بعضی از «مقامات نظامی اسرائیل در مورد توان حمله به ایران تردید دارند»

بی بی سی :در حالی که اسرائیل تهدید کرده که در صورت نیاز با دست زدن به اقدام نظامی برنامه هسته‌ای ایران را نابود خواهد کرد، اما برخی از مقامات دفاعی این کشور گفته‌اند که اسرائیل دست‌کم به این زودی‌ها توانایی چنین کاری را ندارد.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشته بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل همزمان با تلاش‌های دیپلماتیک برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران، به نیروهای این کشور دستور داده تا خود را برای گزینه نظامی در مقابل فعالیت‌های هسته ای ایران آماده کنند.

آقای گانتز به جهان هشدارداده چنانچه توافق هسته‌ای جدید به اندازه کافی ایران را محدود نکند، اسرائیل خود امور را بدست خواهد گرفت.

اما نیویورک تایمز به نقل از چندین مقام و کارشناس ارشد نظامی فعلی و سابق اسرائیل گفته که این کشور توانایی انجام حمله‌ای که بتواند برنامه هسته‌ای ایران را نابود کرده و یا حتی به تاخیر بیندازد، "حداقل به این زودی‌ها ندارد."

به گفته یکی از مقامات بلندپایه امنیتی فعلی اسرائیل، آماده سازی حمله‌ای که بتواند به پروژه هسته‌ای ایران آسیب جدی وارد کند دست‌کم دو سال طول می‌کشد.

کارشناسان و مقامات می‌گویند یک حمله در مقیاس کوچک‌تر و آسیب رساندن به بخش هایی از برنامه هسته‌ای ایران، امکان پذیرتر است، اما تلاش گسترده برای نابودی دهها سایت هسته ای در مناطق دور دست ایران از نوع حمله‌ای که مقامات اسرائیل تهدید می‌کنند، فراتر از منابع فعلی نیروهای مسلح این کشور خواهد بود.

رلیک شفر، ژنرال بازنشسته نیروی هوایی اسرائیل که یکی از خلبانان حمله سال ۱۹۸۱ به تاسیسات هسته‌ای عراق بود گفته: "راه‌اندازی چنین حمله‌ای بسیار دشوار و حتی باید بگویم غیرممکن است."
از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید

به گفته آقای شفر ایران دهها سایت هسته‌ای دارد که برخی از آن‌ها در اعماق زمین است که نفوذ سریع و نابود کردن آن ها برای بمب‌های اسرائیل دشوار است.

او همچنین توانایی‌های نیروی هوایی اسرائیل را برای انجام چنین حمله‌ای در حال حاضر ناکافی دانسته است.

آقای شفر افزوده "در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم، تنها نیروی هوایی که توانایی چنین کاری را دارد، نیروی هوایی آمریکا است."

به گفته نیویورک تایمز بحث اخیر در مورد حمله نظامی به ایران، بخشی از کارزار فشار اسرائیل است تا اطمینان حاصل کند که کشورهای مذاکره کننده با ایران در وین با آن چه که اسرائیل آن را یک "توافق بد" می‌داند، موافقت نمی‌کنند. توافقی که به نظر اسرائیل مانع ایران در زمینه توسعه تسلیحات هسته‌ای نمی‌شود.

دور تازه مذاکرات هسته ای ایران بعد از چندین ماه وقفه از سرگرفته شده، اما در حال حاضر به نظر می رسد که شانس کمی برای احیای مجدد توافق هسته ای ۲۰۱۵ با ایران وجود داشته باشد.

اسرائیل تاکنون تلاش کرده که برنامه هسته‌ای ایران را که آن را یک تهدید می‌داند، از طریق ترکیبی از دیپلماسی تهاجمی و حملات مخفی مهار کند.

اسرائیل همچنین جنگی در سایه را از طریق "جاسوسی، ترورهای هدفمند، خرابکاری و حملات سایبری به راه انداخته، عملیات‌هایی در مقیاس کوچک‌تر که هرگز به طور رسمی مسئولیت آن را برعهده نگرفته است."

