تصویر تحقیر قالیباف توسط اردوغان

سفر قالیباف رییس مجلس به ترکیه چندان هم بی حاشیه نبوده است. یکی از حواشی این سفر که به شدت مورد توجه فعالان شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته، تصویری از ملاقات قالیباف با رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه است.

یکی از کاربران فضای مجازی درباره تحقیر رئیس مجلس نوشت:«به همه اجزای این عکس با دقت نگاه کنید؛ به انقباض بدن و سمت نگاه قالیباف، به اینکه قالیباف را وسط اتاق نشانده‌اند، به عکاسهای توی آینه که پایینترین قسمت اتاق را مشخص میکنند، به تبختر اردوغان و دو پرچم ترکیه در طرفینش هم هست نگاه کنید به خوبی متوجه جایگاه رئیس مجلس ایران در یک دیدار رسمی متوجه می شوید»

در این تصویر، حالت نشستن قالیباف و اخم او به همراه اجزای اتاق از سوی کاربران مورد توجه قرار گرفته و یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در این باره نوشته: به همه اجزای این عکس با دقت نگاه کنید؛ به انقباض بدن و سمت نگاه قالیباف، به اینکه قالیباف را وسط اتاق نشانده‌اند، به عکاس‌های توی آینه که پایینترین قسمت اتاق را مشخص میکنند، به تبختر اردوغان و دو پرچم ترکیه در طرفینش؛ و به آن پرچم که لبه سمت راست عکس، پشت قالیباف روی زمین افتاده است.
+188
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  پوتین اون اروغان احمق را یک ساعت پشت در نگر داشت و آدم حسابش نکرد حالا این خر دو پا برا ما کلاس میزاره هر چند لیاقت خالیباف بیش از این نیست.
  41
  309
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن

  خوب خالیباف نماینده اکثریت مردم ایران نیست و جایگاه ریاست طویله مجلس هم حکایت ، خود ......و خود خندیه ، اینو اردواُلاغ با تمام خریتش فهمیده ، باز دمش گرم ، اجازه ملاقات بهش داده ، پوتین که پشمش هم حسابش نکرد!
  28
  248
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن

  در ضمن همین بلا رو پارسال به فرم دیگه ، نتانیابو سر وزیر امور خارجه اردواُلاغ آورد، شاید هم بدآموزی اسرائیل بود!!
  30
  136
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Timothy - استانبول، ترکیه

  باز هم مزخرف،گور پدر قالی باف و اردوغان با هم ولی رئیس مجلس بهرحال مقامش پایینتر از نخست وزیر هست،انتظار داشتید بغل هم بشینند؟ و اون شخصی که رو برویش نشسته چطور؟؟ اونهم تحقیر شده؟ بنظرم چیزه غیر طبیعی دیده نمیشه.آدمها هر چیز را از هر زاویه که بخواهند میتونندببینند و تفسیرکنند.
  51
  134
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  خاکبر سرشان که ابرو برایمان نگذاشته اند . رسانه های ایران بیشرفها عکس را طوری نشان دادند که فکر میکنی زاویه اش اینطوری است که ۳ نفری دور هم در دایره نشسته اند . من اول در سایت همشهری این عکس را دیدم و همین تصور را کردم اما الان تحقیر را می بینم .
  16
  85
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  ترکها یک همچین بازی را هم به سر اورزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اروپا در آورده بودند. اینها اصولا در دوران ارودغان هیچ اتیکتی ندارند و مثل اجداد اولیه عثمانی شون رفتار میکنند.
  17
  138
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  khyar - اوپسالا، سوئد

