جو امنیتی در خیابان‌های تهران

ایران وایر :شهروند خبرنگار ایران وایر با ارسال ویدیویی از تهران نوشته است: «برخی از معابر تهران شاهد حضور گسترده نیروهای انتظامی و امنیتی بوده که برخی از آن‌ها به صورت مداوم در حال فیلمبرداری از خودروها و عابرین هستند. او می‌گوید با وجود این‌که در گوشه‌ای از همان منطقه، دو شهروند با هم درگیری فیزیکی پیدا کرده بودند، هیچ یک از این نیروهای امنیتی، اقدامی انجام ندادند.

به نظر می‌رسد ماموریت این نیروها، سرکوب هرگونه اعتراض مدنی شهروندان در صورت آغاز آن باشد.»

در روزهای گذشته نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی روزهای شلوغی را گذرانده‌اند. اعتراضات کشاوررزان اصفهانی که شهروندان اصفهانی را همراه خود کرد با سرکوب گسترده از سوی نیروهای امنیتی به پایان رسید. تیرهای ساچمه‌ای شلیک شده از تفنگ نیروهای امنیتی در مواردی چسم معترضان را نشانه گرفت و خبرهای از دست رفتن چشم معترضان به بی آبی زاینده رود افکار عمومی را جریحه دار کرد. پیش از اعتراضات اصفهان ماموران سرکوب در خوزستان به روی مردمی که باز هم اعتراضشان بحران آب بود، تفنگ کشیدند. حالا در استان‌های مختلف با کشاورزان و معلمانی که برای  گرفتن حق‌آبه و حق و حقوق‌شان بیرون آمده‌اند، برخورد می‌کنند.

از مردادماه سال ۱۴۰۰ شکل تازه‌ای از اعتراضات در استان‌های ایران آغاز شد. کشاورزان اصفهانی در اعتراض به قطع دوباره آب «زاینده‌رود» در رودخانه خشک شده این شهر تجمع و نسبت به قطع شدن آب اعتراض کردند.

شهروند خبرنگاری که ویدئو را برای «ایران وایر» ارسال کرده است،  نوشته: «به نظر می‌رسد نیروهای انتظامی و امنیتی برای برخورد با تجمعات اعتراضی حالت آماده باش دارند.»
+61
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  ترس از قیام یکپارچه مردم ستم دیده ایران،سپاهیان و نیروهای امنیتی را کاملا در یک حالت آماده باش دائمی قرار داده است، که این عمل در دراز مدت باعث استرس و اضطراب بیشتر آنها خواهد شد و آنگاه می توانیم با یک ضربه نهایی کار این رژیم جنایتکار را یک سره بکنیم.
  2
  57
  ‌پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.