اما با نزدیک شدن برنامه غنی سازی ایران به سطح تولید تسلیحات هسته‌ای، سیاستمداران اسرائیلی به طور فزاینده‌ای چیزی را هشدار داده‌اند که جهان مدت‌هاست آن را تصور می‌کرد: اگر به ایران اجازه داده شود که به سمت تولید سلاح هسته‌ای برود، اسرائیل به جنگ علنی روی می‌آورد.

در سپتامبر سال جاری، ژنرال آویو کوچاوی، فرمانده نیروهای مسلح اسرائیل گفت که بخش اعظمی از افزایش بودجه نظامی این کشور به آماده سازی حمله به ایران اختصاص یافته است.

در اوایل ماه جاری میلادی دیوید بارنیا، رئیس سازمان اطلاعات اسرائیل (موساد) گفت: "اسرائیل هر کاری که لازم باشد انجام می دهد تا مانع دستیابی ایران به بمب هسته‌ای شود."

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل هم در ماه جاری در جریان سفرش به آمریکا علنا اعلام کرد که به ارتش اسرائیل دستور داده برای حمله نظامی احتمالی به ایران آماده شوند.

اما در گزارش نیویورک تایمز به نقل از کارشناسان و مقامات نظامی گفته شده که مشکلات لجستیکی و همچنین توانایی‌های نظامی اسرائیل از جمله عواملی است که دست کم در شرایط فعلی احتمال وقوع چنین حمله احتمالی را منتفی می‌کند.

علاوه براین گفته شده که هر گونه حمله به ایران احتمالا منجر به حملاتی تلافی جویانه از سوی حزب الله لبنان و حماس در غزه که از متحدان ایران هستند، علیه اسرائیل خواهد شد و این کشور را مجبور به جنگ در چندین جبهه به طور همزمان کند.

