کشتی‌گیر ملی‌پوش فرنگی تبعه صربستان شد

خبرگزاری «ایمنا» گزارش داده است که «علی ارسلان» دارنده مدال‌ برنز بزرگسالان آسیا و همچنین مدال‌های برنز جوانان جهان و چهار طلای آسیایی در رده‌های نوجوانان و جوانان، به تابعیت کشور صربستان درآمده است.

علی ارسلان متود سال ۱۳۷۴ در شهر آمل، آخرین ورزشکاری محسوب می‌شود که تابعیت کشوری دیگر را می‌پذیرد. او تابعیت خود را تغییر داده و به صربستان پناهنده نشده است.

طی سال‌های اخیر، به دلیل دخالت چشم‌گیری سیاست در ورزش، ممانعت از مبارزه ورزشکاران ایرانی و اسرائیلی، موضوع حجاب اجباری برای زنان ورزشکار و همچنین مشکلات اقتصادی برای ورزشکاران، موج مهاجرت، تغییر تابعیت و پناهندگی ورزشکاران و قهرمانان ایرانی به کشورهای دیگر افزایش یافته است. در هفته گذشته نیز «شقایق باپیری» کاپیتان تیم ملی زنان هندبال ایران به کشور اسپانیا پناهنده شد. او دلیل پناهندگی خود را «برخورداری از زندگی در رفاه بیشتر» و «خسته شدن از حجاب اجباری» دانست.

هفته گذشته در جریان رقابت‌های لیگ کشتی، علی ارسلان برای تیم آمل روی تشک رفت و اولین پیروزی تیمش را هم به دست آورد.

آقای ارسلان از این پس با تغییر تابعیت خود قصد دارد برای کشور صربستان به میدان برود. قرار است کشتی‌گیر سابق تیم ملی فرنگی ایران در مسابقات قهرمانی اروپا در وزن ۷۲ کیلوگرم به میدان برود.

علی ارسلان آخرین بار در جریان مسابقات امیدهای جهان ۲۰۱۸ از رسیدن به مدال بازماند.
+60
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.