لواشک در ایران از موز و گوشت هم گران‌تر شد!

فرارو- قیمت ارزان‌ترین لواشک‌های خانگی به کیلویی ۴۰ هزار تومان رسیده و بابت یک کیلو از نمونه‌های درجه یک محلی باید حدود ۲۰۰ هزار تومان پرداخت کرد.
 
به گزارش فرارو، برای درک بهتر ارزش لواشک بدنیست نگاهی به قیمت موز و گوشت بندازیم. قیمت یک کیلو موز در میوه‌فروشی‌ها حول‌وحوش ۳۰ هزار تومان است و گوشت قرمز هم در قصابی‌ها نهایتا کیلویی ۱۸۰ هزار تومان فروخته می‌شود.
 
به‌این ترتیب ارزان‌ترین لواشک‌های خانگی از موز قیمت بیشتری دارند و ارزش لواشک‌های درجه یک محلی از گوشت گوسفندی و گوساله فراتر رفته است.
 
تمرهندی فاخر که از قدیم در بقالی‌ها حضور ثابت داشته الان در بسته‌های ۲۵۰ گرمی ۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود و قیمت یک کیلو از آن را باید ۱۰۰ هزار تومان درنظر بگیریم. نرخ قره‌قروت هم تقریبا به کیلویی ۱۰۰ هزار تومان رسیده و یک کیلو زغال‌اخته عشایری را حول‌وحوش ۱۹۰ هزار تومان می‌فروشند.
 
در سوپرمارکت‌ها آلوچه‌های ۵۰ گرمی مزمز، خشکپاک و برتر بین سه تا ۱۰ هزار تومان قیمت دارند و با یک ضرب و تقسیم ساده متوجه می‌شویم قیمت یک کیلو از این آلوچه‌ها معادل ۶۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.
 
قیمت یک کیلو لواشک خانگی از ۴۰ هزار تومان شروع می‌شود و گران‌ترین آن‌ها ممکن است ۲۰۰ هزار تومان ارزش داشته باشد. در یکی از سایت‌های خرید و فروش آنلاین نیم‌کیلو لواشک خانگی را ۲۰ هزارتومان می‌فروشند و به‌این ترتیب قیمت یک کیلو از این محصول ۴۰ هزار تومان خواهد بود.
 
حالا اگر سراغ نمونه‌های درجه یک لواشک‌های محلی و خانگی بروید، ممکن است بابت یک کیلو لواشک استوایی یا چندمیوه ۲۰۰ هزار تومان پرداخت کنید. اگر همین لواشک‌ها در بسته‌بندی‌های شکیل‌تری قرار بگیرند قیمت یک کیلو از آن‌ها می‌تواند ۲۵۰ هزار تومان باشد.
 
لواشک‌های پذیرایی هم قیمتشان به‌ازای هر کیلو از ۴۰، ۵۰ هزار تومان شروع می‌شود و اگر طالب نمونه‌های گران‌قیمت لواشک پذیرایی باشید، باید سراغ بسته‌های نیم‌کیلویی ۹۰ هزار تومانی بروید که به‌این شکل ارزش یک کیلو از این لوشک ۱۸۰ هزار تومان خواهد بود.
 
قیمت تمرهندی فاخر در بسته‌های ۲۵۰ گرمی به ۲۵ هزار تومان رسیده است. یعنی یک کیلو از این تمرهندی دقیقا ۱۰۰ هزار تومان ارزش دارد. مدل ارزان‌تری در بازار وجود دارد که بسته ۲۵۰ گرمی آن ۱۵ هزار تومان فروخته می‌شود و می‌توانیم بگوییم ارزان‌ترین تمر‌هندی‌های بازار حدود ۶۰ هزار تومان قیمت دارند. جالب اینجاست که الان سس تمرهندی هم می‌فروشند و یک کیلو از این سس معادل ۱۶۰ هزار تومان ارزش دارد.
 
قره‌قروت را در بسته ۵۰ گرمی، پنج هزار تومان می‌فروشند و باید قیمت یک کیلو قره‌قروت بسته بندی شده را حول‌وحوش ۱۰۰ هزار تومان درنظر بگیریم. البته مدل‌های ارزان‌تری هم در بازار وجود دارد و می‌شود با ۷۰، ۸۰ هزار تومان یک کیلو قره‌قروت خرید، اما ارزش یک کیلو قره‌قروت سنتی عشایر ممکن است تا ۱۷۰ هزار تومان برسد. لواشک پذیرایی قره‌قروت هم در بازار دیده می‌شود و قیمت بسته ۳۰۰ گرمی آن به ۲۵ هزار تومان رسیده است.
 
زغال‌اخته خشک محلی در بسته نیم‌کیلویی ۹۵ هزار تومان فروخته می‌شود. این محصول یکی از گران‌ترین زغال‌اخته‌های موجود در بازار است و قیمت یک کیلو از آن معادل ۱۹۰ هزار تومان محاسبه می‌شود؛ گران‌تر از قیمت یک کیلو گوشت قرمز! زغال اخته تازه قیمت کمتری از زغال‌اخته خشک‌شده دارد و بسته ۴۰۰ گرمی آن را در سوپرمارکت‌ها ۴۵ هزار تومان می‌فروشند و یک کیلو از آن را می‌توانیم تقریبا ۱۱۰ هزار تومان تصور کنیم.
 
قیمت آلوچه‌های بسته بندی شده ۵۰ گرمی در سوپرمارکت‌ها بین سه تا ۱۰ هزار تومان است. با یک ضرب و تقسیم ساده متوجه می‌شویم ارزش یک کیلو از این آلوچه‌ها که محصولات برند‌های مزمز، خشکپاک و برتر محسوب می‌شوند از ۶۰ تا ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.
 همچنین آلبالو خشک شده در بسته‌های ۱۵۰ گرمی ۲۰ هزار تومان فروخته می‌شود. آلبالو مانی هم در بسته‌بندی‌های ۶۵ گرمی هفت هزار تومان قیمت دارد که ارزش یک کیلو از آن به ۱۰۷ هزار تومان می‌رسد.
+43
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  لابد ندید بدید های تازه به دوران رسیده بعد از این بجای گوشت لواشک تو خورش میریزند!
  4
  20
  جمعه ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. توی متن نوشته تمرهندی فاخر، حالا نمیدونم این برند این تمرهندی هست یا اینکه شده جزو کالاهای فاخر 😀، قبلا میگفتن یک جلد دیوان حافظ با بسته بندی صفحه بندی فاخر حالا شده تمرهندی فاخر.
  2
  7
  جمعه ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. از این ...... هر چی بگی بر میاد!
  0
  1
  جمعه ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.