توان دفاعی ایران هم بسیار قوی‌تر از سال ۲۰۱۲ است، یعنی آخرین باری که اسرائیل به طور جدی به فکر حمله به ایران بود. سایت‌های هسته‌ای استحکام بهتری یافته‌اند و این کشور دارای موشک‌های زمین به زمین بیشتری شده که می‌تواند به سرعت از تونل پرتاب کند.
+41
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  اسرائیل شاید قوه ی مخرب وحشتناکی هم داشته باشد ولی بکار گرفتن در سرزمین آریایی و کوروش بزرگ یک اشتباه تاریخی خواهد بود، اسرائیل در نهایت دوست ایران خواهد بود، ولی سیاست کنونی ان با عقل جور در نمی اید
  13
  36
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اگه میتونستند حتما اینکارو میکردند. اسرائیل به ایران حمله نمیکنه فقط بازار گرمی برا بازار اسلحه امریکا میکنه.
  8
  48
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  طناب تهدیدات اسرئیل بر علیه تاسیسات اتمی نظام اخوندی شد پنبه ! ایا از اسرائیلیها تو خالی تر و قمه کش و عربده کش کوچه های خالی در این دنیا پیدا خواهد شد ؟ اسرائیلیها از اخوندهای ایران دروغگوترند !
  19
  34
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست, عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری...
  39
  34
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  با توجه به شرایط موجود به پیش بینی کارشناسانی که اهل جنجال و بلوا و تهدید نیستند حمله ی نظامی نه از طرف اسرائیل و نه امریکا در کار نخواهد بود و تا چند هفته ی دیگر ایران قرارداد برجام را امضا خواهد کرد که تمام شرایط اسرائیل ملحوظ شده است و ایران شروع به فروش نفت کرده و پول های بلوکه شده ی ایران هم ازاد خواهد شد
  13
  29
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل
  اسراییل قلب تپنده خاورمیانه و قدرت برتر نظامی منطقه است. یکی از همین شبها منتظر ضربه مهلک اسراییل به ملایان تازی صفت باشین.
  31
  44
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  جالبه که طرفدارهای اسرائیل از ولایی ها در منفی دادن سریعتر شدن, کسی چه میدونه شاید از یه فرقه ان. به هر حال هر دو گروه برای نابودی ایران و ایرانی کوشش می کنن.
  15
  18
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  در گذشته‌ای دور جنگ با چنگ و دندان بود. بعد شد شمشیر و نیزه، تفنگ سر پر، توپ و تانک. امروز فقط موشکی. با بهترین ادوات و زره هم بیان، موشک‌های ولایت که سراشون آرمر پیسرینگ و نقطه زن هستند، راحت عبور و منهدم شون میکنه. چه زمینی، هوایی و دریایی.
  24
  6
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  به نظر من ایران پای توافق برجام رو امضا میکنه و خامنه ای هم جام زهر پیروزی رو البته از نظر خودشون سر میکشه چون چاره دیگری نداره! اسرائیل هم توان حمله کار سازی رو نداره و آمریکا هم به ایران حمله نمیکنه مگر اینکه امریکایها و اروپا به این نتیجه برسن که جمهوری اسلامی باید بره چون آدم نمیتونه یه حیوان وحشی رو زخمی کنه و بعد همینطوری رهاش کنه همه خاورمیانه و دنیا میریزه بهم. یا باید این حیوان رو در قفس کرد که بتونن کنترولش کنن یا بکشنش.
  5
  25
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل::] ( اسراییل قلب تپنده خاورمیانه ) هاهاهاهاهاهاهاها, دمت گرم آقای سبزی پلو از برزیل. مدتها بود اینقدر نخندیده بودم. اسرائیل قلب تپنده خاورمیانه, وارداتی از شمال دریای خزر. شما اشکنازی ها واقعا جوک به تمام معنا هستید. ولی باحال بود, بازهم از این جوکها بلدی, بنویس بخندیم.
  21
  23
