روسیه: سانتریفیوژهای غنی سازی ایران باید از بین برده شود

انتخاب : خبرگزاری روسی تاس نوشت: میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، فاش کرد که یکی از موضوعات حساس مورد بحث در وین، موضوع سانتریفیوژهای غنی سازی اورانیوم در سایت های هسته ای ایران است. وی گفت: ما با این سانتریفیوژها چه باید بکنیم؟ گزینه انتقال آنها به خارج و یا از بین بردن آنها وجود دارد. گزینه دیگر، مهر و موم این سانتریفیوژها و انبار کردن آنها در ایران تحت ضمانت آژانس بین المللی انرژی اتمی است. می‌توان در مورد اینکه کدام یک از این گزینه ها انتخاب شود، توافق کرد.

خبرگزاری روسی تاس نوشت: میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، روز دوشنبه در مصاحبه‌ای گفت، مذاکرات برای احیای برجام هر چند نه خیلی سریع ولی در حال پیشرفت است.

به گزارش «انتخاب»؛ او گفت: "این روند در حال پیشرفت است. نه خیلی سریع، اما همچنان رو به جلو است."

این دیپلمات فاش کرد که یکی از موضوعات حساس مورد بحث در وین، موضوع سانتریفیوژهای غنی سازی اورانیوم در سایت های هسته ای ایران است.

اولیانوف گفت: ما با این سانتریفیوژها چه باید بکنیم؟ گزینه انتقال آنها به خارج و یا از بین بردن آنها وجود دارد. گزینه دیگر، مهر و موم این سانتریفیوژها و انبار کردن آنها در ایران تحت ضمانت آژانس بین المللی انرژی اتمی است. می‌توان در مورد اینکه کدام یک از این گزینه ها انتخاب شود، توافق کرد. این تنها یکی از ده‌ها موضوعی است که باید حل کنیم.»

دور هفتم مذاکرات در 29 نوامبر آغاز شد و در 3 دسامبر هیئت های اروپایی برای رایزنی های بیشتر به کشورهای خود بازگشتند و مذاکرات به طور موقت متوقف شد. در 9 نوامبر، مرحله دیگری اتفاق افتاد و ایران پیش نویس توافقنامه ای را در مورد احیای برجام، متشکل از دو پیش نویس، در رابطه با لغو تحریم های آمریکا و اقدامات مربوط به برنامه هسته ای ایران ارائه کرد.
+18
رأی دهید
-78

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  مهمترین راه حل سانتریفیوژ ها ج.ا ، بملت ایران کمک کنید تا آخوند های دوالپا را از توسن قدرت بزیر بکشند . وجود آخوند در راس قدرت برای بشریت مضرر است.
  11
  72
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  این هم از روسیه کمونیست، از حرامزادگی چیزی کم ندارند. اینها نشون رو به خاطر پول می‌فروشند من در عجبم از سیاسیون ایران چطور به اینها اطمینان می‌کنند.
  3
  30
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  hassan1326 - تهران، ایران. اینقدر چشم امید به غرب نداشته باشید! برای غرب هیچ فرقی نمی‌کند که چه بر سر ایران و ایرانی می‌آید، همینقدر که ایران خوار و ذلیل باشد و منافع غرب تأمین شود کافی است. این دست ملت است که یکبار برای همیشه باید از آستین برآید و کاری بکند.
  1
  26
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::شیرمردان - سیدنی، استرالیا::]. بحث روسیه و یا خواسته روس ها نیست ، بلکه بحث اسراییل ، امریکا و اروپاست که تحمل ایران اتمی را ندارند ، شاه فقید خواهان ایران هسته ای بود و علیرغم اعتباری که داشت کنگره امریکا مخالف بود ، لذا در نهایت شاه به المان و فرانسه رجوع‌کرد ، اما این رژیم منفور تمدن غرب و اسراییل را تهدید می‌کند ، بنابراین هرگز این مشکل به نفع ایران حل نخواهد شد
  1
  17
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.