درخواست دادستانی هلند برای حبس ابد عاملان سرنگونی یک هواپیمایی مسافربری بر فراز اوکراین

 بازسازی قطعات هواپیمای سرنگون شده پرواز MH17 هلند بر فراز خاک اوکراینرادیو فردا :دادستانی‌ هلند روز چهارشنبه اول دی‌ماه برای سه شهروند روس و یک اوکراینی به اتهام هدف قرار دادن یک هواپیمای مسافربری در سال ۲۰۱۴ درخواست حبس ابد کرد.

در جریان هدف قرار گرفتن یک هواپیمای خطوط هوایی مالزی در آسمان اوکراین توسط یک فروند موشک روسی در سال ۲۰۱۴ همه ۲۹۸ سرنشین آن کشته شدند.

اغلب قربانیان این حادثه شهروندان هلند بودند.

کشورهای غربی تجزیه‌طلبان اوکراینی، نظامیان و دولت روسیه را به ساقط کردن این هواپیما متهم کرده‌اند. دولت مسکو این اتهام را رد کرده است.

دادستانی‌ هلند روز چهارشنبه برای ایگور گیرکین، سرگئی دوبینسکی، اولِگ پولاتوف شهروندان روسیه همراه با لئونید خارچنکو شهروند اوکراینی جدایی‌طلب در مناطق شرقی این کشور درخواست حکم حبس ابد کرده‌ است.

بعد از چهار سال تحقیقات بین‌المللی، نهایتا نتایج اعلام شده در ماه مه ۲۰۱۸ نشان داد که هواپیمای یاد شده که از آمستردام راهی کوالالامپور بود، با موشک ضدهوایی تیپ ۵۳ نیروهای نظامی روسیه ساقط شده است.

دادستانی‌ هلند می‌گوید چهار متهم یاد شده با شورشیان شرق اوکراین در ارتباط بوده و نقش اساسی را در ساقط کردن هواپیمای مسافربری داشتند.

این افراد که هم‌اکنون در روسیه هستند، اتهامات علیه خود را رد کرده‌اند.
+17
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.