احمد زید آبادی: من هم می‌گویم تنگه هرمز را ببندید

حسین شریعتمداری، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در موسسه کیهان، در یادداشت امروز خود در روزنامه کیهان پیشنهاد کرده است که ایران در واکنش به اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا در مورد مصادره محموله کشتی‌های متعلق به ایران تنگه هرمز را ببندد.

شریعتمداری نوشت: بستن تنگه هرمز به روی کشورهایی نظیر آمریکا و برخی کشورهای اروپایی حق مسلم و قانونی جمهوری اسلامی ایران است و نباید در استفاده از این حق قانونی کشورمان کمترین تردیدی به خود راه بدهیم و مطمئن باشیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

واکنش احمد زید آبادی:

مدیر مسئول روزنامه کیهان برای هزار و دویست و چهل و هفتمین بار خواستار بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های آمریکایی و اروپایی شده است.

در فضای رسانه‌ای بخصوص در خارج از کشور، معمولاً مدیر مسئول کیهان را سخنگوی "دولت پنهان" و حتی کلیت نظام معرفی می‌کنند.

من اما نمی‌دانم این چه سخنگو یا نماینده‌ای است که متولیان امور در این مورد خاص، حتی یک بار به حرف او گوش نمی‌دهند که تنگه را ببندند.

آخه اینجوری که نمی‌شود! به نظرم برای یک بار هم که شده باید توصیه‌اش را عملی کنند تا نتیجه آن آشکار شود. اگر بستن تنگه هرمز همانطور که مدیر مسئول کیهان می‌گوید جواب مثبت داد که در آن صورت می‌توان در هر منازعه‌ای با کشورهای دیگر، درِ تنگه را به روی کشتی‌هایشان بست و طرف را بدون تحمل هرگونه هزینه و خطری مجازات کرد. اما اگر به خلاف نظر مدیر مسئول کیهان این کار جواب نداد یا اوضاع را وخیم‌تر کرد، در آن صورت حداقل از تکرار مکرر و دل آزار توصیه حسین شریعتمداری به بستن تنگه شاید خلاص شویم!
+112
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  معلوم شد ساقی تو و شریعتمداری تو روزنامه کیهان یکیه چون جفت الاغها یکجور توهم زدید .شما و رفقات و رهبرت در گاله تون را ببندید برای ملت ایران منفعتش خیلی بیشتر از بستن تنگه هرمزه.
  62
  149
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mome - لوند، سوئد

  یکی بگه این از کجا آمده که داره واسه خودش فتوا میده، یکی نیست بگه تو دیگه خفه......
  10
  47
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  بعد از 20 سال زندگی در اروپا و آمریکا هیچ چیزی به غیر از مسائل مالی اینها رو نمیسوزونه، حالا که قرار به زور و بازو هست ایران هم باید با زور از هر کشتی که از تنگه هرمز رد میشه پول بگیره، بیشتر تنگه هرمز اطراف ایران هست و این حق قانونی ایران هست، وقتی ترامب زورش میرسه هر کاری میکنه چرا ایران نتونه
  89
  15
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا