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  این وب‌سایت در گزارش بسیار جدی و محرمانه خود تمام اسرار نظامی اسرائیل را برای دنیا فاش کرد تا شاید ایرانیها بترسن. اسرائیل تماس‌های جدیدی را برای خرید بمب‌ها و تسلیحات بسیار سری، دقیق ایجاد کرده است. این اسلحه ها به قدری سری هستند که حتی سازنده اونها هم از وجودشون خبر نداره. مشکل دیگه ای که سران اسرائیل دارند اینکه آیا مردم اسرائیل حاضرند گوشت دم موشک شوند یا خیر. برای جلوگیری از قیمه, قورمه شدن مردم اسرائیل ارتش اسرائیل یک لایه فولادی هم به گنبد آهنی اضافه کرده وهمانطور که حکومت ولایی مردم ایران را به علی و حسین و ابوالفضل سپرده, حکومت اسرائیل هم مردم اسرائیل را به حضرت موسی سپرده اند. در ضمن با وجود اینکه بدون حمایت امریکا کشورهای خاورمیانه سالها قبل اسرائیل را جویده و تف کرده بودند, سران اسرائیل اعلام کردند که آمریکا غلط کرده که بخواد در کار ما فضولی کنه, ما هم مانند آقای خمینی دست نشانده مان در ایران تو دهن آمریکا می زنیم!!!
  4
  16
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  کامنتها بسیار جالبه! ادم رو یاد یه ضرب المثل میندازه که میگه با یه غوره سردیش میکنه با یه مویز گرمیش. یعنی با یه گزارش نیم بند خون آریایی و عرصه سیمرغ و طناب اسراییل و غیره همه جوگیر شدن. بابا چشمتون رو باز کنین. یه بیست متر جلوی دماغتون رو ببینین. تا حالا سه بار نطنز رو زده. وسط کرج رو زده. وسط پایتخت اسناد رو کش رفته. مملکت ٨٠ میلیونی چکار کرده؟ عین گوسفند توی سوریه کشته داده، ٣٠٠٠ تا موشک زده ١٢ نفر مردن، هر جا هم سلاح تلنبار میکنن نصف شب میاد میزنه دود میکنه میفرسته هوا. خسته نباشین پهلوونا. الان هم تا زیر بار اون ١٢ شرط نرین هیچ تکونی نمیخوره اوضاع. البته مژده بدم که حتی زیر بار اون شرایط هم برین فکر نکنین دلار میشه ٧ تومن.
  7
  2
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. من دماغم تیزه، وقتی بهت گفتم عرزشی مخفی درست گفتم
  1
  2
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. بیا منطقی جواب بده و هاهاهاها رو بذار کنار. سلاح اتمی کسی به اندازه اسراییل داره تو منطقه؟ یا اگر داره دلیوری سیستم درست داره؟ نیروی هوایی برتر کسی داره توی منطقه؟ الکترونیک پیشرفته که خودشون مبدع و سازنده اش باشن کسی هست؟ لابی قوی توی دنیا داره کسی؟ ماهواره جاسوسی داره کسی توی منطقه؟ زیر دریایی اتمی و جاسوسی داره کسی؟ پس قدرت برتر چیه؟ ٢٠٠ هزارتا سپاهی و ١٠٠ هزارتا موشک که ٣٠٠٠ تاش ١٢ نفر رو کشت اونهم نصفشون از ترس خورده بودن زمین؟. من نمیفهمم توی کله شماها چی فرو کردن و از کجا فرو کردن. 😀. البته نه که ندونم، شماها یک توهم خود بزرگ بینی مزمن دارین که بدون توجه به اعداد و ارقام توی رویای خودتون یه چیزی ساختین. عین همون راننده ناشی که بعد از یه تصادف وحشتناک که زده ماشین خودش و بقیه رو داغون کرده، میاد پایین میگه جون داداچ هیشششکی نمیتونست مث من جمش کنه. دوست دارم جوابت رو ببینم
  4
  1
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::] در جواب شما1- من یک سوال دارم. شما ایرانی هستی یا اسرائیلی؟ واقعیت اینکه اینجور که شما در مورد اسرائیل تعصب نشون میدی من در مورد ایرانی بودن شما شک می کنم. 2- اسرائیلی وجود نداره, همونطور که آمریکا در نقاط دیگه خاورمیانه مثل بحرین یا قطر پایگاه داره, اسرائیل هم پایگاه آمریکاست که بوسیله یهودی های وارداتی و یهودی هایی که در آمریکا قسمت عمده ای از اقتصاد و وسایل ارتباط جمعی آمریکا رو در دست دارن اداره میشه. فرض رو بر این میذاریم که اسرائیل قدرت برتر نظامی در خاورمیانه باشه, آیا معنیش اینه که من و شمای ایرانی بپذیریم که به دلیل وجود حکومت ضد مردمی در کشورمون, اسرائیلیها به ایران حمله کنن, پای آمریکا رو به جنگ بکشن که هدفی جز این ندارن و تمام زیربناهای اقتصادی واجتماعی کشور ما رو نابود کنن. بد نیست شما یه نگاهی به وضعیت عراق, افغانستان, سوریه و لیبی بندازی و بعد سنگ اسرائیل رو به سینه بزنی. موفق باشی.
  1
  6
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::] درضمن دوست عزیز اسرائیل با همه اهن و تلپ و تجهیزات نظامی که داره و شما در بالا ازشون اسم بردی, الان بیست ساله داره استخاره میکنه که به ایران حمله کنه یا نه. خود اسرائیلیها هم این مسئله رو میدونن که ایران لقمه گنده تر از دهنشونه و بدون کشیدن پای آمریکا به این مجادله راه به جایی نمی برن. به هر حال اگر حمله ای صورت بگیره نه من و نه شما اطلاع دقیقی از اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد نداریم. حتی بزرگترین مفسرین سیاسی دنیا هم با حدس و گمان در باره این مسئله صحبت میکنن.
