زندگی جدید رضا ضراب با نام مستعار در میامی آمریکا + عکس و ویدیو

طبق تحقیق چندین رسانه از جمله روزنامه میامی هرالد آمریکا، رضا ضراب تاجر ایرانی‌تبار ترکیه‌ای که در پولشویی به نفع ایران دست داشته و با ۱۳۰ سال زندان مواجه است سال ۲۰۱۷ پذیرفت در دادگاه‌های آمریکا شهادت دهد و اکنون با اجازه دولت آمریکا با هویتی جعلی در میامی زندگی مرفهی دارد

***

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رضا ضراب تاجر ایرانی-ترکیه ای که در سال 2016 در آمریکا به دلیل کمک به دور زدن تحریم های ایران بازداشت شده بود و تقاضای 130 سال حبس از سوی دادستانی آمریکا برای او شده بود، با اعتراف به راههای دور زدن تحریم ها از زندان آزاد شد.
دادستانی آمریکا ضراب و چند نفر دیگر را متهم کرده بود که بین سال‌های 2010 تا 2015 میلادی به ایران کمک کرده‌اند تا با جابه‌جا کردن صدها میلیون دلار، تحریم‌های آمریکا را دور بزند.

در میان 9 نفری که در این پرونده متهم شده‌اند، فقط رضا ضراب و محمد هاکان آتیلا، از مدیران هالک بانک ترکیه در بازداشت بودند که هاکان آتیلا نیز دو سال پیش آزاد شد و به ترکیه بازگشت.

آتیلا به اتهاماتی همچون «دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران»، «مشارکت در فریب آمریکا»، «فریب بانک‌های آمریکا» و «مشارکت در پولشویی» به 32 ماه حبس محکوم شده بود که پس از پایان دوره محکومیتش به ترکیه بازگشت.

وی در حال حاضر با نام مستعار آرون گلد اسمیت در میامی آمریکا مشغول کار و زندگی است.
او در شبکه های اجتماعی از نام ریچارد فراری استفاده‌ می کند

ضراب که در ماه جولای برای اولین بار در میامی دیده شده که به خانه مجلل خود در یک برج گران قیمت، به ارزش 3.6 میلیون دلار رفته است.
وی در حال حاضر با راه اندازی یک مرکز تربیت اسب به کار آموزش سوار کاری و تربیت اسب مشغول است. این مزرعه اسب به قیمت 1.2 میلیون دلار خریداری شده که تنها یکی از اسبهای آن به ارزش 300 هزار دلار است.
+61
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  مرگ بر آمریکا ✊. مرگ بر آمریکا ✊مرگ بر آمریکا✊
  2
  3
  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.