واکنش یک مقام ایران به تمرین نظامی آمریکا و اسرائیل برای «شبیه‌سازی حمله به تاسیسات اتمی»

موشکهای زمین به زمین ایران رادیو فردا :یک مقام نظامی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۲۰ آذر در واکنش به برنامه احتمالی آمریکا و اسرائیل برای انجام تمرین حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران هشدار داد.

این مقام نظامی که نامش فاش نشده است، به پایگاه خبری نور نیوز، نزدیک‌به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، گفته است هر اقدام تحریک‌آمیزی برای «آزمایش موشک‌های ایرانی با اهداف واقعی، هزینه گزافی برای متجاوزان خواهد داشت».
خبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه ۱۸ آذر به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی نوشته بود انتظار می‌رود وزیران دفاع آمریکا و اسرائیل درباره تمرین‌های نظامی احتمالی برای نابودی تاسیسات هسته‌ای ایران گفت‌وگو و رایزنی کنند.

این گزارش افزوده است برگزاری این قبیل رزمایش‌های نظامی به عنوان بدترین سناریو برای نابودی تاسیسات هسته‌ای ایران برنامه‌ریزی شده و به خواست رهبران آمریکا و اسرائیل در صورت «شکست دیپلماسی» محقق خواهد شد.

در همین زمینه، یک رسانه اسرائیلی روز چهارشنبه گزارش داد که نیروهای دفاعی اسرائیل قرار است در بهار سال آینده یک تمرین نظامی گسترده برای «شبیه‌سازی حمله به برنامه هسته‌ای ایران» بر فراز دریای مدیترانه انجام دهند.

تایمز اسرائیل به نقل از این گزارش نوشت، این تمرین نظامی ، یکی از بزرگترین رزمایش‌هایی است که تاکنون توسط نیروی هوایی اسرائیل برگزار شده است و شامل ده‌ها هواپیما از جمله جنگنده‌های اف-۳۵، اف ۱۵، اف ۱۶ و هواپیماهای جاسوسی و جت‌های سوخت گیری خواهد بود.

جمهوری اسلامی ایران ادعا می‌کند به دنبال دستیابی به سلاح اتمی نیست و برنامه هسته‌ای تهران «صلح‌آمیز» است.
+3
رأی دهید
-11

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.