پناهجوی یک ساله به تنهایی با عبور از دریای مدیترانه به ایتالیا رسید

یورونیوز :یک کودک پناهجوی یک ساله که والدینش او را سوار بر یک قایق حامل پناهجویان کرده بودند به سلامت از دریای مدیترانه عبور کرد و به جزیره لامپدوزا در جنوب ایتالیا رسید.

رسانه‌های ایتالیا گزارش دادند که امدادگران این کودک یک ساله را در میان ۷۰ پناهجویی پیدا کردند که روز جمعه با قایق به لامپدوزا رسیدند. روزنامه ایتالیایی «لا رپوبلیکا» در گزارش خود نوشته است که این کودک پناهجو «پیش از آنکه حتی راه رفتن را یاد بگیرد از دریای مدیترانه عبور کرد.»

سایر پناهجویان حاضر در قایق از هویت این کودک یک ساله ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند. این پناهجویان گفته‌اند که والدین این کودک از آنها خواسته بودند تا در جریان سفر مراقب او باشند.

گزارش رسانه‌های ایتالیا از این پناهجوی یک ساله آخرین مورد از رشته روایت‌هایی است که از سرنوشت کودکان پناهجو منتشر می‌شود. امدادگران ایتالیایی اخیرا نوجوانی ۱۴ ساله را نجات دادند که مادرش را در جریان عبور از دریای مدیترانه از دست داده بود. سازمان پزشکان بدون مرز گزارش داده است که این نوجوان ۱۴ ساله شاهد غرق شدن مادرش بود.

بنا به گزارش «لا رپوبلیکا» در مجموع حدود ۵۰۰ پناهجو طی دو روز گذشته خود را به لامپدوزا رسانده‌اند. تعداد پناهجویانی که تلاش می‌کنند از لیبی و تونس با قایق خود را به قاره اروپا برسانند نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری یافته است.

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرده است که حدود ۱۳۴۰ پناهجو از ابتدای سال جاری تاکنون در جریان تلاش برای عبور از دریای مدیترانه جان باخته‌اند.
+14
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.