  اردوغان رئیس جمهور ترکیه ست همزمان هم ادعای سلطانی و رئیس امپراطوری عثمانی خودشو را میدونه در حالی که قالیباف رئیس مجلس و در اصل بیکاری بیش نیست .مقایسه کردن سطح این دو شبیه مقایسه فیل و مورچه ست .در ضمن خود اردوغان دم در و در قسمت ناهمگون اطاق نشسته و قاب عکسی هم که پشت سرشه نشان شیعی داره .
  15
  46
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  یک چیز دیگر هم مشکوک است: قالیباف هدیه ای گران قیمت، که یک فرش نفیس بسیار گرانقیمت بود را در قاب گرفته به این »آدم! « هدیه داد، اردوغان هم کتابی را که خودش نوشته است را امضا کرد و به او هدیه داد!. در ان کتاب او رؤیای امپراطوری خود را نوشته است. این ها از روزی که از مغولستان به سوی غرب راه افتادند، چون مرزی نداشتند، همیشه خود را در حال جنگ می بینند، چون »مرز زمینی« خود را از دست داده اند، مرز های دیگر را هم نمی شناسند، زیر پایشان همیشه خاک دیگران و بوی خون ملت های بیچاره است
  15
  68
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  اگر دوران پهلوی بود ، هرگز شاهد این رفتارها نمی شدیم ، اما از عظمت اون دوران چی باقی مانده ، رییس جمهوری که فارسی بلد نیست ، وزیر امور خارجه ، انگلیسی را در حد دوره راهنمایی بلده و سردارهای ارتشی که یا تریاکی هستند و یا مثل بشکه دارند می ترکند ، اقتصاد ویران ، صنایع ورشکسته ، ، طبیعت خشک شده ، ملت تحقیر شده ، براستی چه توقعی می‌توان داشت ، ترکیه بعد از اسراییل قویترین ارتش منطقه را دارد ، لیره آن کم ارزش شده ، اما ورشکست نشده ، و یکی از شاخص ترین کشور ها در صنعت توریسم می‌باشد ، کشور ترکیه از لحاظ سیاسی محبوب نیست ، اما در عین حال احترام خود را هم از دست نداده ، اردوغان را میشه مسخره کرد و از اسلام گرایی او متنفر شد ، و روحیه دیکتاتور صفتی او را زیر سوال برد ولی حداقل وطن پرست است ، اما سران جمهوری اسلامی نه وطن دارند و نه شرف
  22
  106
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kakolzari - لندن، انگلستان
  عردوغان هم میاد پیش خامه میذارنش رو صندلی مث بچه که ما فکر کنیم عاغامون عددیه تو دنیا. اینم واسه مردم خودش داره میگه من همه کاره ام.
  13
  31
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. حرف حساب جواب ندارد. داریم در اینجا. پان ایرانیست فاشیست.که از شب تا صبح. آخوند را ول کرده. چسبیده ،به ترکیه. مغول. صفوی. تیمور و چنگیز. انگار فقط ما فارس‌ها خون رنگی داریم. زمانی‌ که نادرشاه ترک در سه جبهه. با عثمانی. روس. اعراب برا ایران می‌‌جنگید. خان‌ها فارس. با عثمانی‌ها به بستر می‌‌رفتند.با داشتن چنین ایران دوستان.ما دیگر دشمن لازم نداریم.
  18
  26
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. پس از اینکه سردار ایرانی سر حسین صفوی را که چهار صد زن داشت را روی سینه گذاشت، وحشت در میان مغول ها در گرفت، واویلا یک ایرانی بر ایران تسلط پیدا کرد، چه کنیم، نادر دیوانه باز با خیک ماست راه افتاد تا کشور را از دست ایرانیان بدر ارورد، برای بقای خودش جنگ با »دشمن« راه انداخت، نادر بیمار بود، و آن ارتشی کهبرای وطن می جنگید، ارتش ایران بود. تاریخ را وارونه خوانده ای، داریم از رفتار اردوغان با منطق انتقاد می کنیم، چرا ما را فاشیست پان فلان می نامی، اردوغان به تو چه سودی رسانده است؟
  18
  5
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  همانطور که در ایران اخوند زیاده در ترکیه هم پرچم زیاده در این عکس چیز خاصی دیده نشده ترک ها مردمانی وطن پرست هستند در جنگ ایران و عراق ترک های ادری زبان و سایر ترک های ایران با جان ودل می‌جنگیدند چون وطن و خاک برایشان مهم بود و فکر میکنند بجز ترکیه هیچ کشور دیگری وجود ندارد و ترکیه سرامد کلیه کشور ها هست اگر تعصبی که ملت ترکیه نسبت به وطن و پرچم دارند ما ایرانی ها داشتیم کار عراق را ظرف یک ماه یکسره میکردیم
  3
  20
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  اردوغان در حال حاظر رییس جمهور یک کشور هست همین که رییس جمهور خالی باف را پذیرفته خالی باف باید این را بزرگترین دست آورد به شمار بیاورد خالی باف با دوز و کلک رییس مجلس گوسفندان شده
  3
  22
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان
  رئیس مجلس از رئیس جمهور پایین تره ، وقتی رئیس جمهور اردوالاغ باشه دیگه پایینتر از الاغ …. چه شود
  6
  4
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  دفعه بعد با گارد ملی و فرش قرمز از این انگل پذیرای بکن چون برای یک تعداد خوشایند نبود و این را توحین به ایران و ایرانی تلقی می‌کنند !!!!!
  1
  8
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Alipooriii - دالاس، ایالات متحده امریکا
  مثلا این قالیشور بیاد کنار اردوغان بشینه از فحش هم براش بدتر معلوم ردوغان که خودشو در حد این نیاره پاییت
  1
  1
  جمعه ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.