  در جمهوری اسلامی یاوه گو واحمق کم نیستند بستن تنگه هرمز همانا وپودر شدنتان همان،کلل ینفکونتون میکنند ،همچین غلتی از شما بعید است اصلا حرفشم نزنید که به قواریه شما این غلتها نمی آید.
  7
  52
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تو هم مثل حسین شریعتمداری ابله هستی
  10
  45
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  [::Sasan 55 - پاریس، فرانسه::]. آقا ساسان توصیه میکنم بر اساس سرتیتر کامنت نگذارید! دست کم یکبار تا انتهای مقاله بخوانید بعد اظهار نظر بفرمایید.
  27
  53
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  بستن تنگه هرمز ؛ خط قرمز جهان سرمایه داری است . اصلا شوخی نداره .قبل از جنگ اول ؛ بریتانیا و روسیه تزاری تجارت دریایی المان را محدود کردند و دیدیم که چه شد . در همان جنگ زیر دریایی آلمان اشتباهی کشتی تجاری امریکا را زد و آمریکا را به جنگ کشاند . صدام هم خواست کویت را دسر خودش کند و از حلقومش کشاندن بیرون . لذا شوخی با تنگه هرمز عواقب خطرناکی دارد .
  1
  21
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. با سلام طبق توصیه اکید حضرتعالی مجدداً با دقت کامل گزارش فوق بازدید و قرائت گردید و نتیجه به شرح داخل پرانتز جهت اطلاع و اقدام مقتضی خدمت جناب مستطاب ابلاغ می گردد .(همکاران گرامی حضرتعالی جنابان زید آبادی ،شریعتمداری ،رهبر و بر وبچ اطلاعات بهتر است در گاله خود را بجای بستن در هرمز بگذارند تا هزینه کمتری مجدداً بر ملت درمانده از حکومت اسلامی ایران شامل گردد) همراه با تشکر از قرائت مطالب اینجانب ساسان از پاریس
  6
  26
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid4053 - اصفهان، اتریش
  میگن اب که سر بالا میره غورباغه ابو عطا میخونه اخه بزغاله تو کی هستی که نظرت رو کسی بخواد بشنوه
  14
  10
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد
  [::Sasan 55 - پاریس، فرانسه::]. آقا جان درست مطلب بخوان زید آبادی دره شریعتمداری رو مسخره می‌کنه. درست بخوانید و بعد کامنت بگذارید
  21
  30
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  [::dannni - سوئد، سوئد::]. دوست گرامی جهت اطلاع من کاملاً منظور زیدآبادی را متوجهم اما این حرف ایشان در حقیقت تنها برای زدن جناح مخالف که شریعتمداری جزو آنهاست میباشد وگرنه پیشنهاد ایشان همان حرف تبهکاران ولایتی و حکومتی است که مایلند هر راه احمقانه ای را مانند چهل و دو سال گذشته به هزینه ملت و آبروی کشور جهت حفظ حکومت انجام دهند .
  6
  23
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::hamid4053 - اصفهان، اتریش::]. [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. [::dannni - سوئد، سوئد::]. شما ظاهراً خودتان اطلاع ندارید که زیدآبادی جزو جناح مذهبی حکومت و اصلاح طلب است و کلاً مخالفتش با شریعتمداری بخاطر کسب قدرت و مخالفت با جناح تندروست و پیشنهادش هم بقول د‌ست عزیز ساسان از پاریس در راستای حفظ حکومت تبهکار اما به هزینه ملت درمانده ایران می باشد ، لطفاً با اطلاع و تحقیق کافی شروع به انتقاد کنید.
  4
  20
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. قرصهات رو پشت و رو نخور. اذیتت میکنه.
  4
  11
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  برخی از دوستان به جز سیاه و سفید قادر نیستند رنگ دیگری را ببینند! و از دیدگاه ایشان هر کس در ایران اظهار نظر بکند یکی از جناحهای وابسته حکومتی است! اگر این تنگ نظری ها نبود، شاید کار مزدوران خامنه ایی خیلی سخت تر میشد برای ایجاد تفرقه و سرکوب مخالفان!
  18
  6