  1
  5
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. اصلا جواب من رو ندادید. من به استخاره اش کار ندارم. حمله به ایران مسئله استراتژیک هست. اینکه بیست ساله حمله کرده یا نکرده ربطش به قدرت نظامی ایران نیست معادلات اقتصادی و سیاسی هم درش دخیله. سوال من ساده بود. و شما ازش فرار کردی. فرضا من اسرائیلی یا ایرانی. فرقی هم توی ماجرا میکنه؟ من خیلی ساده قابلیت های اسراییل رو شمردم. شما بیا بگو نه، مثلا ترکیه یا پاکستان به این دلیل قدرتشون بالاتره، نه اینکه بیای سفسطه کنی. جهت اطلاع شما بنده ایرانی هستم ولی خوب تعصب جای حقیقت رو نمیگیره. ایا من روی ایران نعصب داشته باشم ایران رو قدرت برتر میکنه؟ خیر. پس بیاین منطقی به قضیه نگاه کنید
  0
  1
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::] سوال شما چی بود که من جوابشو ندادم؟.
  1
  2
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. عزیزم. سئوالی از شما دارم؟ چرا کشورهای منطقه باید تاکنون اسرائیل را جویده و تف کنند؟. ایا فکر نمیکنی این بلا 1400 سال قبل سر ایران و بقیه ی منطقه هم امده و ما 1400 سال است مستعمره ی فرهنگی یک عده وحشی در 1400 سال قبل هستیم!؟ نفرت شما اگر <وطن نام تو نامداران> هستی از یهودیان بر چه پایه ای قرار دارد؟ ایا یک میهن پرست واقعی هستی ؟ یا به غلط فکر میکنی تمام بلایای وطن را یهودیان باعث شده اند وقتیکه باعث جاودانگی کوروش یهودیان ایرانی هستند؟
  1
  2
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] هموطن گرامی من ابدا با یهودی ها مشکلی ندارم. در سالهایی که من در ایران زندگی میکردم, ما همسایه یهودی داشتیم که با ما معاشرت داشتن, من زمان دبیرستان همکلاس یهودی داشتم. مشکل من دولت اسرائیله که متشکل از یک عده افراطی درست مانند رژیم افراطی در کشور خودمونه. کسانی که میکشن, زندانی میکنن به تایید سازمان ملل اشغالگرن وبا سوئ استفاده تبلیغاتی از یهودی هایی که در جنگ جهانی دوم قربانی شدند سعی در مظلوم نمایی و گرفتن امتیاز میکنن در حالی که خودشون دقیقا همون جنایتهارو در حق دیگران انجام میدن. و حالا دارن کشور ما رو تهدید میکنن. اینکه اسرائیل دشمن حکومت اسلامی در ایرانه آنها رو تبدیل به دوست ما نمیکنه. هر کشوری به هر شکلی کشور من رو تهدید کنه مثل اینه که خانواده من رو تهدید کرده. این برای من قابل قبول نیست.
  0
  4
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. عزیزم تو که با توجه به گفتارت فردی اگاه هستی چرا گول تبلیغات کسانی را می خوری که 1400 سال قبل به ما زخم زدند و جای زخمش همچنان باقی است؟ انچه در تبلیغات میشنوی هجمه ی دروغ 2 بیلیون مسلمان است بر سر یک ملت فوق پیشرفته و مظلوم. اکثر فیلم هائیکه می بینی که سرباز اسرائیلی دارد زن و بچه ی مردم را میزند و میکشد باسمه ای و به سفارش بعضی دول عربی در یک استودیو مثل فیلم های سینمائی تهیه شده اند. این ادمیان ضد انسان در نبرد اول غزه از دبستان ها موشک می فرستادند تا گراد اتوماتیک جوابش چند دبستان را ویران سازد و این حیوانات پشت کودکان معصوم پنهان شده و تبلیغات کنند. تف به شرف نداشته ی هر کس که کودکش را سپر بلای خودش کند. در جنگ اول مطبوعات اروپائی را هم گول زدند و تبلیغات وسیعی کردند. در نبرد دوم هم امدند همین خباثت را بکنند و پشت کودکان پنهان شوند ولی اسراییل ان را اکران عمومی کرده و رسوا شدند. در سازمان ملل هم عزیزم وقتی شما یک نفرید و 50 رای کشورهای متعصب و قشری بر علیه شما هست چه میکنید؟
  1
  4
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. همین دیروز دوست یهودی من در لوس انجلس بنام دارا با صرف بیش از 200 هزار دلار از جیب شخصی سرود ای ایران را خواند. ایشان پزشک است و درامدی از اواز خوانی ندارد. کدام عربی تاکنون چنین عشقی به ایران داشته است؟ مگر نه اینکه انچه از اعراب مسلمان نصیب ایرانیان شده جز جنایت و نکبت نبوده است. حرف بسیار دارم. سخنم را درز میگیرم.
