کرونا؛ اولین مبتلا به اومیکرون در ایران تایید شد

اومیکرون جهش یافته‌ترین سویه ویروس کرونا استبی بی سی :مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد در جلسه اضطراری ستاد کرونا که امروز با حضور بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت برگزار شد، شناسایی یک مورد سویه اومیکرون کرونا در ایران تایید شد.

همزمان محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد اولین مورد ابتلا به اومیکرون، سویه جدید ویروس کرونا، تشخیص قطعی داده شده است. او در مصاحبه با شبکه خبر تلویزیون ایران گفت "مورد شناسایی شده، هموطنی است که به تازگی از یکی از کشورهای همسایه به کشور بازگشته است."

این مقام وزارت بهداشت همچنین تایید کرد که چند فرد دیگر نیز مشکوک به ابتلا به اومیکرون هستند که تمامی آنها "تحت مراقبت قرار دارند".

سازمان بهداشت جهانی، اومیکرون را به عنوان "سویه نگران‌کننده" طبقه‌بندی کرده و این باور وجود دارد جهشی که این‌بار در ویروس کرونا رخ داده موجب شده تا انتقال آن بسیار سریع‌تر از نسخه‌های قبلی باشد.

محمد هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران می‌گوید در حال بحث بر سر تدوین پروتکل‌های جدید بهداشتی است.

او گفت اعضای جلسه ستاد کرونا به ضرورت استفاده از ماسک، تزریق واکسن بویژه دریافت دز سوم واکسن اعلام شده و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کردند.
درباره اومیکرون چه می‌دانیم؟
محققان در سراسر جهان در حال گردآوری داده‌های مربوط به سویه اومیکرون هستند. سویه اومیکرون جهش یافته‌ترین سویه ویروس کرونا است که تاکنون کشف شده است.

کارشناسان هنوز نمی‌دانند شیوع وسیع اومیکرون چه تاثیری بر بیمارستان‌ها خواهد داشت اما حتی اگر شدت آن نصف سویه دلتا باشد، شمار قابل‌توجهی در بیمارستان بستری خواهند شد و جان خواهند باخت.
+39
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد
  بازم دروغ در حدِ تیم ملی! باز قا یم کردن چند وقت دیگه دوباره انفجارِ کرونا میاد، لعنت بهتون.
  2
  17
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  ایرانیان یوکی : شما لطفا بفکر ۹۰۰۰۰ کیس در روز انگلیس باش . یک تیتر درشت بزن لطفا و بفرمایید انگلیسی نژادپرست احمق از خودراضی مملکت را به نابودی کشید فقط بخاطر اینکه فکر می کند بهترین در دنیا است و هر کاری می‌کند حقش است و درست است . ایران دیروز ۱۲۰۰ نفر کیس داشت و‌تا خرخره هم در تحریم است . نگران‌منم نباش که اگر کسی بهم گفت پس برگرد ایران دلخور بشوم چون‌می دانند که اگر امثال ما برویم کسی دیگر نیست که از پول مالیات ما بنفیت اینها را بدهد.
  20
  8
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. شما برگرد مشکل مالیات حل میکنیم
  5
  13
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این فرقه کثیف اسلامی ایران را با خاک یکسان کرده و امثال تو اینجا از این رژیم طرفداری می کنی
  4
  15
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. چه ربطی به رژیم اخوندی متحجر دارد ؟ فرهنگ‌مردم ایران بالا است . در ایران ۷۰% ماسک می زنند و از اسپری الکل استفاده می کنند اما در اینجا ۲٪ ماسک‌می زنند ، اصلا اسپری مجانی در هیچ رستورانی یا معبد پاب وجود‌ندارد‌و نخستوزیرش در دوران قرنطینه مهمانی شراب و پنیر کریسمس می‌دهد . آنوقت ما مردم ایران‌در چشم این نژادپرستهای سفید پوست از خودراضی بی فرهنگیم و اینها بهترین مردم دنیا هستند .
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.