علی دایی در سال ۸۸ «با دستور شخص احمدی‌نژاد»‌ از مربی‌گری تیم ملی برکنار شد

 علی دایی، بازیکن و سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایرانبه گفته سخنگوی سابق سازمان تربیت بدنی ایران، برکناری علی دایی از سرمربی‌گری تیم ملی ایران در فروردین ۱۳۸۸ و بعد از باخت به عربستان با «دستور شخص» محمود احمدی‌نژاد انجام شده است.

محمد آخوندی روز شنبه، ۲۰ آذر، در یک برنامه تلویزیونی ضمن بیان این مطلب گفت که با وجود آن که این موضوع به‌ صورت رسمی از سوی نهاد ریاست جمهوری اعلام نشد، اما او می‌داند که «به‌ طور غیررسمی» محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت، این تصمیم را گرفته بود.

حسین کاظمی، بازیکن پیشین تیم ملی ایران، پیشتر در سال ۹۸ گفته بود که دلیل اخراج علی دایی از سرمربی‌گری تیم ملی در سال ۸۸ ممانعت او از حضور آقای احمدی‌نژاد در رختکن بین دو نیمه بازی ایران و عربستان بود.

آقای کاظمی در ادامه گفته بود که تیم ایران یک بر صفر از عربستان پیش بود. وقتی رئیس جمهور وقت می‌خواست به رختکن تیم ملی بیاید، علی دایی برای این که تمرکز بازیکنان به‌ هم نخورد، اجازه حضور او را نداد.

این بازی که یکی از بازی‌های پرحاشیه تیم ملی ایران در سال‌های گذشته بود در نهایت با باخت ایران تمام و علی دایی همان شب برکنار شد.

علی دایی خود پیشتر اعلام کرده بود که برکناری او پس از این بازی توسط نهادی صورت گرفت «که به فوتبال ربط ندارد»
+58
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  mosyiran - والیس، جزایر والیس و فورتانا
  خوب که چی ؟ همه می دانند که ورزش ایران سیاسی هست. ولی عجب مردم فراموش کاری داریم این اقای دایی یکی از نون به نرخ روز بخورترین ادم های دنیاست. مردک هیچ وقت قاب عکس خمینی رو تو هر بازی قبل بازی ول نمیکرد عکس هاش تو اینترنت موجوده .مردک یکی از افرادی بود که قبل بازی به جای جلسه انالیز میرفت مراسم زیارت عاشورا . البته با این رفتار ها به نون و نوایی رسید. رفته رفته سیبل هاش رو زد و موهاش رو حالت داد و گردنبند طلا خرید و ادای ادم ها خوبا رو دراورد.
  40
  26
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان
  بخوانید «آقای خل» جهان «آقای گل» جهان را برکنار کرد
  16
  35
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::mosyiran - والیس، جزایر والیس و فورتانا::]. هرگز اینطور نبود و داری تاریخ رو جعل میکنی،دائی هرگز عکس خمینی دستش نگرفت.اگر منظورت عکس خمینی هست که در مسابقات و ورود تیم موقع تصویر برداری دست یک بازیکن میدادن،این ابلاغیه و اجبار فدراسیون و مقامات بود و نمیشد مقاومت کرد.خود دائی درسته دائم از خدا و لطف خدا حرف میزنه ولی هرگز ندیدم صحبتی برای تعریف و تعریف و پاچه خواری از هیچ مقام حکومت کنه.همیشه داره گلایه میکنه از بیعرضگیها و بیعقلیهای اینها.دائی کسی بود که موقع بازیگری بخاطر مخالفت با نماز جماعت اجباری وسط تمرین که مایلی کهن مربی آنزمان اصرار به اجرایش داشت با اون دعوای معروف و دور و دارزش شروع شد و از تیم قهر کرد.دائی کسی بود که با وجود حساسیت ها و جو منفی به استقبال شیرین عبادی که جایزه صلح نوبل گرفته بود به فرودگاه رفت.اینقدر دروغ و تهمت بیجا نزنید.
  2
  18
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.