تگزاس در مرز خود با مکزیک دیوار می‌سازد

دویچه وله :ایالت تگزاس آمریکا قصد دارد در مرز های خود با مکزیک دیوار بسازد. احداث این دیوار مرزی یکی از پروژه‌های ترامپ بود که بایدن آن را متوقف کرده است. اما  فرماندار تگزاس تصمیم گرفته دوباره این پروژه را عملی کند.

پروژه حصارکشی در مرز مکزیک که در زمان ترامپ کلید خورد، با روی کار آمدن جو بایدن متوقف شد. فرماندار جمهوری‌خواه تگزاس اما اصرار دارد که عملیات حصارکشی از سرگرفته شود.

گرگ ابت، فرماندار تگزاس روز شنبه ۲۷ آذر (۱۸ دسامبر) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «تگزاس گامی بی‌سابقه برای حفاظت از خود و حاکمیت آمریکا برمی‌دارد».

فرماندار تگزاس در شهر مرزی ریوگراندسیتی در مقابل جرثقیل و پایه‌های فولادی حصار افزود، ساخت چنین دیواری ضروری است زیرا دولت جو بایدن به وظیفه خود عمل نکرده است.

این فرماندار جمهوری‌خواه "پیامدهای مرگبار سیاست مرزی بایدن" را محکوم کرد. او با اشاره به سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا افزود: «این دیوار مرزی که پشت سر ما می‌بینید، کپی دیواری است که پرزیدنت ترامپ ساخته است. ما از مواد و طرح ترامپ استفاده کردیم».

ترامپ ساخت دیوار در امتداد مرز آمریکا و مکزیک را یکی از مهم‌ترین پروژه های دوره ریاست جمهوری خود قرار داده بود. بیش از ۷۰۰ کیلومتر از حصار مرزی جایگزین موانع موجود شد.

اما زمانی که بایدن در ژانویه سال جاری به قدرت رسید، بودجه ساخت این دیوار را قطع کرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور دموکرات اکنون از بسیاری جهات به دلیل رسیدگی به امور مهاجرت‌های غیرقانونی مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی هنوز سیاست‌های او را سخت‌گیرانه می دانند، برخی دیگر اما خواستار اقدامات شدیدتر او هستند.
+12
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یک خریت و ولخرجی که ترامپ احمق شروع کرد و این مرتیکه فلج هم میخواد ادامه بده. دیوار چاره کار نیست
  10
  7
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.