«طرح متوقف‌کردن پهپادهای ایران» در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

دویچه وله :رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات با صدور بیانیه‌ای از تصویب طرح متوقف کردن پهپادهای ایران خبر داد. این طرح برای مقابله با تهدید فزاینده ایران از طرف دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان ارائه شده بود.

کمیته خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را تصویب کرده که به موجب آن هر گونه فروش و انتقال قطعات پهپادی به ایران یا از این کشور، مشمول تحریم‌های واشنگتن در قبال تسلیحات متعارف خواهد شد.

گریگوری میکس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر) با صدور بیانیه‌ای گفته است: «همانطور که در ماه‌های اخیر شاهد هستیم، ایران و گروه‌های تروریستی و شبه‌نظامی همسو با این کشور با حملات پهپادی خود در خاورمیانه با هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی و کشتی‌های تجاری کشورهای شریک به طور فزاینده‌ای تهاجمی شده‌اند.»

این نماینده دمکرات اعلام کرد کنگره آمریکا این گونه فعالیت‌ها را تحمل نمی‌کند و دولت بایدن به طور فعال به آن رسیدگی خواهد کرد.

میکس در بیانیه خود تاکید کرده است لایحه ما روشن می‌کند که تحریم‌های تسلیحات متعارف موجود علیه ایران شامل هواپیماهای جنگی بدون سرنشین نیز می‌شود.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خاطرنشان کرده که تصویب این قانون به آمریکا این امکان را می‌دهد تا علیه تهدیدهای پهپادی ایران و نیروهای نیابتی و همسو با آن واکنش بهتری نشان دهد.

پیش‌نویس طرح تصویب شده، اخیرا توسط  گروهی از نمایندگان مجلس سنا گریگوری میکس، نماینده دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، مایکل مک کال، نماینده جمهوری‌خواه، تد دوچ ٬ نماینده دموکرات، و جو ویلسون، نماینده جمهوری‌خواه ارائه شده بود.

هدف اصلی این طرح جلوگیری از دستیابی ایران و گروه‌های متحد ایرانی به هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) است که می‌توانند در حملاتی علیه آمریکا یا شرکای این کشور مورد استفاده قرار گیرند.

به گفته گریگوری میکس، این مصوبه‌ برای جامعه بین‌المللی مشخص می‌کند که تلاش برای متوقف‌کردن تهیه و تولید پهپاد توسط ایران به سود همه است.

تصویب طرح توقف پهپادهای ایرانی هم‌زمان شده است با برگزاری دور هشتم مذاکرات احیای برجام در وین.

این طرح می‌تواند بر مذاکرات وین نیز تاثیری منفی بگذارد زیرا یکی از پیش‌شرط‌های بازگشت ایران به برجام لغو تحریم‌هایی است که از طرف آمریکا وضع شده است.
+48
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  تصویب کردن چنین طرحهای که نظام اخوندی ایران نتواند امنیت دیگر کشورها را با پهپاد و غیره در خطر اندازد ارزش دارد نا تحریم و تحریم و تحریمهای اقتصادی و بانکی !
  4
  10
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان
  از دید مغربیان مشکل جمهوری اسلامی یه برنامه اتمی است که حتی یک کلاهک نساخته و چند موشک که حتی به خاک اروپا نمیرسند چه برسد که تهدید باشند. ملت بیدارشوید از غربیان بخاری بلند نمیشود
  1
  3
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.