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  قابل توجه دوستانی که در باغ نیستند و دانسته و ندانسته آب به آسیاب حریف می‌ریزند. آقای زیدآبادی روزنامه نگاری است که چندین سال اوین آب خنک خورده، به خاطر حق من و شما ، به خاطر کم کاری من و شما. الان هم به خرج خودشان کناباد تبعید هستند. این هم از عجایب این مثلا جمهوری مثلا اسلامی است!. این بنده خدا به چه زبانی باید به اون مرتیکه مفنگی شریعتمداری بگه آقا چیز زیادی نخور؟ . خب به زبان طنز و به ظرافت تمام گفته دیگه! شما هم‌ که تو پوست مبارز و مخالف بهتان بر خورده بهتره اول مرز خود با جمهوری اسلامی را یکبار به صورت صادقانه با خودتان مشخص کنید!.
  18
  12
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  بعیده اینا تنگه هرمز رو ببندن، ۱۷ درصد انرژی دنیا نفت و گاز از این تنگه میگذره مطابق بلومبرگ، یعنی خط قرمز امریکا، و پایان جمهوری اسلامی. پس هرگز چنین کاری نمیکنه و حتی التماس میکنه بیایین تحریما رو بردارین نفت منو بخرید
  1
  11
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. این آقای زیدآبادی اصلاح طلب و حامی سرسخت حکومت اسلامی و ارتجاع ملاها میباشد و دلیل آب خنک خوردنش در زندان صرفاً بخاطر اختلافات جناحی و کسب قدرت بوده بنابراین لطفاً هر فردی را در صف مبارزین علیه ملاها وارد نکنید !
  6
  19
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  [::Ashkan60 - لندن، انگلستان::]. این کامنت شما یا از بی خبری مطلق است و یا از گماشتگان خامنه ایی هستی، هیچکس به اندازه اصلاح‌طلبان واقعی در ایران برای مبارزه با ولایت فساد خامنه ایی هزینه نداده، بسیارهستند مثل من و شما که در تاریکی و بدون هویت اظهار نظر می‌کنیم خامنه ایی از بابت ما اشباح در سایه که خود به جان هم می افتیم خاطرش جمع است، تمام نگرانی اش از همان اصلاح طلب هایی که شما ها شریک حکومت فرض میکنید شان، که با تمام قوایش علیه ایشان مبارزه می‌کند.
  18
  2
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا ،گماشته رژیم افرادی هستند که برای بقای حاکمیت جنگ زرگری راه انداخته اند روحانی و روباه پیر خاتمی که سرکرده اصلاحگران بودند دیدیم چه بر سر ملت آوردند ، چشمتان را باز کنید یا دهانتان را ببندید ،امثال اشکان و یا من و بسیاری دیگر که اینجا کامنت می دهند در تاریکی مبارزه نکرده ایم شما همه را مانند خود نبینید.
  3
  18
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  Ashkan60 - لندن، انگلستان. هر وقت فکر کردی که چرا یه مشت ملای احمق چهل و اندی سال بر ما حکومت کرده اند برو و تو آینه به خودت نگاه کن، دلیلش شما و امثال شمایی. تفرقه در صف مخالفان رو امثال شما ایجاد میکنی تا اولا در بنه نظام ریزشی به وجود نیاد و دوما هرکس که نیت مخالفت داشت از ترس تکفیر امثال شما پشیمان بشه و سر جاش بشینه. من نه به اصلاح طلب و نه اصول گرا باور دارم و نه به رژیم. اما از شما و امثال شما بیشتر میترسم.
  18
  2
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. اصلاح طلبان واقعی براندازانی هستند که برای نابودی حکومت تبهکار ملاها در ایران تلاش و مبارزه میکنند ، جوانانی که در کف خیابانهای تهران و شهرستانها رضا شاه روحت شاد و مرگ بر خامنه ای سر میدهند و جانشان را میدهند ، کارنامه سیاه اصلاح طلبانی همچون موسوی و خاتمی و روحانی و امثالهم که تنها هدفشان کسب قدرت بیشتر و خط قرمزشان ولایت و حکومت تبهکار باصطلاح اسلامیست کاملاً رو شده و تنها بدرد شما بقول خودتان مبارزین در سایه و بی عمل می خورد.اصلاح طلبان واقعی افرادی هستند که سالهاست از صف اصلاح طلبان حکومتی خارج شده اند و به مردم پیوسته اند و در زندان یا تبعید بسر میبرند نه آنانکه شما سنگشان را به سینه میزنید و تنها برای جیب شان و قدرت طلبی میجنگند .
  2
  18
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. هر کسی از ظن خود شد یار من ! ظاهراً این شمایی که دنبال تفرقه و جنگ زرگری هستی تا نظام آخوندیتان یکهو لطمه نخورد من دارم با مستندات و اینجا در رابطه با زید آبادی و باصطلاح اصلاح طلبان مشابه و امثالهم که به اسم و بهای جان و آبروی ایران و ملت اما بنفع جناح خودشان یقه جر میدهند حرف میزنم اما شما بجای پرداختن به موضوع دنبال تخریب محتوا و تأیید آن فرد و‌جناح حکومتی مذموم هستید ! بعقیده من شما که لالایی بلدی اول برو و خوب توی آیینه خودت را نگاه کن البته قبلش چراغها را روشن کن گرچه چراع روشن هم باز به بیراهه میروی چون منافع امثال شما در بودن همین تبهکاران اسلامی است.
