شرکت عظیم لبنیات کره جنوبی بابت آگهی تبلیغاتی جنجالی عذرخواهی کرد

تصویری از آگهی تبلیغاتی جنجالی شرکت سئول میلک"سئول میلک"، بزرگترین شرکت لبنیات کره جنوبی به دلیل آگهی تبلیغاتی که در آن زنان را به عنوان گاو در مزرعه نشان می‌دهد، مجبور به عذرخواهی شده است.

ویدیوی تبلیغاتی سئول میلک مردی را نشان می‌دهد که مخفیانه از گروهی از زنان در یک مزرعه فیلم می‌گیرد که کمی بعدتر این زنان به گاو تغییر شکل می‌دهند.پس از واکنش شدید مردم، این شرکت این آگهی تبلیغاتی را از یوتیوب حذف کرد؛ اما کاربران اینترنت آن را مجددا آپلود (بارگذاری) کردند، و از آن زمان به سرعت (به صورت ویروسی) دست به دست و دیده می‌شود.

در بین واکنش‌های مختلف مردم، بعضی هم رفتار این مرد را با "دوربین مخفی" مقایسه کرده‌اند، یعنی اقدام غیرقانونی فیلمبرداری مخفیانه از مردم.

شرکت "تعاونی سئول دایِیری"، شرکت مادر، در یک عذرخواهی که به طور آنلاین منتشر شده، گفته است "ما از همه کسانی که از آگهی تجاری شیر که ۲۹ ماه گذشته منتشر شد احساس بدی کرده‌اند، صمیمانه عذرخواهی می‌کنیم".

در ادامه این بیانیه آمده است "ما این موضوع را جدی می‌گیریم، ما یک بازنگری در داخل شرکت انجام خواهیم داد و مراقبت بیشتری خواهیم کرد تا از وقوع حوادث مشابه در آینده جلوگیری کنیم. ما به نشانه عذرخواهی سر خم می‌کنیم".
تصویری از آگهی تبلیغاتی جنجالی شرکت سئول میلکاین ویدیو کلیپ با مردی شروع می‌شود که دوربین به دست در مناطق سرسبز بیرون شهر پرسه می‌زند.

صدای مردی بر روی کلیپ می‌گوید "ما بالاخره موفق شدیم از آنها در مکانی بکر و تمیز فیلم بگیریم".

در پی این صدا، تصویر مرد را می‌بینیم که در میان بوته‌ها پنهان شده است و از گروهی از زنان که در حال نوشیدن آب رودخانه و انجام یوگا هستند، فیلم می‌گیرد.

هنگامی که مرد به طور تصادفی بر روی شاخه‌ای قدم می‌گذارد، موجب وحشت زنان می‌شود و آنها ناگهان به گاو تغییر شکل می‌‌دهند.

این آگهی تبلیغاتی با این عبارت به پایان می‌رسد: "آب تمیز، دام‌خور طبیعی، شیر ۱۰۰٪ خالص سئول. شیر طبیعی از مزرعه‌ای طبیعی در طبیعت دلپذیر چئونگ یانگ."

این آگهی تبلیغاتی یک بحث ملی را درمورد مسائل جنسیت‌زدگی (تبعیض جنسیتی) و حساسیت جنسیتی برانگیخته است، اما انتقاد تنها به نمایش زنان به عنوان گاو محدود نمی‌شود.

بعضی‌ها هم نگرانی‌های خود را در مورد فیلمبرداری مخفیانه یک مرد از گروه زنان ابراز کرده‌اند، چرا که جرایم مرتبط با استفاده از دروبین‌های مخفی برای پاییدن افراد در چند سال گذشته در کره جنوبی افزایش یافته است.

واژه "مولکا" که معنای لغوی آن در زبان کره‌ای "دوربین مخفی" است، به یک مشکل خاص برای زنان در کره جنوبی تبدیل شده است.

این اولین باری نیست که شرکت سئول میلک به دلایل موضوعات جنجالی تیتر خبرها می‌شود.

در سال ۲۰۰۳، این شرکت نمایشی را روی صحنه برد که در آن مدل‌های برهنه به یکدیگر ماست می‌پاشیدند.

سرپرست بخش بازاریابی سئول میلک و مدل‌هایی که در این مراسم شرکت کردند به دلیل "رفتار ناپسند و موهن" جریمه شدند.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.