  0
  4
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] دوست عزیز اگر بخواهیم در مورد این صحبت کنیم که در دنیای امروز چه مسائلی واقعی و چه مسائلی غیر واقعی هستن مثنوی هفتاد من کاغذ میشه. برای همین ما بنیادها وسازمانهای بین المللی مستقل و یا وابسته به سازمان ملل رو داریم که برای یافتن واقعیات میتونیم به اونها استناد کنیم. شما میتونی با مراجعه به گوگل پیدا کنی که از زمان تاسیس دولت اسرائیل چند عهدنامه سازمان ملل که اسرائیل رو به دلایل مختلف محکوم کرده توسط آمریکا وتو شده. حقایقی در باره اسرائیل وجود داره که به هیچ شکلی نمیشه کتمان کرد. شما که در آمریکا زندگی می کنید بیشتر در معرض بمباران تبلیغاتی هستید چون در مقام مقایسه ما در اروپا منابع مستقل خبری بیشتری داریم.
  0
  4
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. عزیز دلم من که همین را به شما عرض کردم. وقتی تو یک نفرهستی و 50 نفر مقابل تو هستند البته مشخص است که نتیجه ی رای گیری چی هست. در کشور اسرائیل با 9 میلیون جمعیت حدود 2 میلیون مسلمان زندگی میکنند که 30 نماینده در پارلمان اسرائیل دارند و در انجا هیچ عرب و مسلمانی شهروند درجه دوم حساب نمیشود. کسی که رئیس جمهور اسرائیل را به زندان انداخت یک خانم عرب مسلمان بود که در مقام قضاوت انجام وظیفه میکرد. در تمام 2 بیلیون مملکت مسلمان حتی یک یهودی وزیر که هیچ مدیرکل هم نمیشود و یا حق قضاوت ندارد. در اسرائیل 9 میلیونی حدود 2 میلیون مسلمان عرب با حقوق مساوی به سر می برند و در 50 کشور مسلمان با 2 بیلیون جمعیت بیش از 40 هزار یهودی نتوانسته اند زندگی کنند که تازه 20 هزار نفر در ایران است که ایرانیان مثل دیگر مسلمانان متعصب نیستند ولی با این همه یهودیان با قدمت 3000 ساله حق رسیدن به مدارج عالی را ندارند.
  0
  4
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] استفان زونز، استاد دانشکده مطالعات خاورمیانه در دانشگاه سانفرانسیسکو، می گوید که ایالات متحده قطعنامه های انتقادی اسرائیل را در بیشتر از 45 مورد وتو کرده است. استفان زونز که مدتهاست بازی سیاسی در سازمان ملل را بررسی کرده است، می گوید: بنابراین شورای امنیت در عمل ناتوان شده است. به گفته وی، هیچ کشور دیگری از سازمان ملل تا این حد محافظت نشده است. استفان زونز معتقد است که به احتمال زیاد دولت جو بایدن، هر قطعنامه ای را در انتقاد از حملات اسرائیل در اورشلیم شرقی وتو خواهد کرد حتی اگر چنین قطعنامه ای از اقدامات طرف فلسطینی نیز انتقاد کند. به گفته استفان زونز، واشنگتن معتقد است که تمامی اقدامات نظامی اسرائیل باید «دفاع از خود» تلقی شود.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. درست می فرمائید عزیزم. من هم که حرف شما را زدم. قطع نامه ای می اید. بعد میخواهند رای گیری کنند. مشکل اینجاست که اینجا حقیقت دخالت ندارد. البته رای 50 کشور مسلمان بیشتر از یک کشور مظلوم است و قطع نامه صادر میشود و همیشه بر ضد اسرائیل چون اکثریت تندروهای اسلامی به خون یهودیان تشنه بودند. هر کس با شرایط مناسب و مساوی حقوق یهودیان را به رسمیت بشناسد اعم از مصر و اردن و مراکش و تونس و امارات البته صلح میسر میشود ولی اگر بخواهند با جهاد و تنفر و مسلمانی و زور و فشار و موشک پیش بروند خوشبختانه انقدر اسراییل قوی شده تا دیگر بلای 1400 سال قبل ایران سرش نیاید. کاش هموطنان من هم غیرت داشتند و بعد از 1400 سال تمام زشتی های اسلام را می شستند و بعد 50 کشور عربی دوهزار قطعنامه برعلیه ایران مستقل صادر میکردند. فراموش نکن انچه در مملکت من و تو میگذرد علتش اسلام است و نه یهودیان. یهودیان هر جا رفته اند ثروت و ابادانی برده اند و اسلام غارت و جنایت و نکبت. راه دور نرو. مملکت خودت را نگاه کن
  0
  7
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.