علی مطهری به جنتی: خود را در جایگاه خدا قرار داده‌اید و با سرنوشت انسان‌ها بازی می‌کنید

علی لاریجانی (راست) همسر خواهر علی مطهری است. آقای لاریجانی و علی مطهری هر دو از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بودندبی بی سی :علی مطهری، نماینده پیشین مجلس ایران، که در دوره اخیر صلاحیت وی برای نامزدی هم در انتخابات مجلس و هم انتخابات ریاست جمهوری رد شده بود، به احمد جنتی دبیر شورای نگهبان نامه نوشته که "خود را در جایگاه خدا قرار داده‌اید و با سرنوشت انسان‌ها بازی می‌کنید" و گفته جا دارد از این فرد شکایت شود.

آقای مطهری در این نامه به رد صلاحیت خود و علی لاریجانی که همسر خواهرش است اشاره کرده و مفصلا از دلایل شورای نگهبان در رد صلاحیت آقای لاریجانی انتقاد کرده است.

دو روز پیش از این پس از ماه‌ها کشمکش علی لاریجانی با شورای نگهبان برسر انتشار علنی دلایل عدم احراز صلاحیت او برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری، نامه‌ای با مهر این شورا در سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

نامه شورای نگهبان با مهر "محرمانه" و خطاب به علی لاریجانی نوشته شده و احمد جنتی دبیر این شورا آن را در تاریخ ششم مردادماه امسال امضا کرده و در پایین نامه نیز نوشته شده بود "شخصا مفتوح فرمایید".
علی مطهری و احمد جنتی. آقای مطهری خواستار اعلام دلایل رد صلاحیت اش از سوی شورای نگهبان شدهاین نامه که در وب سایت‌های داخلی ایران منتشر شده، در هفت بند دلایل عدم احراز صلاحیت رئیس سابق مجلس ایران را اعلام کرده است. از جمله حضور فرزند وی در ایالات متحده و "سفر‌های متعدد اعضای خانواده به خارج از کشور از جمله اروپا و آمریکا" از دلایل رد صلاحیت آقای لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۴۰۰ عنوان شده است.

علی مطهری در نامه خود به احمد جنتی با دفاع از خواهرش و علی لاریجانی همسر وی نوشته "همسر جناب لاریجانی همراه دخترشان که به سرطان مبتلا شده بود در سال ۸۷ به توصیه پزشکان برای گرفتن عکسی که دستگاه آن، آنروز در ایران نبود، سفر پنج‌روزه‌ای به انگلستان داشتند. آیا این، سفر‌های متعدد به خارج از کشور از جمله اروپا و آمریکاست".

آقای مطهری نوشته "به جای آنکه از همسر جناب لاریجانی و فرزند استاد شهید مطهری تجلیل شود که در ۴۰ سالی که آقای لاریجانی سمت‌های مهمی داشته است حتی یک سفر خارجی و داخلی همراه ایشان نرفته است و حتی برای ورود به محل مجلس به مناسبت مراسم روز زن، چون خودرو حامل ایشان پراید بوده و مأموران باور نمی‌کردند که همسر رئیس قوه با پراید به مجلس بیاید ایشان را مدتی معطل نگه داشتند، آری به جای اینکه از این زن تجلیل و تقدیر شود، این‌گونه پاداش او را می‌دهید".
علی لاریجانی نفر اول از راست و علی مطهری نفر اول از چپ در کنار مجسمه مرتضی مطهری از نظریه‌پردازهای جمهوری اسلامی که در ماه‌های اول انقلاب بهمن ۵۷ ترور شد. مرتضی مطهری پدر همسر آقای لاریجانی استعلی مطهری نوشته "جا دارد که ما به عنوان بیت شهید مطهری از شورای نگهبان و شخص جناب‌عالی شکایت کنیم".

وی در ادامه از دبیر شورای نگهبان خواسته "مطابق قانون مجمع تشخیص مصلحت نظام و سیاست‌های کلی انتخابات، دلایل رد صلاحیت اینجانب را برای مجلس یازدهم و ریاست جمهوری سیزدهم به این بنده اعلام نمایند. در مورد ریاست جمهوری اگر دلیل آن کمبود سابقه اجرایی است چرا دو نفری که سابقه اجرایی کمتری از اینجانب داشتند تأیید شدند".

اشاره آقای مطهری به علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی زاده است. آقای زاکانی اکنون شهردار تهران و آقای قاضی زاده رئیس بنیاد شهید است.

نظارت استصوابی شورای نگهبان و بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری سال‌هاست که به یکی از انتقادات دائمی به حکومت بدل شده است.

همزمان با انتشار نامه محرمانه شورای نگهبان از سوی علی لاریجانی، مالک شریعتی نیاسر، نماینده مجلس شورای اسلامی به آقای لاریجانی پیشنهاد کرد تا لیست اموال قبل از مسئولیت و بعد از اتمام مسئولیت خود، همسر و فرزندانش را در جدولی قابل مقایسه منتشر کند.

او در توییتر، نوشته: "انتشار نامه محرمانه و "شخصا مفتوح" شورای نگهبان توسط آقای ‎لاریجانی نشانه نگاه خاص ایشان به ‎شفافیت است."

علی لاریجانی ۱۲ سال رئیس مجلس شورای اسلامی و ۱۰ سال با حکم آیت الله علی خامنه ای، رئیس سازمان صداوسیما بوده است.
+60
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  تحت تعقیب وزارت - لندن، انگلستان

  برو علی جون شکایت از احمد جنتی به غلام اژه ای اونم پرونده را می ده ابولقاسم صلواتی ، اگه اعدامش نکنه ده سال حبس روی شاخشه برو‌علی جون برو که محاکمش می کنن با همون قانون هایی که خودت و شوهر خواهر عزیزت علی لاریجانی تو مجلس نوشتین و احمد جنتی خودش تایید کرده حتما به حق و حقوت خواهی رسید .
  5
  51
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا

  آخی سهمتون از انقلاب را قطع کردن مثل احمقی بینژاد وحالا به جلز وولز افتادید دست این جنتی لعنتی و حلقه گمشده داروین بشکنه که مزدورانشان را اینطور سنگ روی یخ کردن.
  4
  48
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  جنتی چه کاره است!؟ فرمان از بالا می اید. اقا دستور میدهد و این موش کوچولو هم انجام میدهد
  2
  45
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اینها ارثیه پدرشان را این مملکت میخواهند.اقای جنتی چه خیال کردی. کشور مال خانواده لاریجانی هاست.شما سابقه کار این خانواده دام افاضاته ها را در نظر نگرفتی.اقای جنتی تو خودت را جای خدا گذاشته ای. و هر کاری را که میخواهد میکنی.اقای جنتی مگر یادت رفت که روضه میخواندی و دو ریال میگرفتی. بعدا خودت را جای خدا قرار دادی و سازمان عبذالرحیم جعقری یعتی انتشارات امیر کبیر که یکی از پاکان و زحمت کشان ایران بود بتام همان خدا بالا کشیدی. اقای جنتی.تو راستی خیال کردی خدایی. نه بابا اشتباه نکن. تو فقط تماینده اللهی. جنتی
  0
  20
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.