداخت کرده بود.

بهار امسال دولت عراق از کویت درخواست کرد که به خاطر مشکلات اقتصادی، دریافت بقیه غرامت را به تعویق بیندازد اما کویت قبول نکرد.

عراق ناچار شد که از بهار امسال بقیه غرامت را به‌صورت قسطی پرداخت کرده و روز سه‌شنبه آن را تسویه کند.

پرداخت غرامت به کویت در حالی است که هنوز به رغم گذشت بیش از سه دهه، ایران هیچ اقدامی برای دریافت غرامت جنگی از عراق به خاطر جنگ هشت ساله نکرده است.
+21
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران

  مسیولان بی عرضه و خیانتکار ج.ا همانطور که سهم ایران در دریای خزر را جهت حفظ بقای ننگین خودشان بروسها بخشیدنند ، از گرفتن خسارت از عراق در اثر جنگ( که سازمان ملل مقصر بودن عراق را تایید کرده است) عاجز هستند ، باید راهی پیدا کرد که این خسارت که حق ایران است محفوظ بوده و پس از حذف جمهوری ننگین اسلامی از عراق دریافت شود
  3
  33
  ‌پنجشنبه ۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.