عاقبت عاشقی و ازدواج؛ جوان‌ترین اسقف اسپانیا برکنار شد

خاویر نوول، اسقف کلیسای کاتولیک سولسونا در اسپانیادویچه وله :اسقف کلیسای کاتولیک شهری در بارسلونای اسپانیا پس از آنکه به گفته خودش "عاشق شد" و ازدواج کرد، از تمامی حقوق و کارکردهای این شغل محروم شد. همسر او نویسنده رمان‌های اروتیک است.

جوان‌ترین اسقف کلیسای کاتولیک اسپانیا پس از ازدواج دیگر اجازه ندارد در این منصب باقی بماند. "خاویر نوول ای‌گوما" اسقف سولسونا روز ۲۲ نوامبر امسال در شهر سوریا در ایالت بارسلونا با خانم "سیلویا کابالول‌ای کلمنته" به صورت قانونی در شهرداری ازدواج کرد. این خبر را وب سایت کنفرانس اسقف‌ها در اسپانیا روز یک‌شنبه ۱۲ دسامبر منتشر کرد.

بر اساس تصمیمی که در کنفراس اسقف‌ها گرفته شده، حتی اگر اسقف خاویر نوول عنوان اسقفی‌اش را نگه دارد، باز هم از تمامی حقوق و کارکردهایی که با منصب اسقفی مرتبط هستند، محروم خواهد بود.

در اطلاعیه این کنفرانس آمده که کنفرانس اسقف‌هاعواقب بعدی احتمالی را رد نکرده و هنوز به شغل همسر اسقف خاویر نپرداخته است.

"سیلیوا کابالول" همسر اسقف خاویر، روانشناس و نویسنده رمان‌های اروتیک است. یکی از رمان‌های او با نام "جهنمی از میل جنسی گابریل" در سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

اسقف خاویر، ۵۲ ساله در اواخر ماه اوت امسال اعلام کرد که به دلایل شخصی از مقامش کناره‌گیری می‌کند. او در اعلامیه‌اش نوشت: «من عاشق شده‌ام و آن کاری را انجام می‌دهم که درست است.»

پس از این اعلان عمومی، زلزله‌ای در کلیسا و شور و هیجانی در سراسر جهان به دلیل تمرد از قانون ممنوعیت ازدواج کشیش‌های کاتولیک به پا شد.

اسقف خاویر نوول در زمانی که اسقف شهر کوچک سولسونا در منطقه کاتالونیا واقع در شمال شرقی اسپانیا بود، مشیی لیبرال داشت. بعدها اما مشهور شد که او یکی از طرفداران "درمان همجنس‌گرایی" بوده و نیز "جن‌گیری" می‌کرده است.

"اتحاد اسپانیا علیه درمان همجنس‌گرایی" علیه نوول به دلیل حمایت او از روش‌های غیرعلمی مقابله با همجنس‌گرایی نزد وزارت برابری در مادرید شکایت کرده است.

اما مدرکی مبنی بر اینکه خاویر در اسقف‌نشین سولسونا رهبری فرقه‌ای را بر عهده داشته باشد، وجود ندارد.
+27
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.