  2
  18
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  [::Sasan 55 - پاریس، فرانسه::]. اگر به ادعا باشد که هر عنتری لوطی گم کرده ایی میتواند ادعای مبارزه و آزادیخواهی بکند!! تا زمانی که پشت یک آیدی ناشناس قلمفرسایی میکنی هر چقدر هم ادعا کنی باز هم یک شبح در سایه هستی و حق نداری به کسی مثل زید آبادی با هویت و سابقه کاملا آشکار که در زیر تیغ خامنه ایی شجاعانه نظراتش را منتشر میکند اتهام های بی پایه و اساس بزنی!
  15
  4
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  [::Ashkan60 - لندن، انگلستان::]. نمیدانم همان ساسان هستی یا یک شخص دیگر، ولی اگر همانطور که ادعا میکنی مبارز با عمل هستی، دست از نفرت پراکنی و تفرقه اندازی بردار! جوانان کف خیابان با نوار سبز و به دعوت اصلاحات قدم به خیابان ها گذاشتند! آگر تا حالا به نتیجه نرسیدیم به دلیل سم پاشی و تفرقه افکنی دست های آشکار و پنهان حکومت جهل و فساد خامنه ایی و حامیانش در داخل و خارج بوده است.
  15
  5
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. من هم نمیدانم شما الفارد از انکلستان یا خود زیدآبادی یا دختر عمش هستید یانه ؟! اینکه نشد روش مباحثه که مرتب در حال فرا فکنی هستید و به یکی عنتر و دیگری نام و انگ دیگر می دهید ! در هر حال دوست عزیز این روش مباحثه من نیست که تفرقه آورده چون من و دوستان دیگر داریم حرف همان جوانها و مردمی که در کف خیابان و گوشه زندانها فریاد زدند اصول گرا اصلاح طلب دیگه تمامه ماجرا و خود را از تعلق به هر رنگی چه سبز چه بنفش آزاد کرده و بیرنگ و بی نیرنگ آزادی میهن از ملا و تبهکار خواهانند را میزنیم ولی شما برای یک فرد معلوم الحال به گذشته چسبیده اید و مطمئناً از سر بی تجربگی و احساساتی بودن بدون منطق حرف خود را تکرار میکنید ،‌من از بحث با شما غیر از آنکه شاید چند دوست هموطن دیگر که مانند شما فکر میکنند را آگاه کنم قصد و غرضی ندارم و به سهم خودم امیدوارم بین راه و بیراهه راه درست را انتخاب کنید چون فرکانس فعلی شما بهیچ وجه با چیزی که ملت ایران خواهان آن هستند تنظیم نیست .موفق باشید
  2
  15
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  [::Ashkan60 - لندن، انگلستان::]. ملت ایران خواستار رهایی از یوغ خامنه ایی خائن و دار و دسته اش میباشد! . اگر همراه با این خواسته هستید از ایجاد اختلاف، اتهام زنی بی اساس وتضعیف مخالفان ولایت وقیه خامنه ایی دست بردارید!
  15
  6
  شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. همین توصیه را خودتان هم گوش بدهید کمی هم روی فرکانس خودتان و هماهنگی آن با جامعه کار کنید! کلاس ما همینجا تمام شد
  3
  15
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  Ashkan60 - لندن، انگلستان. معمولا به ابله جماعت جواب نمی‌دهم. اما وقاحت را از حد گذرانده اید. یکبار ۵۷ عنقلاب کردید و حالا هم در حال عنقلابی دیگر. نسل ما و نه شما به خوبی می‌داند و می‌فهمد که تنها با اتحاد می‌شود به جایی رسید و شگفتا که شما هنوز هم نفهمیدید! . همین الان هم مشخص است که سرتان در آخور جمهوری اسلامیت و بس! . ملت هم اول خواهان رهایی از دست امثال شماست، آخوندها با رفتن امثال شما خواهند رفت!
  16
  4
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. ظاهراً پاره آجر داخل ....دیدی که یکهو.... ! آرام باش آرام !بقول دوستمان قرصت را دفعه بعد ....
  4
  15
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. من از حماقت بدم می آید اما با احمقها طرف نمی شوم ! بنابراین شما راحت باش ، ولی بد نیست مطالبی را که برایت خواندم مرور کنی شاید که معجزه شد و کمی به اندیشه آمدی.
  4
  14
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.