وزیر دفاع اسرائیل: وضعیت وخیم اقتصادی فرصتی برای شکست حکومت ایران است

رادیو فردا :بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، می‌گوید «وضعیت وخیم اقتصادی و رنج مردم ایران از شرایط اقتصادی داخلی ایران» و مشکلات داخلی عدیده‌ای که در این کشور وجود دارد، یک فرصت برای شکست دادن حکومت ایران فراهم آورده است.

او که روز دوشنبه، ۲۹ آذر، در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کنست، مجلس اسرائیل، سخن می‌گفت، راهبرد حکومت ایران را «وقت‌کشی» دانست و گفت «ایران برگ‌های برنده‌ در مذاکرات» احیای برجام در وین ندارد.

وزیر دفاع اسرائیل همچنین تاکید کرده است که اسرائیل در یک‌سال و نیم اخیر توان (نظامی) خود را شدیدا تقویت کرده و به تجهیزات پیشرفته‌تری دست یافته که «دست برتر امنیتی اسرائیل را در برابر همه تهدیدها تضمین کرده است».

در روزهای گذشته و همزمان با افزایش تنش‌ها درباره پیشرفت‌های هسته‌ای ایران، بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل که به آمریکا سفر کرده بود،گفت به ارتش اسرائیل دستور داده است تا گزینه نظامی در برابر ایران را به گزینه عملی مبدل کنند.

رسانه‌های اسرائیل نیز گزارش دادند که آقای گانتز دولت بایدن را از «جدول زمانی» ارتش اسرائیل برای حمله به ایران آگاه کرده است.

در واکنش به این تهدیدات، غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء، با اشاره به احتمال حمله اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران، گفته است نیروهای نظامی ایران «طرح‌های عملیاتی تمرین شده» برای پاسخ به این حملات دارند.

او با این تاکید که حمله اسرائیل با تاسیسات ایران باید با چراغ سبز آمریکا انجام شود، گفته است اگر حمله‌ای صورت گیرد، «تمامی مراکز، پایگاه‌ها، مسیر و فضای استفاده ‌شده برای عبورو مبداء» حمله با پاسخ ایران مواجه خواهد شد.

دولت اسرائیل با مذاکرات احیای برجام و بازگشت آمریکا با توافق هسته‌ای مخالف است ولی دولت آمریکا رویکرد فعالی در مذاکرات مربوط به احیای برجام داد.

با وجود این موضوع، اهود اولمرت، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل، در روزهای گذشته به شبکه تلویزیونی کان گفت «شایعاتی به گوش او رسیده که افزایش اظهارات تهدیدآمیز جنگی مقامات اسرائیل علیه ایران، خواست آمریکا نیز بوده است تا ایران در مذاکرات وین نرمش نشان دهد».

در روزهای گذشته گزارش‌هایی مبنی بر تردید درباره توان اسرائیل برای حمله قوی به تاسیسات هسته‌ای ایران مطرح شد ولی دولت و ارتش این اسرائیل کماکان معتقدند عملیات ضربات هوایی، حتی در مقیاس کوچک‌تر، بدست اسرائیل قابل عملی است.

همزمان، مجموعه‌ای از مطالب رسانه‌های اسرائیل و هشدارهای تلویحی مقامات این کشور این احتمال را تقویت کرده است که ارتش و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی اسرائیلی برای ضربه زدن به تاسیسات هسته‌ای یا برخی زیربناهای ایران در آینده نزدیک کماکان جدی هستند و احتمالا برای این اقدام برنامه‌ریزی می‌کنند.

مقام‌های حکومت ایران با احساس خطرِ پیشاپیش در این زمینه، در روزهای اخیر نسبت به احتمال حمله نظامی و همچنین تکرار خرابکاری‌های منتسب به اسرائیل در تاسیسات اتمی خود یا سایر زیربناهایش، همزمان با مذاکرات وین، هشدار داده‌اند.

روزنامه تهران تایمز، چاپ تهران، نیز در شماره روز ۲۴ آذر امسال، با انتشار نقشه اسرائیل و علامت‌گذاری صدها نقطه در آن، به عنوان اهداف احتمالی، نسبت به انجام «یک خطای دیگر» از سوی اسرائیل، اخطار داد.
+73
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  کلاً شرایط اقتصادی یکی از هزاران دلیلی هست که ملت ایران از حکومت ملاها و شرکا تنفر دارد و دلایل خیلی بیشتری برای شکست این حکومت تبهکار وجود دارد که حاجت به بیان نیست.
  3
  46
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - میلان، ایتالیا

  در مقابله با صهیونیسم جهانی ماه که هیچ، شده سال رو هم روزه میگیریم.
  46
  6
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  از هیچ جنایتی رویگردان نیستند این صهیونیستهای جنایتکار....با این متدها ملت بدبخت رو به فقر و ذلت بکشن که بخوان یک حکومت رو از بین ببرن..... پس فقط تقصیر ملاها نیست بلکه این جنایتکار ها باعث و بانی تمام جنایت‌ها بر ضد ایران و همه ایرانیان هستند
  31
  12
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  بهترین وقت حمله است برای شکست جمهوری اسلامی اسرائیل حمله کنه و بعد آمریکا وارد جنگ میشه جنگی که سه هفته بیشتر طول نمیکشه مرده های متحرک ایران به خودشون بیان و این حکومت کثیف اسلامی و ساقط کنند به خاطر آینده بچه هاشون
  8
  34
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. تو دانمارک یا تو ایران ؟ کجا روزه میگیری ؟ اگر تو دانمارک روزه میگیری چه ربطی به مقابله با صهیونیسم جهانی داره ؟. یارو میخواد بیاد با آغا ( یگانه سرورت ) و همه اهل بینش و پاچه خوارهاش ، کتلت پارتی راه بندازه ، اونوقت تو میخوای روزه بگیری !؟ در ضمن جمع نبند ، روزه میگیریم نه ، روزه میگیرم ، چون هیچ کس اینقدر احمق نیست که بی ربط بیاد و روزه بگیره !!
  5
  35
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::] من موندم فاطی چرا تو برنمیگردی پهلوی سروران طالبان و اربابان ملاها، یعنی جاسوسی، ادم فروشی اینقدر لذت میده که اونجا موندی یا اینکه شیطون کسی شبا میاد سراغت.
  0
  7
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. علت اینکه اینها با شما دشمن شده اند از چه روست؟ خدای نکرده فحش که توی کوچه با انها ردو بدل نکردید؟! خیلی دوست دارم که علت دشمنی خودتان را با اسرائیل( دشمنی مستقیم) و علت دشمنی خودتان با ملت ایران( دشمنی غیر مستقیم) را به زبان روشن توضیح فرمایید، تا ما هم سرمان در بیاید مشکل تان چیست!
  0
  4
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.