فرمانده ارشد نظامی ایران: برای پاسخ به حمله اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای تمرین کرده‌ایم

رادیو فردا : غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء، با اشاره به احتمال حمله اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران، گفته است نیروهای نظامی ایران «طرح‌های عملیاتی تمرین شده» برای پاسخ به این حملات دارند.
 
او با این تاکید که حمله اسرائیل با تاسیسات ایران باید با چراغ سبز آمریکا انجام شود، گفته است اگر حمله‌ای صورت گیرد، «تمامی مراکز، پایگاه‌ها، مسیر و فضای استفاده ‌شده برای عبورو مبداء» حمله با پاسخ ایران مواجه خواهد شد. قرارگاه خاتم‌الانبیا، مسئول هماهنگی عملیاتی نیروهای مسلح ایران در وضعیت جنگی است.
 
در روزهای گذشته و همزمان با افزایش تنش‌ها درباره پیشرفت‌های هسته‌ای ایران، بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل که به آمریکا سفر کرده بود،گفت به ارتش اسرائیل دستور داده است تا گزینه نظامی در برابر ایران را به گزینه عملی مبدل کنند. رسانه‌های اسرائیل نیز گزارش دادند که آقای گانتز دولت بایدن را از «جدول زمانی» ارتش اسرائیل برای حمله به ایران آگاه کرده است.
 
مقام‌های اسرائیلی می‌گویند ایران تنها چند هفته تا داشتن تمامی مواد لازم جهت سوار کردن یک بمب هسته‌ای فاصله دارد و در حال بازی با مذاکرات و خرید زمان است.
 
دولت اسرائیل همچنین مخالف احیای برجام و پرداخت پول به ایران است و می‌گوید «هر دلاری که به دست ایران برسد، به دروازه اسرائیل خواهد رسید و به صورت ترور و راکت به امنیت اسرائیل لطمه خواهد زد».».
 
وزیر دفاع اسرائیل همچنین گفته است قصد کشورش برای عملیات نظامی علیه ایران، در صورت ادامه پیشرفت برنامه اتمی تهران، جدی است.
 
دولت آمریکا با ایده‌های اسرائیل در این زمینه موافق نیست. علاوه بر تلاش نمایندگان آمریکا که به طور مستقیم در مذاکرات احیای برجام در وین حضور دارند، ویلیام برنز، رئیس سی‌آی‌ای، نیز روز ۱۵ آذر گفت که هیچ نشانی از نظامی شدن برنامه اتمی ایران یا تصمیم رهبر ایران برای تولید بمب اتمی، وجود ندارد.
 
با وجود بالاگرفتن بحث‌ها درباره احتمال حمله اسرائیل به ایران، شماری از مقامات نظامی و امنیتی فعلی و سابق و برخی از کارشناسان اسرائیلی به روزنامه نیویورک‌تایمز گفته‌اند آماده کردن یک برنامه عملیاتی که بتواند به برنامه اتمی ایران لطمه جدی بزند، دست‌کم دو سال طول خواهد کشید.
 
علاوه بر تهدیدهای نظامی اسرائیل، در دو سال گذشته خرابکاری‌های متعددی در تاسیسات و برنامه هسته‌ای ایران رخ داده که به اسرائیل نسبت داده شده است. دولت اسرائیل گفته است در آینده نیز به عملیات‌های خرابکارنه علیه تاسیسات هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد.
 
دولت جو بایدن هنوز صریحا از «گزینه نظامی» در برخورد با ایران سخن به میان نیاورده است ولی مقامات آمریکا پیوسته گفته‌اند رئیس‌جمهوری بایدن «گزینه‌های دیگری» در صورت شکست دیپلماسی و تداوم پیشرفته‌های برنامه اتمی ایران در اختیار دارد.
+27
رأی دهید
-87

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  چاقالو، بیشتر تمرین کن. یکی از همین شبهاست چنان ضربه مهلکی از اسراییل دریافت کنی که شب و روزت یکی شه.
  26
  73
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  شما که اینقدر دست به تمرینتون خوبه و همه جور آمادگی واسه هر حمله احتمالی اسرائیل رو هم دارین ، اون جلوترها تمرین میکردین که مثلاً دانشمندان هسته ایتونو اونطور یکی یکی ترور نکنن یا خرابکاری تو سایتهای هسته ای و موشکی نکنن یا فخریزاده رو تو روز روشن ، اجنه های اسرائیلی ترور نکنن !!
  12
  47
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  راست میگه، همین اواخر روی مردم اصفهان و بعدش معلمان تمرین کردند!
  11
  53
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  سردار سپاه اسلام گوش انزمانی که نخست وزیر اسراییل صندوق های مدارک اتمی شما را از منطقه بسیار حساس و بیخ گوش امنیتی ترین سازمان شما در صندوق های در بسنه میبرند و یبیلاخ بلند بالا بشما نشان میدهند .پس تمرین کردن شما چه صیغه ای است. نمرین شما حتما تمرین اداب مستراح رفتن با افتابه بوده جان حاجی.حتما شوخی میگنی حاجی
  4
  32
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند

  بله !! شما ها خیلی تمرین میکنید البته فقط تو‌ کشتن جوانهای بی پناه مردم ولی در مقابل اسرائیل و آمریکا وبقیه مثل آدمی که تو تاریکی سوت میزنه که نترسه هستید
  5
  28
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  هر موقعه این می‌‌گوید تمرین می‌‌کنیم. از ایران گرفته تا تایلند .در زیر زمین خانه. از ترس پنهان می‌‌شوند.یا موشک است.که به طرف اسراهیل می‌‌زنند. سر از عراق در می‌‌آورد. اسکله خود را غرق می‌‌کنند. کشتی خودمان را می‌‌زنند.هواپیما مسافری را پاهین می‌‌آورند. مثل تیم فوتبال شوشتری‌ها می‌‌باشد. با کمال معذرت از هموطن شوشتری. نقل قول است دیگر. شایعه بود.که اکثریت چشم شیرین دارند. غضنفر مهاجم بود. و مرتب دروازه خودی را با تیم مخالف اشتباه می‌‌گرفت. یک گل. دو گل. سه گل. مربی با اعصاب داغان از بیرون فریاد. به مدافعین. مهاجم مقابل را ول کنید. غضنفر خودمان را بگیرید.باز هم معذرت از هموطن شوشتری.می‌ دانم کار دروستی نیست. بعضی‌ وقتها ولی می‌‌شود .گذشت کرد
  3
  19
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  خدمت سردار و ته دار عزیز عارض بشم که وقتی شما از نحوه و زمان حمله و نوع شی پرنده خبر دارین و قابلیتهای مثلا پهپاد خودتون رو میدونین. این چه تمرینی محسوب میشه؟ غیر از اینکه امتحان کردین ببینین وقتی یه چیزی رو رادار میگیره سیم رادار یه سیم موشک وصله یا نه 😀
  1
  17
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  آره مثل سوریه
  3
  18
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این پر روئی شما در تاریخ یگانه است. مگر اسرائیل است؟ امریکا و روسیه هم همراهش هستند و شما سر راس ابلهان جهان میخواهید با همه بجنگید و کاش این برای میهن بود و نه اینکه برای میهن و مفاخر ایران زمین بلکه برای فرهنگ منحوس عربستان در 1400 سال قبل!
  3
  20
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  چیه تو هم میخوای چهل تیکه بری بهشت؟!!
  0
  6
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا
  ارواح بابات. اماده کشتن زن وبجه بی گناه مردم در هنگام پرواز روفرودگاه خمینی هندی هستین. اوسکول
  0
  1
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.