شکایت طلاب قم از ۱۵ بازیگر زن: لباس تنگ می‌پوشند و گردن و گوش‌شان معلوم است

تصویر آرشیوی از تجمع مدافعان حجاب اجباری رادیو فردا :برخی رسانه‌های داخلی ایران از شکایت ۹ تشکل و نهاد مذهبی در قم از برخی بازیگران زن به دلیل پوشش آن‌ها و «ضررهای معنوی» واردشده به شاکیان خبر داده‌اند.

سایت‌های خبری ایران روز یک‌شنبه، ۲۸ آذر ضمن انتشار عکس شکایت‌نامه این طلاب، تعداد بازیگرانی را که از آن‌ها شکایت شده بدون ذکر نام، ۱۵ نفر اعلام کرده‌اند.

در متن شکایت طلاب که تاریخ آن ۲۷ آذر ثبت شده، آمده است که این اقدام در پی « معلوم بودن مقداری از سینه، گردن و گوش‌ها، استفاده از کلاه لبه‌دار و وسایل تزئینی مانند گل ِسر به جای روسری، پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان و معلوم بودن برجستگی‌های بدن، پوشیدن شلوارک و شلوارهای پاره و ساپورت رنگ بدن، پوشیدن لباس‌های آستین‌کوتاه و مانتوهای شیشه‌ای» صورت گرفته است.

در ادامه این شکایت آمده است که این بازیگران با انتشار تصاویر خود در اینستاگرام و حضور در معابر و مجالس عمومی با این پوشش‌ها، به این طلاب، خانواده و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند «ضرر معنوی» وارد کرده و شاکیان خواستار جبران تمامی این ضررها شده‌اند.

در شکایت طلاب قم هم‌چنین گفته شده نقش بستن تصاویر جنسی این زنان در اذهان در کنار پیامدهای اجتماعی موجب برخی آثار فردی از جمله «تحلیل رفتن عقل»، «محرومیت انس با خدا» و «تاثیرات منفی در روابط حسنه زن و شوهر» می‌شود.

اعتراض برخی مسئولان، نمایندگان مجلس و تشکل‌های و نهادهای مذهبی از موضوع حجاب به‌ویژه پوشش زنان بازیگر هر از چندگاه خبرساز می‌شود.

پیشتر نیز برخی از نمایندگان مجلس از روش کارگردانان ایرانی برای حل مشکل پوشش بازیگران زن مانند گذاشتن کلاه، کلاه‌گیس و به‌کارگیری زنان غیر مسلمان انتقاد کرده بودند.

با وجود رعایت پوشش اسلامی از سوی اکثریت زنان جامعه، تا چند سال پس از انقلاب ۵۷ در ایران، حجاب، اجباری نبود. اما پس از تصویب قانون مربوط به آن از سوی مجلس و تعیین مجازات در قانون مجازات اسلامی در سال ۱۳۶۲، پوشش مورد تایید حاکمیت در انظار عمومی از معابر و محل‌های کار گرفته تا رسانه‌ها اجباری شد.
+15
رأی دهید
-79

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  ضرر معنوی یعنی که این طلاب دد منش با دیدن این تصاویر از خود بیخود شده و به WC پناه میبرند و بعدش غسل واجب میشوند.
  3
  102
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  موندم این طلاب متدین ما چرا اینقدر زود حشری میشند. اینا به سوراخ رو دیوار هم رحم نمیکنند .
  3
  90
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  9 تشکل و نهاد مذهبی برای اینکارها ماهانه و سالانه چقدر حقوق می گیرند؟ و با آن حقوق چند ایرانی را می توانستیم از فلاکت نجات بدهیم؟
  2
  78
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  فاطمه زهرا می فرمایند حالا گردن زیاد مهم نیست، مشکل در این گوش لعنتی است که سوراخ دارد و طلاب محترم را بیاد خاطرات رفتن داخل بشکه می اندازد .
  2
  71
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان

  ایران به یک «مُغ کشی» نیاز دارد. مشابه همانکه مردمان عصر داریوش کردند و کشور از لوث وجود موبدان پست فطرت پاک شد.
  3
  54
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  دیدن گوش و گردن و شلوار تنگ به پا کردن، دست مرا انداخت به گناه کردن. بایدم از دستشون شاکی بود و شکایت کرد.
  71
  10
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  خاک توی سر حکومتی که متفکرینش از حوزه های مذهبی قم بر می خیزند. ادمیانی که رشد مغزی مثل بشر امروز را نداشته و مغز انان در فرهنگ وحوش عربستان در 1400 سال قبل منجمد باقی مانده است
  4
  58
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  بابا اینقدر تنگ نپوشید, گردن, پشت گوش و سینه های مهوشی نشون ندید. شما دنیا و آخرت ملاهای بیچاره رو به هم ریختید. عقلشون تحلیل رفت (؟), با خدا احساس انس نمیکنن, دیگه با زنهای خودشون هم روابط حسنه ندارن. ای کسانی که بازیگر هستید و دارید آخوندها رو بازی میدید, همین روزها به اذن خداوند سوسک میشید از دیوار راست میرید بالا. پس توبه کنید تا رستگار شوید. همانا خداوند توبه کاران را دوست دارد.
  3
  43
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mitra55 - تهران ، ایران
  دیر نیست آن روزی که این ها در دادگاه های علنی و مردمی محاکمه شوند .البته اگرنفرت و انزجار مردم ستمدیده به این آدمکشان مهلت و فرصت دادگاهی شدن بدهد. به امید آن روز. جاوید شاه
  2
  7
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  خب اونام از شما شکایت دارن که تو قرن بیست و یکم پنج متر پارچه رو دور سرتون پیچیدین و شپش تو ریشای بلندتون مثل اقامت رایگان تو هتل پنج ستاره عشق و حال و زندگی میکنه!..
  2
  11
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  دقیقا مثل زنهایی که تو افغانستان شعارمرگ بر دموکراسی میداند.یه مشت گوسفند روجمع کردن نفری یه نوشته دادن دستشون، ای شهاب سنگ جان مادرت بیا واین جماعت اوسکل و مشنگو از رو زمین پاک کن.
  0
  1
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.