اردوغان: شبکه‌های اجتماعی تهدیدی برای دموکراسی هستند

العربیه :در حالی که دولت ترکیه در صدد وضع قوانین جدیدی برای محدود کردن آزادی بیان، به ویژه در رابطه با شبکه‌های اجتماعی است، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، شبکه‌های اجتماعی را یکی از بدترین تهدیدها برای دموکراسی توصیف کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، اردوغان شنبه، 11 دسامبر، در پیامی ویدئویی به اجلاس ارتباطات که توسط دولت در استانبول برگزار شده است، گفت: «شبکه‌های اجتماعی که در ابتدا به عنوان نماد آزادی توصیف می‌شد، تبدیل به یکی از منابع اصلی تهدید برای دموکراسی شده است.»
تشدید محدودیت‌ آزادی بیان
او همچنین از تلاش دولت خود برای «حمایت از مردم، به ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه، در برابر دروغ و اطلاعات گمراه‌کننده، بدون نقض حق شهروندان برای دریافت اطلاعات دقیق و بی طرفانه» سخن گفت.

گفته‌های اردوغان در حالی مطرح می‌شود که دولت او در صدد تصویب قانونی برای جرم‌انگاری اخبار نادرست و اطلاعات گمراه‌کننده در شبکه اینترنت است، اما با انتقادات زیادی در کشور مواجه شده، زیرا به نظر فعالان حقوق بشر، تغییرات پیشنهادی، منجر به تشدید محدودیت‌ها علیه آزادی بیان خواهد شد.

قابل توجه است که ترکیه سال گذشته، قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن، پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی و بیش از یک میلیون کاربر آن‌ها، مجبور به استخدام نماینده حقوقی و همچنین ذخیره داده‌ها در این کشور شدند.

از آن زمان، شرکت‌های بزرگ شبکه‌های اجتماعی، از جمله فیس‌بوک، یوتیوب و توییتر، دفاتر خود را در ترکیه افتتاح کردند.

اکثر شرکت‌های بزرگ رسانه‌ای کشور، تحت کنترل دولت هستند که این امر باعث می‌شود، شبکه‌های اجتماعی، به یک روزنه مهم برای بازتاب نظرات مخالفان، تبدیل شوند.
+3
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  طرز فکر دیکتاتورها همهگی مثل هم هستش ! شبکه های اجتماعی یا فضای مجازی تمام کاسه کوزه اینها رو بهم ریخته و راه فرار و کتمانی برای خباثت و رزالت و کُلاً فسادشون باقی نذاشته !!
  0
  12
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.