حکم حبس ابد به اتهام قتل در ۳۰ سال پیش

دویچه وله :نامش پتر گرگوریوس بود و در سپتامبر سال ۱۹۹۱ ناپدید شد. پلیس و نهادهای مربوطه معتقدند که او به قتل رسیده است. اما هرگز جسدی پیدا نشد. اکنون دو مرد در ارتباط با این پرونده محکوم شده‌اند.

برای قتلی که ۳۰ سال پیش در زاربروکن آلمان رخ داد، دو مرد به حبس ابد محکوم شدند. دادگاه ایالتی این حکم را پس از ۱۱ ماه بررسی صادر کرد.

در سپتامبر ۱۹۹۱ مردی به نام پتر گرگوریوس در شهری کوچک در ایالت زارلند آلمان ناپدید شد. او در آن زمان ۲۷ ساله بود. تحقیقات در این باره در دهه ۱۹۹۰ به نتیجه‌ای نرسید. در ماه مه سال ۲۰۲۰ نشانه‌هایی به دست آمد از دوستان و اطرافیان دو فردی که اکنون به حبس ابد محکوم شده‌اند، مبنی بر اینکه این دو، مسئول قتلی در ۳۰ سال پیش بوده‌اند.

دو فرد مظنون در اوایل اوت سال ۲۰۲۰ بازداشت شدند.

مظنون سومی که نامش در ارتباط با این قتل به میان آمده بود، مدت‌ها پیش درگذشت.

دادستان دو مرد را متهم کرد که ۳۰ سال پیش پتر گرگوریوس را به جنگل کشانده و کشته‌اند. جسد او البته هیچ‌گاه پیدا نشد.

گفته می‌شود که متهم اصلی پرونده گاه و بیگاه درباره این قتل حرف زده است که در دادگاه هم به این گفته‌ها به عنوان مدرک استناد شده است.

وکیل مدافع متهم اصلی در دفاعیات خود آورده است که متهم قصد خودنمایی و لاف‌زنی داشته و هیچ مدرکی دال بر قتل توسط او وجود ندارد.

وکیل همسر پتر گرگوریوس اما در دادگاه گفته بود، متهم اصلی مطمئنا در محل قتل حاضر بوده و از نظر اخلاقی متهم است هر چند که قتل را نتوان اثبات کرد.
+1
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.